Skocz do zawartości

Proszta szlifierka trzpieniowa - oscylacyjna


RomanJ4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, dariuszj napisał:

Przegrani szukają wymówek, zwycięzcy rozwiązań

 

Slogan jak wiele innych.

Zwycięzcy nie wiedzą ile mają życiowego szczęścia a czasem ile osób pomagało im w dojściu do zwycięstwa za free ?

Ja nie jestem zwolennikiem zwycięstwa kosztem innych. Gdybym był to tak, miałbym już i szopę i szybowiec i łódkę.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2021 o 09:11, samolocik napisał:

Myślę, że głównym problemem większości z nas jest brak miejsca na warsztat a nie brak chęci i pomysłów.

 

...predzej brak czasu.

Zamiast go tracic na budowe ustrojstwa do szlifowania, biore laubzege w reke i jazda. Dobrym brzeszczotem pojdzie szybko i rowno. A jakby co, w razie potrzeby, takie cos jak na zdjeciu do Proxxona/Dremela i bez zbednych ceregieli zawsze odrobine podszlifowac mozna. Wiele lat wczesniej kupilem elektryczna laubzege i stoi bezuzytecznie, bo zanim ja postawie na stol, podlacze, przygotuje, to jak Jurek napisal - po wycinaniu reczna juz mam dawno posprzatane.

 

81uFpXxH1YL._AC_SL1500_.thumb.jpg.2dfe39041aefefe3faaad1704dac86be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że każda maszyna w warsztacie-modelarni ułatwia pracę. Pozwala ją wykonać dokładniej i szybciej. Nie wyobrażam sobie swojego warsztatu bez mechanicznej "laubzegi" choć ręczną oczywiście mam i śmiało mogę powiedzieć że doświadczenie z pracy z nią mam duże . Jest ze mną już 40 (!) lat, zakupiona w CSH i jest produkcji NRD.

 

8ec0ba473a19f777.jpg

 

Szlifierka z tematu też ma swoje zalety i tylko od użytkownika zależy czy potrafi je z pożytkiem wykorzystać dla siebie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 06:06, young napisał:

Poruszyłeś sedno sprawy w używaniu wszelkich narzędzi :) zarówno ręcznych jak i elektrycznych w tym CNC.

Bene. Musu przecież nie ma. Równie dobrze można by powiedzieć: "po co budować model, jak można gotowca..."

I też polata...  A jednak budujecie... choćby dla satysfakcji.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.