Skocz do zawartości

Mała piła tarczowa


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.10.2021 o 17:26, micro napisał:

Roman, czy ta Twoja piła ma regulowaną głębokość cięcia,  tzn czy można opuszczać lub podnosić piłę? A jaką moc ma silniczek?

Chcę kupić małą piłę i muszę się w końcu na coś zdecydować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, niziel napisał:

Roman, czy ta Twoja piła ma regulowaną głębokość cięcia,  tzn czy można opuszczać lub podnosić piłę? A jaką moc ma silniczek?

Chcę kupić małą piłę i muszę się w końcu na coś zdecydować. 

Niestety, tej regulacji nie posiada, nie ta cena ?.

Silnik to zdaje się 775, to ok. 100W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2021 o 09:31, micro napisał:

Niestety, tej regulacji nie posiada, nie ta cena ?.

Silnik to zdaje się 775, to ok. 100W.

Dzięki za odpowiedź.  Ja będę szukał piły z regulacją opuszczenia piły, myślę że ta opcja może być bardzo przydatna.  Moc koło 100W, raczej mają wszytkie miniaturowe piły, cóż  jest to mało, ale trzeba mieć świadomość do czego się chce urzywać takiej piły, paneli podłogowych na niej ciął nie będę ?, ma ciąć listewki, cienką sklejkę, czyli to co potrzebne w modelach. Myślę że powinna wystarczyć.

Pozdrawiam

Paweł
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mar_io napisał:

 

Którą dokładnie oglądasz z tą dostawą z czech? możesz podać jaki link?

 

Przymierzam się do ALLSOME DC 12-24V T6 Mini ,  regulację głębokości cięcia ma wersja T6, o taka:

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000151332033.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.20131b19ZJxjLd&algo_pvid=9a4f3eca-0b21-4b62-a2c9-d050ea8d3897&algo_exp_id=9a4f3eca-0b21-4b62-a2c9-d050ea8d3897-7&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000015270138798"}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, micro napisał:

Z tego linku wysyłki z Czech nie widzę, jest z Polski.

Warto zwrócić uwagę na

Pakiet zawiera:
1 x piła stołowa

No tak, nie zwróciłem uwagi, czyli to będzie sama piła, bez żadnych akcesoriów.  Będę szukał dalej, a ta z Czech gdzieś mi zginąła z pola widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też cały czas kombinuję nad tym rodzajem pił. Akurat nie nad T6 bo jest za droga i  uważam że z tak małą mocą to nie jest warta tej ceny. Myślę o T4 z tym podstawowym zestawem wychodzi około 200zł, jednak brakuje mi jednej rzeczy konkretnej recenzji tej piły. Na necie są jakieś unboxingi ale nie ma takiej modelarskiej, praktycznej recenzji.  Napiszę kilka moich spostrzeżeń.

Generalnie co mi przeszkadza w tego typu piłach (seriia tzn T4,T5,T6) to po pierwsze to że jest tam pasek do przeniesienia napędu. Wątpliwe aby jego dostępność była na wyciągnięcie ręki (chyba że jest uniwersalny) oraz tego że opierając się o opisy tych pił to wchodzą tam tarcze 110/16 lub 110/20. Z doświadczenia wiem że jest to dość kłopotliwy rozmiar ze względu na średnicę mocowania. Krótko mówiąc jest mało tarcz z dużą ilością zębów (czym więcej tym lepiej przy delikatnym drewnie) i jest problem z ich zakupem. Kiedyś temat przerabiałem z mała chińską szlifierką. Trzecia sprawa to moc tych urządzeń. Tutaj przydałaby się recenzja czy faktycznie wystarcza czy jednak dusi się maszyna. 
Tak jak na początku napisałem zastanawiam się ciągle nad nią bądź nad przystosowaniem piły do glazury, o której pisałem. Ma to kilka zalet ale i też wad. Podstawową dla mnie zaletą jest to że można mocować tarcze 110 i 115 na otwór 22.2 jest ich dużo i można eksperymentować (cięcie np płyt z włókna węglowego tarczami z węglikiem itd... ceny też niższe), moc na wale kilkukrotnie większa. Z wad to niestety stół tylko regulowany pod kątem, prowadnica tylko do materiału i brak prowadnicy do cięcia pod kątem (tutaj może można by zrobić, wydrukować jakieś prowadzenie, trzeba by pomyśleć). Regulacja wysokości stołu jest bardzo ważna (nie będzie podbijać materiału przy dotknięciu z tarczą, szczelina przy takim cięciu zawsze powinna być jak najmniejsza). Niestety nie ma tutaj złotego środka. Albo trzeba wyłożyć odpowiednio dużo monet, albo potem kombinować. 

Dodam że u Jurka Widziałem tą podróbkę proxxona i jest niestety tak jak pisze Jurek, kilkanaście postów wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobała mi się piła, o której wcześniej wspomniałem ALLSOME DC 12-24V T6 Mini, ze względu na regulowaną głębokość cięcia. Uważam że ta opcja może być bardzo przydatna, ale nigdzie nie mogą znaleźć tej piły (T6) z wyposażeniem, wszędzie jest informacja

Pakiet zawiera:
1 x piła stołowa

czyli "goły" stół, a nie chciałbym po zakupie piły szukać do niej niezbędnych dodatków.  Zaczekam, może się jeszcze pojawi piła z regulowaną głębokością cięcia wraz z akcesoriami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 18:46, mar_io napisał:

Niestety nie ma tutaj złotego środka. Albo trzeba wyłożyć odpowiednio dużo monet, albo potem kombinować.

 

Dokladnie tak. Przesadna oszczednosc na narzedziach (moze nie wszystkich, ale z cala pewnoscia bardzo wielu) nader szesto okazuje sie malo oplacalna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mar_io napisał:

W przypadku tej małej modelarskiej piły pytanie po ilu modelach i wyciętych dziesiątkach metrach, zapłaci się taka piła za 1600zł (tyle chyba ten topowy proxon kosztuje) w stosunku do kupowania listewek w sklepie modelarskim. 

Dokładnie tak. Dla mnie taka piła potrzebna jest aby dociąć w trakcie pracy brakującą listewkę w żądanym wymiarze, czy coś nie typowego, żebym nie musiał biegać do sklepu po jedną listwę. Produkcji materiału na cały model nie przewiduję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mar_io napisał:

W przypadku tej małej modelarskiej piły pytanie po ilu modelach i wyciętych dziesiątkach metrach, zapłaci się taka piła za 1600zł (tyle chyba ten topowy proxon kosztuje) w stosunku do kupowania listewek w sklepie modelarskim. 

 

Mariusz, zeby nie bylo nieporozumien - ta Proxxon, a wlasciwie dwie, bo o dwoch juz tutaj byla mowa, wcale nie sa "topowe". Maja swoje wady. Za "topowe" trzeba zaplacic, niestety, jeszcze wiecej. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że nie można drożej za taką małą piłę. )

 

Nie no chłopaki tak bez żartów to rozumiem że cena robi swoje i jak ktoś ma pieniądze to nie kupi piły z lidla czy z chin sam mam bardzo dużo sprzętu, także doskonale to rozumiem ale zawsze staram się rozsądkiem kierować.

Jestem tylko ciekawy czy na tych proxxonach (na przykład) faktycznie jesteście w stanie utrzymać powtarzalność cięcia rzędu 1mm? czy jest to tylko jakaś tam obietnica producenta. Rzadko się takie małe wymiary ucina a to jest chyba najlepszy sprawdzian dla maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.