Skocz do zawartości

[P] Plany termicznego motoszybowca typu ArtHobby


mar_io
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję planów termicznego (w miarę lekkiego) motoszybowca na wzór szybowców firmy arthobby. Rozpiętość okolice 2-3m. Skrzydła styrodur plus sklejka bądź abachi. Kadłub rurka węglowa oraz "kabina". 

Skrzydło będę robić z rdzeni, kadłub sam wylaminuję metodą traconego styropianu (bez formy - choć jeszcze zobaczę)  Zależy mi na planach bo nie chcę eksperymentować z profilem. Usterzenie obojętne.

 

Generalnie coś do latania na jesień i wiosnę gdzie różnie jest z wiatrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 02:57, mar_io napisał:

Klasa, ślicznie dziękuję tego właśnie szukałem. Będzie co robić. Pozdrawiam.

Jak chcesz model do latania raczej przy słabym wietrze to wybierz Vivace. 

Do lotów w trudniejszych warunkach i na zboczu oraz przy wietrze i turbulencji proponuję Hangsegler.(mowa tu o modelach z postu Władka)

Z tego co piszesz 

W dniu 17.10.2021 o 13:01, mar_io napisał:

Generalnie coś do latania na jesień i wiosnę gdzie różnie jest z wiatrem.

Myślę ,że lepszy będzie Hangsegler .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja raczej nie będę robić dokładnie wg planów, bardziej jakaś hybryda to będzie. Najważniejsze że mam się na czym oprzeć, później będę już robić wg siebie. 
Jak na większy wiatr to raczej skrzydła z rdzeniem styro i sklejką, coś w ten deseń. Jeszcze się zastanowię. 

Szkoda że nie ma nigdzie kitów cnc takiego typu szybowców, nawet już pod konstrukcyjne skrzydła. Przynajmniej ja nie znalazłem w żadnych normlanych pieniądzach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.