Skocz do zawartości

Ciotka Ju


robloz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarły puzzle nowego modelu. Twórcy zestawu nie trzeba reklamować i chyba każdy domyśla się kto to? ?

Model o rozpiętości ok 180cm. Pianki wycięte z twardego epp, wraz z niezbędnymi skosami, wycięciami na bagnety itp.

Skrzydła będą demontowane.

 

1.jpg.87337660f01c7d05b229e25512c35d98.jpg

 

Waga elementów (pianek i balsy )560g

Wycięta jest też rowkowana okleina z depronu , bo bez tego  charakterystycznego elementu to  Ju52 wygląda jakoś nienaturalnie.

 

2.jpg.bb463e7a0922db98f71e786f291979a1.jpg

 

Relacja wkrótce.

 

 

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już jak "zaśmiecacie" wątek ? to może ktoś wie jak wyglądało bombardowanie z Ju (latał jako bombowiec nawet do 1939, a do 36 to na bank)

Wyczytałem, że były montowane zasobniki bombowe, tylko gdzie? Pod kadłubem jest coś w rodzaju luków/ klap rewizyjnych ,to może tam?

Zrzut zaopatrzenia to przez boczne drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Choć nie było to w planie, ale nie mogłem patrzeć jak model czeka w pudełku ? , więc ruszyła budowa.

Wykonałem laminatowe prowadnice dżwigarów (rurka 8mm.x 2 szt.), które zostały wklejone do centropłatu,

a pozostałe do skrzydeł umożliwiając ich demontaż do transportu.

 

4.jpg

 

Po doklejeniu sklejkowych żeber, centropłat został wklejony do kadłuba.

Żebra będą jednocześnie mocowaniem amortyzatora podwozia.

5.jpg

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prac introligatorskich ciąg dalszy.....

 

12.jpg

13.jpg

 

 

Zastanawiam się nad pomalowaniem póżniej całości żywicą w celu wzmocnienia powierzchni.

Co o tym sądzicie ( coś to da), a może jakieś inne pomysły ? Od razu mówię, że oklejenie japonką nie wchodzi w grę - próbowałem.?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, robloz napisał:

całości żywicą w celu wzmocnienia

zywica może i "wzmocni"  ale jednoczesnie spowoduje ,że to będzie kruche. Zywica z jakims nośnikiem  na pewno wzmocni. A może lakier 2K ? zawiera plastyfikatory i nie jest  taki kruchy jak szkło. Zrób próby

znakomicie Ci idzie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.