Skocz do zawartości

F-16


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeci F-16 powoli się klei.

W sobotę wyciąłem 25 modułów kadłuba, oczywiście wyrzynarką. Zajęło to chwilę, ale i jakość odpowiednia.

Wszystko się dopracuje i wyrówna ! Czasem nóż na łukach potrafił zgubić kąt i musiałem albo robić naddatek albo wycinać jeszcze raz zepsuty moduł. Na razie pokleiłem po dwie sztuki przekrojów aby ładnie w środku wykończyć na łączeniach.

Różowy XPS jest bardziej miękki od żółtego.

image.thumb.png.89895c8485175d21fa9dd8b7d4a2c5ad.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

F-16 po akcji !

Tak tak to ciągle ten sam F-16, tylko po kraksie zerwałem całą folię!

Model lata znakomicie mimo dość mocnych podmuchów wiatru.

Tak jak przewidywałem ! 

Model rzuciłem bardziej do góry i pod wiatr, a kedy go wykręciło po dodaniu gazu udało się skorygować i poleciał... !

Na pakiecie 3s na pełnym gazie z wiatrem to nawet potrafi pędzić szybko... 

A folię zdarłem bo była źle oklejona i dlatego po pomalowaniu odklejała się na krawędzi bo farba ściągała.

A gdy kleił się dziub to model był na strychu i w południe świeciło słońce to na folii w niektórych miejscach pojawiła się jakaś dziwna fala.

Prawdopodobnie będę malować farbami akrylowymi ale wcześniej zrobię próby czy się da !

IMG_20220503_192930.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomalowałem samolocik, malowanie budżetowe ! Malowałem tym co miałem, żeby nie kupować nowych farbek.

Wczoraj na koniec dnia polatałem, ale za mocny wiatr ! Więc i lot nie był komfortowy, a w dodatku muszę wymyślić inne mocowanie kabinki pilota.

Zgubiłem kabinkę a wyglądało to jakby pilot się katapultował !

Dobrze, że model dalej leciał w miarę poprawnie bez kabinki ale od razu awaryjnie wylądowałem.

Model dalej wykręca po dodaniu gazu do dechy !

image.png.5db5cf99592506dcb6ee52d9c581856a.png

Ale rzucam bardziej pionowo do góry i zdążę złapać za drążki i wyrównać lot.

image.png.3ea83e9a7527b0c64948f302d5cb325d.png

image.thumb.png.ecdbbf3bad4589a3ae24b65f025945fc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z przodu mam wklejone patyczki a z tyłu przykleiłem folię. Folia foli się trzymała dobrze, ale jak zerwałem i pomalowałem model to farby już słabo się trzyma i w locie się odkleiła. Musze poszukać magnesik i będzie zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam po krótkiej przewie 😁

 

Wczoraj wkleiłem w jeden z modułów turbinkę i zrobiłem przedłużenie przewodów do regulatora. Użyłem do tego przewodu pod tynk 1,5. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale są dość ciężkie i ważą 30g. Na pewno je jeszcze trochę skrócę , ale to jak skleję cały kadłub i zobaczę gdzie zamontować regulator.

Mam nowy odbiornik, pakiet używany 2800mAh 4s.

image.thumb.png.6eb6c7006cd4920c9fbb9a4afef63c79.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam w dziale F-16

 

Jak na tą chwilę trzeci model F-16 czeka na dalsze prace, a w międzyczasie serwis i kolejne loty pierwszych modeli !

Serwis... a co się dzieje 🤔

W pierwszym F-16 rozpiętość 600mm też odkleja się folia! Model przechowuję na strychu i latem jest dość ciepło pod dachem więc w niektórych miejscach folia się odkleiła i pozawijała. Przed lotem musiałem to naprawić.

 

Pierwszy model F-16 przed startem!

image.thumb.png.da7a4b0e631cfaf54189c40808bf8651.png

 

Ładna pogoda ale dość wietrznie

image.thumb.png.57d58576f452d3e14b2d98fcbc5cc515.png

 

Zobaczę, jak folia dalej będzie się odklejać to czeka go to samo co drugi model F-16 i fola zostanie zerwana a samolot pomalowany.

 

W obydwu modelach wymyśliłem sprytne i proste zamykanie kabinki pilota, z czym miałem małe problemy, ponieważ wcześniej przyklejałem z tyłu folią, która potrafiła się odkleić w trakcie lotu, a raz model zgubił osłonę i trzeba było awaryjnie lądować.

 

Mocuję za pomocą kawałka drewna o średnicy 6mm a długość jest dopasowana. Wygląda mniej więcej tak jak na poniższym obrazku

image.thumb.png.f5ca425754bc9eb3d5874b954052d19e.png

 

A tak to wygląda na samolocie F-16 600mm

image.thumb.png.973fafad342ffaf4e22e0ddbc27a1efa.png

 

F-16 700mmimage.thumb.png.bc0f6cb911249ce04fc053080eddc49c.png

 

Do zamykania i otwierania kabinki używam cienkiego śrubokręta. Zamknięcie jest pewnie i waży tyle co nic, może 1g.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Zamontowałem skrzydła, statecznik pionowy, zrobiłem mocowanie sterów wysokości... trzeci model F-16 już prawie w całości zmontowany.

Jednak pojawił się problem ze zrobieniem kabinki! Pierwsze podejście do butelki nieudane.

Uważam, że jest zbyt duża aby ją wykonać tą techniką, więc przygotowałem nową ale będzie dzielona.

Sam nie dam rady wykonać aby była w jednym kawałku... nawet piekarnik mam zbyt mały aby spróbować inną techniką.

Myślałem czy nie zlecić komuś wykonanie?

Dobrze wykonana kabinka dodaje uroku modelowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja pierwszego F-16 w mojej flocie ! To rakiety powietrze-powietrze 😂

 

IMG_20220816_193235.jpg

Trzeci F-16 wygląda obecnie tak

 

image.thumb.png.dae28a9d33f98a5e0b239e3580b94bf0.png

 

image.thumb.png.8b1ba4b5228e49720c6114c270512fdc.png

 

Tylko koty są zainteresowane moimi modelami 😂

 

image.thumb.png.37edd2e3295804a2b16d8f7de0103937.png

 

Trochę się rozpędziłem i lotki zrobiłem tak szybko, że wyszły po całej długości skrzydła! A miały być krótsze.

Zorientowałem się o tym już po wycięciu i oszlifowaniu. I nie wiem czy nie będą za duże jak je zamocuję...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił mi się mały problem w trakcie próby uruchomienia turbiny, ale po jakimś czasie doszedłem co jest nie tak! W pewnym momencie myślałem już, że nowy regulator jest uszkodzony albo źle ustawiony i ślinik nie chce się obracać.

A w końcu okazało się , że jedno złącze od napędu EDF się odłączyło ! A dojście do tego miejsca trudne i musiałem wyciąć kawałek pianki.

W weekend udało mi się wszystko po montować, a teraz się klei aż klej się utwardzi. Na koniec zrobię mocowanie pakietu i odbiornika tak aby model się wyważył.

Turbina na 4s ładnie zamiata, ale jak na razie to duża dziura w kadłubie i ma jak zasysać powietrze! Zobaczę jak po zaklejeniu będzie się kręcić i czy nie trzeba robić dodatkowych wlotów aby osiągała jak największą wydajność.

IMG_20220821_111114.jpg

IMG_20220821_085306.jpg

Musiałem poprawić dziób w modelu i przykleić jeszcze raz bo zadzierał za bardzo do góry, udało mi się miej więcej zrobić kabinkę.

Jak się ogarnę to zrobię trochę więcej foto.

image.thumb.png.d05d6cb47cc5af2f53deb4e187b6c370.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze prace nad trzecim F-16 !

Wczoraj testowanie napędu...

IMG_20220825_200710.jpg

IMG_20220825_200657.jpg

IMG_20220825_200847.jpg

IMG_20220825_200554.jpg

EDF ładnie się kręci na 4s.

Tak jak widać na zdjęciach wykonałem dodatkowe wloty u góry jaki od dołu, żeby EDF lepiej zasysał powietrze.

Z plastikowego wiaderka wyciąłem kratki , które wczoraj późnym wieczorem wkleiłem.

Pomaluje się farbą i będzie super ! 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.