Skocz do zawartości

F-16


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziury zakleiłem ładnymi kratkami z plastiku, więc przelot powietrza się zmniejszył !

Bardziej się zastanawiam czy nie wkleić balsę na krawędź natarcia skrzydeł , bo jak zwykle kiepsko z lądowaniem i w razie co to wysoka trawa !

A XPS już łatałem bo porobiły się wgnioty a model jeszcze nie latał nawet.

image.png.d0c9d63220d8b4e862e03ba8531fb993.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem oklejać XPS papierem , ale to może kolejny model. Ten tylko pomaluje farbą akrylową. Ale malowanie dopiero po oblocie.

Na krawędziach przykleiłem balsę średnio-twardą gr. 1cm tak jak na powyższym obrazku. W razie lądowania w trawie jak trafi na grubszą łodygę rośliny to nie będzie wgniecenia.

Wiec model się klei na tą chwilę i oblot przesuwa się w czasie o kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JacekCichy napisał:

Naprawde fajnie wyglada Twoja f-16 jedyne co to wydaje sie ze ta linia LERX powinna isc bardziej gladko:

forum.thumb.png.49ece29949e6d35f6cc7094a4197980d.png

Da się to poprawić, trochę pianki i szpachla... będzie jak nowy!

Sam bym znalazł jeszcze 1000 uwag i niedociągnięć , ale model powstał w dużym uproszczeniu i na drobiazgi , szczegóły nie zwracam uwagi , bo nigdy bym nie ukończył. Najważniejsze jest aby dobrze latał, a i tak wszyscy będą myśleć że to jakieś manewry, ćwiczenia z udziałem wielozadaniowego myśliwca F-16 😂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblot udany! 

 

Reszta nie 🤣

 

Miał być film,  filmu nie ma.

 

Zapomniałem włączyć nagrywanie!

Jak zwykle...😠

 

Trzeci F-16 lata !

Wydaje się że wszystko jest ok, ster wysokości ustawiłem na 60% lotki na 70% porównując z drugim F-16.

W trakcie lotu nic nie musiałem ustawiać , ale wydaje mi się że trochę zadzierał do góry w locie ślizgowym. Ciężko to stwierdzić po pierwszym locie i warunkach jakie panowały. Wiało dość mocno ale jakos model dobrze sobie radzi z wiatrem. 

 

Ładowanie doać twarde! W trudnych warunkach,  model już się klei będzie druga runda 😂

 

 

20220903_184024.jpg

20220903_184017.jpg

20220903_184004.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwycony w locie!

Właśnie pojawił się film na YouTube ze wczorajszego lotu !

Tym razem nie zapomniałem włączyć nagrywania.

Jakość nie najlepsza, ale ogólnie było OK !

Samo lądowanie takie sobie... w trudnym terenie jak widać.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pora na malowanie !

A w miedzy czasie powoli szukam większego pakietu, które nie są tanie ! Koszt to 200-300zł za nowy!

Malować będę farbą akrylową i będą co najmniej dwie warstwy !

Na pewno waga modelu się zwiększy o około 40-50g. Co wiąże się z ponownym wyważeniem F-16 !

Większa powierzchnia do malowania jest za SC, wiec model będzie przeważać po pomalowaniu na tył. Dlatego w to samo miejsce mogę wstawić cięższy pakiet aby model się wyważył.

 

Najbardziej podoba mi się pakiet Li-Pol Dualsky 3300mAh 50C 14.8V, waga 296g ale i cena mocna! Waga najbardziej zbliżona do tego co mam obecnie i waży 250g.

A jeśli chodzi o cenę to dobrze wygląda Redox 3300mAh 30C 4S 14,8V, ale ma małe C waga taka sama jak Dualsky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzies czytalem ze te pakiety Spektrum nie sa takie cudowne jak podaje producent. I stosunek jakosci do ceny, a co najwazniejsze waga-pojemnosc wychodzi srednio. Kiedys kupilem takie pakiety na aliexpress.
6cd6825f9a2074d8e0f76cb174bbb5c8.jpg264d2a7d19c9e37b556342bcf57a9d4c.jpg

Oczywiscie ta pojemnosc jest z kosmosu realna to jakies 3200. Za jeden nawet mi zwrocili pieniadze bo jedna z cel miala 1,7v napiecie. Do czego zmierzam, sa to najlepsze 2 pakiety jakie kiedykolwiek mialem w stosunku do tego co przezyly ile maja cykli i jak je traktowalem. Dodam ze sluza mi jeszcze w aucie 1/10 z silnikiem 4300kv. Te wszystkie turnigy z hobbykinga i inne wynalzki sa popuchniete, nie trzymaja napiecia itd a te sa niezniszczalne. Nie wiem w czym tkwi sekret ale tak jest. Jak to mowią jest chinczyk i Chinczyk;). Warto czasem poszukac czegos no name i przetestowac na wlasnej skorze. Dodam ze jestem jeszcze zadowolony z pakietow od motionrc aczykolwiek tanie nie sa ale trzymaja parametry. Kiedys chwalili HRB z ali, ale nie wiem czy te ktore sa dzis w sprzedazy sa tak samo dobre jak te stare. Sory ze tak sie wtrącilem z tymi pakietami, ale ciekawa dyskusja się wywiązała;)

Wysłane z mojego SM-A127F przy użyciu Tapatalka






  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluje model ! Ale nie jest to łatwe i szukam innego sposobu na nanoszenie napisów i grafik !

Malowanie farbkami w sprayu nie jest łatwe, większość które maja w sobie rozpuszczalnik wypala piankę i styropian ! Nawet jak jest pomalowany trzema warstwami farby akrylowej to potrafi taka farba jak jest grubiej położona wypalić dołki ! Niektóre puszki kiepsko rozpylają farbę !

Dlatego szukam innych technik...

Może miał ktoś do czynienia z kalkomania wodną ?

Mam drukarkę atramentowa i mało używana... ale nie mogę znaleźć papieru do kalkomanii wodnej na drukarkę atramentową !

Na laser już chyba by prędzej !

Ktoś robił napisy i grafiki tą techniką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowalem kalkomanie własnej roboty, tu kupowałem kalki https://viscar.pl/papiery-termotransferowe-na-koszulki-ceramike-kalkomania/210-papier-termotransferowy-kalkomania-fun-white.html. Jak wyzej koledzy pisali tylko laser wchodzi w grę i najlepiej dobrej jakości. Z doświadczenia podpowiem, że taka kalkomania ma sens raczej przy małych grafikach typu napisy eksploatacyjne, skomplikowane wzory itp. Ponieważ przy duzych powierzchniach bardzo ciężko się to nakłada i szkoda materiału i pracy. Więc jeśli są to nieskomplikowane wzory to lepiej działać od szablonu. Ja używam aerografu i farb vallejo air są najmniej frustrujące przy roźcieńczaniu dosyć wydajne w stosunku do pactry np. Mają niezłą palete kolorów. Aczykolwiek malowałem też pianke najzwyklejszymi pigmentami akrylowymi z marketów budowlanych i też dawało radędefault_smile.png

Wysłane z mojego SM-A127F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.