Skocz do zawartości

LITERATURA LOTNICZA


jarek996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jest juz taki watek , ale przydaloby sie cos moze o naszych domowych zbiorach. Jako modelarze lotniczy , mamy na 100% wiele ksiazek zwiazanych z prawdziwym lotnictwem. Mozna by sie tutaj nimi pochwalic , "podzielic" lub nawet powymieniac. Ja , jako byly "plastikowiec" ( 1:48 i TYLKO Luftwaffe ) , zbieram ksiazki o lotnictwie , przemysle i ogolnie o historii samej Luftwaffe ( 35-46 ). Zbieram wszystko ; organizacja , lotniska , umundurowanie , produkcja , malowania , silniki , uzbrojenie  no i oczywiscie wszystko o poszczegolnych samolotach i ich konstruktorach . Zadowalam sie publikacjami po polsku , niemiecku i angielsku , ale jakies rzadkie rzeczy moga byc tez w "innych" jezykach. Mam nadzieje , ze jest tu wiecej fanatykow niemieckiej mysli technicznej , wiec temat nie umrze ?

 

Dzisaj dotarla do mnie paczka ( 11 kG !!! ) , z pozycjami na ktore czailem sie od dawna , a zdobycie ich z JEDNEGO ( prywatna kolekcja ) zrodla uwazam prawie za cud.  "Foka" 190 D i TA 152 , to samoloty szczegolne w moim sercu. Uwazam je  , za absolutnie najlepsze osiagniecie techniki niemieckiej ( wdrozonej do produkcji ) , a ksiazki z zalaczonych zdjec , to absolutnie smietanka smietanek , na ich  temat .

Takie sa dzisiaj ceny tych pozycji (https://www.zinnfigur.com/en/Books-Media/Books/Air-Forces/Germany/Crandall-J-The-Focke-Wulf-Fw-190.html?listtype=search&searchparam=fw 190 ) , ale dodam , ze zaplacilem DUUUZO taniej ( choc tanio nie bylo ? ) .

Ponizej przesylam fotki.

Zapraszam do dyskusji i prezantacji swoich kolekcji !!!

 

P.S. Jerry Crandall zawiesil poprzeczke bardzo wysoko. Mysle , ze do jego publikacji beda porownywane wszystkie publikacje na temat FW 190 i TA 152. 

Ponizej zdjecie dwoch stron na temat pokrywy uzbrojenia .

 

 

IMG_8629.JPG

IMG_8630.JPG

IMG_8631[1].JPG

IMG_8632[1].JPG

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyszła nowa książka modelarska. 

https://modelarski.com/produkt/mechanika-lotu-modeli-samolotow-teoria-i-rozwiazania-praktyczne-jaroslaw-gosek/

 

Trochę się wbiłem w Twój temat ale nie chce zakładać nowego żeby bałaganu na forum nie robić. Ja już zamówiłem. Zobaczymy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj kolejna dostawa. Ksiazki na drugim i trzecim zdjeciu to rzadkosc i ceny osiagaja dosyc kosmiczne ( okolo 180-220 EUR za 4 tomy ) . Musze tylko gdzies "wylowic",  brakujacy tom III .

Za te trzy , dalem w kazdym razie TYLKO 35 EUR !!! Brakujacy tom jest do zdobycia za 50 EUR.

 

 

IMG_0215[1].JPG

IMG_0218[1].JPG

IMG_0216[1].JPG

IMG_0217[1].JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żeby zrobić troszkę konkurencji Jarkowi pochwalę się i ja swoimi skarbami: 

Publikacje bardzo bogate i przede wszystkim rzetelne . Polecam każdemu modelarzowi i miłośnikowi szybownictwa.

Choć przeglądając te książki ogarnia mnie smutek; jak można było zaprzepaścić tak wspaniały zakład jak SZD i tradycję szybowcowe w Polsce?

Dobrze ,że pozostały fotografie i wspomnienia bo obecnie nawet ołówki i szklanki kupujemy w Chinach a 100% przemysłu jest w rękach zagranicznych inwestorów.

Nawet jak coś jest niby polskie to i tak zarząd jest "obcy".........No cóż,Polska.........była i będzie zawsze taka sama.

 

IMG_20220916_145656.jpg

IMG_20220916_150130.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarek996 napisał:

Widze, ze poszedles w temtyke szybowcowa.

Tak , to moja ulubiona tematyka.

Mało jest literatury w języku polskim traktującej o szybownictwie a w szczególności takiej opisującej aspekty techniczne.

Te publikacje są bardzo ciekawe ,także polecam.

Oczywiście lubię również samoloty i przedstawione książki to tylko skromny fragment mojej biblioteki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.