Skocz do zawartości

LITERATURA LOTNICZA


jarek996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2022 o 00:14, RobRoy napisał:

 

 

Wiesz, tak mnie zamurowalo, ze nie wiem co odpowiedziec. Dlatego NIE bede odpowiadal.

Ide tylko sprawdzic, czy mamy jakies niemieckie proszki, bo niemieckie piwa wlasnie wylalem. Bede pil TYLKO TYSKIE 🥵

Zmywarke Siemensa wyp......em przez balkon, zeby NIKT juz tego nigdy nie uzyl ! Kibla DURAVIT nie bede chyba wymienial, no bo srac na niemieckie to chyba mozna ? Wyrwalem tylko ze sciany GEBERITA i splukujemy wiadrem. 

 

P.S. Podziurawilem tez wszystkie opony Continentala w moim aucie. Jutro do roboty rowerem (szwajcarskim).

 

 

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarek996 napisał:

 

 

Wiesz ; tak mnie zamurowalo, ze nie wiem co odpowiedziec. Dlatego NIE bede odpowiadal.

Ide tylko sprawdzic, czy mamy jakies niemieckie proszki, bo niemieckie piwa wlasnie wylalem. Bede pil TYLKO TYSKIE 🥵

Zmywarke Siemensa wyp......em przez balkon, zeby NIKT juz tego nigdy nie uzyl ! Kibla DURAVIT nie bede chyba wymienial, no bo srac na niemieckie to chyba mozna ? Wyrwalem tylko ze sciany GEBERITA i splukujemy wiadrem. 

 

P.S. Podziurawilem tez wszystkie opony Continentala w moim aucie. Jutro do roboty rowerem (szwajcarskim).

 

 

 

....No i nie zapomnij o sprzęcie w szpitalach ratujacych życie, liniach technologicznych produkujących żywność, lekarstwach, nagłośnieniu w niektórych kościołach, lokomotywach itd. :).....

 

wróćmy do tematu książek, Czesi mają bardzo dużo fajnych tytułów, właśnie nabyłem historię Avia.

Przepięknie wydana, mnóstwo zdjęć Polecam.

IMG_20220918_190322.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, young napisał:

Poza książkami polecam serki Ołomuckie ....takie małe śmierdziele..

 

Jadam 😉   No i niestety jadam ich niemieckie odpowiedniki Harzer Käse . Sa u nas latwiej dostepne.

TZN od dzisiaj juz niemieckich nie jadam. Wywalilem reszte do kubla.

HD1VXWVJ37Q0UE4Y381ACQLT_999x999.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2022 o 13:28, zbjanik napisał:

Po dłuższej przerwie wróciłem do malowania

Zbyszku Twoje obrazy o tematyce lotniczniej są naprawdę piękne!

Chciałbym mieć na ścianie taki piękny szybowiec : może kiedyś się dogadamy?:)

Generalnie gratuluję talentu artystycznego.

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku- da się zrobić. Jeśli gustujesz w starszych typach, to właśnie wystawiłem na allegro obraz z dwoma PWS-ami 101. Dla uczestników forum zastosuję rabat 25%, wycofam aukcję Jak chciałbyś coś innego, to podaj temat i też wykonam.

Link:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/obraz-szybowce-pws-101?utm_source=notification&utm_medium=02-newClassified&utm_campaign=5287cbde-f1de-4f80-8f4c-1f5551a54ced

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zbjanik napisał:

Jak chciałbyś coś innego, to podaj temat i też wykonam.

No to super. Obecnie muszę się trochę odkuć ale za jakiś czas z pewnością się dogadamy.

Obraz z aukcji tylko potwierdza Twój niewątpliwy talent.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2022 o 07:13, mr.jaro napisał:

 

 

 

Majac tak archaiczne poglady ....

 

 

mr.jaro

Sam wymyśliłeś poglądy – sam na niego odpowiedziałeś … nic mi do tego.

Z jednym się zgodzę - w dzisiejszym globalnym  świecie mało jest państw samowystarczalnych , ale my jako konsumenci możemy wybierać. Jeżeli TV ciągle przekonuje że…. Nasze wybory mają ogromny wpływ na ….  ekologię, to na politykę nie mogą mieć ? Gdyby nagle w Niemczech zostały towary za kilkadziesiąt mld , które eksportują do Polski to nawet dla nich jest to  bez znaczenia ? Kiedyś chwytało się z karabin żeby bronić swoich racji , dzisiaj mocną bronią jest portfel. Wystarczy zobaczyć jak firmy boją się bojkotu klientów.

Na obecny poziom życia Polaków ogromny wpływ mają wydarzenia z przed ponad  80 lat .. .

Czy to Włosi wymordowali ponad 3 mln Polaków?, Francuzi budowali obozy zagłady, Amerykanie zrównali z ziemią Warszawę, Anglicy zamordowali profesorów UJ ?  Mamy o tym zapomnieć – jak wmawiano nam w komunie? Dzisiaj ponoć jesteśmy wolnym i niezależnym  krajem .. i znowu coś musimy. Jeżeli plemiona Afrykańskie żądają odszkodowań od Niemców za masakrę ich plemiennych braci w okresie I wojny ŚW to my musimy siedzieć cicho bo co …. Zdenerwujemy Niemców?

No chyba że zamordowanie kilku mln Polaków i zrujnowanie  Polski  to ….pikuś ?

Czy stosunek Niemców do Polaków zmienił się od 39 roku ? Nie zauważyłem. Niszczenie polskiej gospodarki i zrobienie z Polaków niewolników – to ich cel. Po to zainstalowali to swoje media i przekupują  polityków. Czy żyło by się Polakom lepiej gdybyśmy  – jak radzili dobrzy Niemcy -  zamknęli  wszystkie kopalnie, Turów, nie budowali gazo portu w Świnoujściu, sprzedali im Lot, Pocztę Polską i Koleje, otworzyć granicę z Białorusią …itd… itd… 

Może z tego miejsca gdzie Ty żyjesz tak to wygląda ….

Przez wieki było tyle wojen w Europie , ale żadnej nacji nie  przyszło głowy  żeby drugiemu narodowi zniszczyć święte pamiątki po przodkach – tylko KULTURALNI Niemcy zrabowali ze skarbca królewskiego   w Krakowie i przetopili regalia Królów Polskich – korony , berła …, pomimo tego  że byli chętni żeby to wykupić. Przypadek – nie sądzę . Wszystko co Polskie muszą niszczyć. Francuzi SAMI SOBIE  zniszczyli regalia w czasie Rewolucji. Nam zniszczyli NIEMCY. Nawet Rosjanie się nie odważyli. To jeszcze jedna ciekawostka historyczna … nie wymagam aby Cię to obchodziło.

Teraz  Niemcy chcą nam  zaszczepić praworządność niemiecką - wykuwaną przez powojenny skład ich wymiaru sprawiedliwości – w którym przez wiele lat spokojnie pracowało  wielu nazistów - byłych członków  SS  i NSDAP….

Jak Niemcy traktują  wolny rynek:

…. Przypadkowa rozmowa z polskim inż. projektującym w dużej firmie linię produkcyjną dla  kontrahenta Niemieckiego.

Pytanie kontrahenta – dlaczego zastosowaliście szwedzki pompy ciśnieniowe?

 – Bo te mamy sprawdzone, działają bez awaryjnie i są lepsze od niemieckich.

Niemiec – nasze też są dobre , proszę zastosować niemieckie. (sic)

Jak Niemcy niszczą przejęte kapitałowo Polskie marki – można zapytać inżynierów z Zelmera .

 

Takie przykłady można by mnożyć bez liku …

Dla mnie – Niemcy to wredny, barbarzyński naród. SS-mani w owczej skórze. Polską Racją Stanu jest aby byli małym nieznaczącym narodem. Każda inna sytuacja jest naszym śmiertelnym zagrożeniem.

Czy w Niemczech są dobrzy ludzie – zapewne, sam takich spotkałem, ale to nie oni definiują  politykę wobec Polski.

Dlatego nie zamierzam ich wspierać finansowo i jak mam możliwość – wybieram inne marki.

Bojkot w pojedynkę ? … , nie prowadzę kampanii,  odpowiadam tylko za siebie, nikogo nie zmuszam, nie oceniam, ale i nie będę się chował z tymi poglądami. Widzą o tym znajomi…

Być może utrudniam sobie życie ale na szczęście nie tylko ja tak myślę i wszystko zależy o tego kiedy i ilu z nas przejrzy na oczy.

Niestety wielu urobionych przez niemieckie media …gazety, TVN…, o mentalności niewolnika wybierze pełny brzuch, Pasata w garażu i Boscha w kuchni. Jeżeli będą w większości – za niespełna 50 lat Polacy będą mogli mówić po polsku …. tylko w domu, jeżeli w ogóle …

Ludziom różnie się w życiu układa, wybory życiowe nieraz drogo kosztują. Ja na szczęście nic nie musiałem …Wielu pracuje za granica . Ostatecznie lepiej dla nas kiedy zarobione euro ktoś wydaje w Polsce niż kiedy emeryt polski - ogłupiony reklamą - wydaje całą emeryturę na produkty niemieckie (kilka lat pacy w serwisie)

Nie wymagam „kolego” żebyś podzielał moje poglądy a nawet zrozumiał. Nie wiem czy jeszcze pamiętasz ale w Polsce jest takie powiedzenie :

– jak się wchodzi miedzy wrony, trzeba krakać jak i one.

………….

Skąd to całe zamieszanie ?

Nasz szanowny kolega „jarek…” ogłosił „wszem i wobec”, na Polskim Forum  że :

 - jest fanem techniki z pod znaku swastyki.

Trzeba mieć tupet, ….

Ktoś musiał zareagować.

Nie uważam że polskie forum tylko dla Polaków, ale są pewne granice…

 

PS.

Żeby uciąć ewentualne dywagacje – nie brałem udziału w ostatnich dwóch turach wyborów i w najbliższych też nie widzę potencjalnych kandydatów do poparcia…

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RobRoy napisał:

 

 

4 godziny temu, RobRoy napisał:

Skąd to całe zamieszanie ?

Nasz szanowny kolega „jarek…” ogłosił „wszem i wobec”, na Polskim Forum  że :

 - jest fanem techniki z pod znaku swastyki.

Trzeba mieć tupet, ….

Ktoś musiał zareagować.

Nie uważam że polskie forum tylko dla Polaków, ale są pewne granice…

To całe szczęście że kolega Jarek jest tylko fanem techniki...a nie poglądów z pod znaku swastyki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RobRoy napisał:

Z jednym się zgodzę - w dzisiejszym globalnym  świecie mało jest państw samowystarczalnych , ale my jako konsumenci możemy wybierać. Jeżeli TV ciągle przekonuje że…. Nasze wybory mają ogromny wpływ na ….  ekologię, to na politykę nie mogą mieć ? Gdyby nagle w Niemczech zostały towary za kilkadziesiąt mld , które eksportują do Polski to nawet dla nich jest to  bez znaczenia ? Kiedyś chwytało się z karabin żeby bronić swoich racji , dzisiaj mocną bronią jest portfel. Wystarczy zobaczyć jak firmy boją się bojkotu klientów.

Na obecny poziom życia Polaków ogromny wpływ mają wydarzenia z przed ponad  80 lat .. .

Czy to Włosi wymordowali ponad 3 mln Polaków?, Francuzi budowali obozy zagłady, Amerykanie zrównali z ziemią Warszawę, Anglicy zamordowali profesorów UJ ?  Mamy o tym zapomnieć – jak wmawiano nam w komunie? Dzisiaj ponoć jesteśmy wolnym i niezależnym  krajem .. i znowu coś musimy. Jeżeli plemiona Afrykańskie żądają odszkodowań od Niemców za masakrę ich plemiennych braci w okresie I wojny ŚW to my musimy siedzieć cicho bo co …. Zdenerwujemy Niemców?

No chyba że zamordowanie kilku mln Polaków i zrujnowanie  Polski  to ….pikuś ?

Czy stosunek Niemców do Polaków zmienił się od 39 roku ? Nie zauważyłem. Niszczenie polskiej gospodarki i zrobienie z Polaków niewolników – to ich cel. Po to zainstalowali to swoje media i przekupują  polityków. Czy żyło by się Polakom lepiej gdybyśmy  – jak radzili dobrzy Niemcy -  zamknęli  wszystkie kopalnie, Turów, nie budowali gazo portu w Świnoujściu, sprzedali im Lot, Pocztę Polską i Koleje, otworzyć granicę z Białorusią …itd… itd… 

Może z tego miejsca gdzie Ty żyjesz tak to wygląda ….

Przez wieki było tyle wojen w Europie , ale żadnej nacji nie  przyszło głowy  żeby drugiemu narodowi zniszczyć święte pamiątki po przodkach – tylko KULTURALNI Niemcy zrabowali ze skarbca królewskiego   w Krakowie i przetopili regalia Królów Polskich – korony , berła …, pomimo tego  że byli chętni żeby to wykupić. Przypadek – nie sądzę . Wszystko co Polskie muszą niszczyć. Francuzi SAMI SOBIE  zniszczyli regalia w czasie Rewolucji. Nam zniszczyli NIEMCY. Nawet Rosjanie się nie odważyli. To jeszcze jedna ciekawostka historyczna … nie wymagam aby Cię to obchodziło.

Teraz  Niemcy chcą nam  zaszczepić praworządność niemiecką - wykuwaną przez powojenny skład ich wymiaru sprawiedliwości – w którym przez wiele lat spokojnie pracowało  wielu nazistów - byłych członków  SS  i NSDAP….

Jak Niemcy traktują  wolny rynek:

…. Przypadkowa rozmowa z polskim inż. projektującym w dużej firmie linię produkcyjną dla  kontrahenta Niemieckiego.

Pytanie kontrahenta – dlaczego zastosowaliście szwedzki pompy ciśnieniowe?

 – Bo te mamy sprawdzone, działają bez awaryjnie i są lepsze od niemieckich.

Niemiec – nasze też są dobre , proszę zastosować niemieckie. (sic)

Jak Niemcy niszczą przejęte kapitałowo Polskie marki – można zapytać inżynierów z Zelmera .

 

Takie przykłady można by mnożyć bez liku …

Dla mnie – Niemcy to wredny, barbarzyński naród. SS-mani w owczej skórze. Polską Racją Stanu jest aby byli małym nieznaczącym narodem. Każda inna sytuacja jest naszym śmiertelnym zagrożeniem.

Czy w Niemczech są dobrzy ludzie – zapewne, sam takich spotkałem, ale to nie oni definiują  politykę wobec Polski.

Dlatego nie zamierzam ich wspierać finansowo i jak mam możliwość – wybieram inne marki.

Bojkot w pojedynkę ? … , nie prowadzę kampanii,  odpowiadam tylko za siebie, nikogo nie zmuszam, nie oceniam, ale i nie będę się chował z tymi poglądami. Widzą o tym znajomi…

Być może utrudniam sobie życie ale na szczęście nie tylko ja tak myślę i wszystko zależy o tego kiedy i ilu z nas przejrzy na oczy.

Niestety wielu urobionych przez niemieckie media …gazety, TVN…, o mentalności niewolnika wybierze pełny brzuch, Pasata w garażu i Boscha w kuchni. Jeżeli będą w większości – za niespełna 50 lat Polacy będą mogli mówić po polsku …. tylko w domu, jeżeli w ogóle …

 

 

Brr, kiedy czytam tego typu bzdury, az mi zawartosc zoladka do gardla podchodzi.

Poglady rodem z Kremla: wszedzie SS, Faszysci, Wrog...

Do czego takie poglady prowadza, widzimy na przykladzie Ukrainy.

 

 

11 godzin temu, RobRoy napisał:

Nasz szanowny kolega „jarek…” ogłosił „wszem i wobec”, na Polskim Forum  że :

 - jest fanem techniki z pod znaku swastyki.

Trzeba mieć tupet, ….

 

 

Zakladam, ze to nie do mnie, ale mimo tego pozwole sobie skomentowac. Otoz nie Tobie osadzac, czego fanem jest nasz forumowy kolega Jarek. Za malo wiesz na jego temat, wiec osadzanie go na podstawie kilku zaprezentowanych ksiazek jest, grzecznie mowiac, postepowaniem malo dojrzalym.

 

Wytlumacze jak dziecku. Jestesmy tutaj na forum o profilu technicznym a rozwoj techniki, szczegolnie lotniczej wiaze sie nieodlacznie z dziejami historycznymi i przez to takze wojnami, czy to sie komu podoba, czy tez nie. Podkreslam - forum jest o profilu technicznym, a nie politycznym, wiec tym bardziej nie powinno tutaj byc miejsca na nacjonalistyczno-polityczny belkot w zaprezentowanej przez Ciebie formie. Nastepnym razem wiec ugryz sie z laski swojej w jezyk, gdyz na nacjonalistyczna hegemonie w jakimkolwiek wydaniu, a wiec niemieckim, rosyjskim, amerykanskim, chinskim, czy nawet polskim nie powinno byc tutaj miejsca.

 

Nie podobaja sie prezentowane przez Jarka ksiazki, to nie patrz na nie.

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2022 o 00:14, RobRoy napisał:

Z zasady  flekuje wszystko co niemieckie – nie ma miejsca w moim domu na samochód marki niemieckiej .....

Miałem się powstrzymać od komentarza ale nie wytrzymałem ......

W Nadrenii Północnej Westfalii jest taka mała miejscowość Isselburg a w tej miejscowości jest odlewnia żeliwa istniejąca od prawie 230 lat ....

I w tejże odlewni produkuje się wszelkiej maści koła zębate oraz inne elementy takie jak miski olejowe, wanny olejowe do ciężarówek, kolektory wydechowe, pompy olejowe i wiele innych artykułów motoryzacyjnych ........ Te artykuły dostarczane są do Volvo, Kia, Hyundai, Fiat, Renault, Peugeot, Mercedes, MAN, Scania, Perkins, Cuminns, John Deere i wielu innych fabryk związanych z motoryzacją takich jak na przykład Andrychów .....

Pytanie czy jesteś pewien RobRoy że pojazd jakim się poruszasz nie ma w swoim wnętrzu części produkowanych przez Niemców ????????????

Ja jestem pewien że ma !!!!!! 

Nawet pociąg jakim jedziesz może mieć zamontowane tarcze hamulcowe wyprodukowane w tej odlewni 🤣

Wiem bo pracowałem tam przez 9 lat......

Z cukru też powinieneś zrezygnować bo 60 % cukrowni w Polsce jest w rękach Niemieckich.......

O środkach chemicznych nie wspomnę bo wszystkie fabryki powiązane są z kapitałem Niemieckim ...........

Patrzysz w niebo i widzisz turbinę wiatrową ???? W niej też są elementy produkowane w Niemczech (pierścienie ślizgowe wału ).

Jeżeli unikasz wszystkiego co Niemieckie to bądź konsekwentny i unikaj wszystkich produktów a nie tylko wybiórczo ........ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.