Skocz do zawartości

LITERATURA LOTNICZA


jarek996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.02.2022 o 19:11, young napisał:

Generalnie foka to nie moje klimaty , ale dla innych parę zdjęć mojego zbioru

 

Tez widze jestes NAZISTA ( wg naszego forumowego kolegi ) 😂

 

Zeby kolege RobRoya troszke uspokoic, pokaze kilka ksiazek NIEnazistowskich (choc moje zdobycze na temat techniki NIEMIECKIEJ bede nadal regularnie wrzucal)  😉 

 

P.S: przestalem tez sluchac RAMMSTEIN ( choc oni to akurat chyba ci "dobrzy" Niemcy z DDR ) 😉

 

 

IMG_1335[1].JPG

 

IMG_1337[1].JPG

IMG_1338[1].JPG

IMG_1339[1].JPG

IMG_1340[1].JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam nadzieje ze kolega RobRoy, odstawiony w odziez patriotyczna,  jezdzi gdzies teraz polskim samochodem elektrycznym, wiec wrzuce po cichu kilka nowosci. W Szczecinie czeka na mnie caly karton ksiazek ktore juz sa moje, ale jeszcze ich nie wachalem. Dojada z potezna iloscia modeli, silnikow , regulatorow i innych fantastycznych rzeczy, zakupionych od znienawidzinych niemcow (za wojne pisze to  mala litera)

IMG_2170[1].JPG

IMG_2171[1].JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mamy dzial o literaturze stricte MODELARSKIEJ (nie moglem nic znalezc), wiec zamieszcze to tutaj. Dzisiaj kupilem (za 20 EUR) taki zestaw z Austrii. Wyszlo po 1,43 EUR za ksiazke 😉

Niby jest internet, sa "jutuby", ale ja jestem troszke staroswiecki i lubie bardzo trzymac ksiazke w moich rekach.

 

 

060_-1248923349.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarek996 napisał:

Dzisiaj kupilem (za 20 EUR) taki zestaw z Austrii. Wyszlo po 1,43 EUR za ksiazke 😉

Niby jest internet, sa "jutuby", ale ja jestem troszke staroswiecki i lubie bardzo trzymac ksiazke w moich rekach.

Stary , to skarby kupiłeś ,jak za darmo! Szczerze zazdroszczę. Piękne perełki literatury modelarskiej.

3 godziny temu, jarek996 napisał:

Niby jest internet, sa "jutuby", ale ja jestem troszke staroswiecki i lubie bardzo trzymac ksiazke w moich rekach.

Zdecydowanie się zgadzam i podpisuję się pod tym obiema rękami😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje , ze kolega RobRoy jest na jakiejs patriotycznej wycieczce (np. nad przekopem Mierzei Wislanej), wiec pozwole sobie wrzucic najnowsze nabytki. Czwarta z pierwszego zdjecia i druga z drugiego to prawdziwe perelki. Ta czwarta z pierwszego, to III ( z 4 ) czesc serii o oznaczeniach i malowaniach. Jest bardzo rzadka ( szczegolnie wlasnie ten tom) . Cala seria kosztuja w granicach 200 EUR. Ta o FOCKE WULFie 190 kupilem za 25 EUR !!! Normalana cena zaczyna zsie od 50 w gore.

 

IMG_2298[1].JPG

IMG_2299[1].JPG

IMG_2300[1].JPG

IMG_2301[1].JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarek996 napisał:

wiec pozwole sobie wrzucic najnowsze nabytki

Cieszę się ,że są ludzie którzy lubią podobnie jak ja książki. A to bardzo rzadkie w dzisiejszych czasach.

Najbardziej podobają mi się książeczki z poprzedniego posta: te modelarskie😊 . Jako zapalony konstruktor-pilot modeli szczerze zazdroszę i podziwiam bo to naprawdę wartościowa literatura. Żałuję ,że niedostępna w Polsce bo ja jako anglojęzyczny analfabeta nie potrafię kupować na zagranicznych portalach😄

Ale twoja kolekcja jest imponująca i piekna. Podziwiam i pozdrawiam ...aha te książki o szybownictwie t też przyprawiają o szybsze bicie serca....😊

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2022 o 04:24, jarek996 napisał:

Jak juz wiesz (z pierwszych postow), TYLKO o szybowcach transportowych ze zlamanymi krzyzami 😉

Czego konkretnie poszukujesz?  Tam gdzie ja najczesciej kupuje, sa nastepujace pozycje :

 

 

 

1846efd5-2dda-4590-ae36-2a90cbdd5e2d.jpg

 

 

 

 

 

 

Na koncu ksiazek 1945-1965 & 1965-2000 znajdziesz mnie w Acknowledgments (czy jakkolwiek to jest po Niemiecku).  Na czesc pierwsza spoznilem sie bo po prostu nie wiedzialem, ze ja pisze.  Martin Simons byl bardzo zdziwiony, ze tyle szybowcow zaprojektowano i zbudowano w Polsce przed wojna.

 

  

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2022 o 20:46, jarek996 napisał:

Nie wiem czy mamy dzial o literaturze stricte MODELARSKIEJ (nie moglem nic znalezc), wiec zamieszcze to tutaj. Dzisiaj kupilem (za 20 EUR) taki zestaw z Austrii. Wyszlo po 1,43 EUR za ksiazke 😉

Niby jest internet, sa "jutuby", ale ja jestem troszke staroswiecki i lubie bardzo trzymac ksiazke w moich rekach.

 

 

060_-1248923349.jpg

 

Ha, mam wszystkie! Wiele z nich to pod wzgledem zawartosci merytorycznej szczegolnie wartosciowe pozycje, jak na przyklad "Holzbauweisen...", "Brushlessmotoren...", "Modellmotoren...", czy "Alles über Finish". Zarowno dla zaawansowanych, jak dla poczatkujacych modelarzy.

Natomiast "Bauen und fliegen", albo "Elektroflug..." odkrywaja niewiele tajemnic modelarstwa, gdyz zawieraja jedynie podstawy i sa adresowane glownie dla poczatkujacych. Te ksiazki mozna sobie darowac, ale juz kupione, wiec nie wyrzucisz.

 

Jarek, nie wiem, jak dobrze radzisz sobie z jiezykiem niemieckim, jednak na wszelki wypadek dodam. Jak uda sie Tobie znalezc jakiekolwiek pozycje, a szczegolnie tytul "Modellmotoren für Flug- Schiffs- und Automodelle" autorstwa Prof. Petera Demutha, mozesz brac z zamknietymi oczami, bo to znakomity autor i koryfea w dziedzinie spalinowych silnikow modelarskich. Jego ksiazki sa nasycone gleboka wiedza, ale pisze zwiezlym i troche trudnym jezykiem, wiec trzeba juz dobrze znac niemiecki. Mnie odpowiadaja zwiezle napisane ksiazki, ale nie kazdy moze miec podobne zdanie.

 

Natomiast jakbys trafil na ksiazki autorstwa Thomasa Rieglera - raczej wystrzegaj sie ich, gdyz nie sa warte papieru, na ktorym zostaly wydrukowane. To w najlepszym wypadku skrajnie ogolnikowy belkot, nadajacy sie jedynie jako literatura do wstepnego zaznajomienia z modelarstwem dla nie majacych o tym absolutnie zadnego pojecia. Thomas Riegler chwyta sie doslownie kazdego tematu, nie tylko z zakresu modelarstwa, pisze stosunkowo wiele, objetosciowo i merytorycznie bardzo skromnych ksiazek. Riegler to taki niemiecki mistrz calkowicie zbednych publikacji, bo przeciez do czego sluza drazki w nadajniku chyba Tobie zadna ksiazka nie musi wyjasniac. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mr.jaro napisał:

Zarowno dla zaawansowanych, jak dla poczatkujacych modelarzy.

 

 Ja JESTEM, BYLEM i BEDE poczatkujacym modelarzem 😟

 

 

1 godzinę temu, mr.jaro napisał:

Mnie odpowiadaja zwiezle napisane ksiazki

 

Ja to najchetniej tylko ze zdjeciami 😂

 

 

Jarek; szczerze mowiac to kupilem TZW kota w worku, ale  20 EUR, to sa warte w 100%. Nawet jak tylko kilka jest wartosciowych. W kazdym razie na pewno ozdobia KAZDA polke modelarza 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarek996 napisał:

Jarek; szczerze mowiac to kupilem TZW kota w worku, ale  20 EUR, to sa warte w 100%. Nawet jak tylko kilka jest wartosciowych. W kazdym razie na pewno ozdobia KAZDA polke modelarza 😉

 

Zdecydowanie! Oprocz bodajze dwoch, kazda z tych ksiazek jest warta duzo wiecej, anizeli zaplaciles. Niektore z nich pojedynczo nawet wiecej, anizeli zaplaciles za wszystkie razem. Dokonales super zakupu i wcale tego nie kwestionuje.

Powiem tak: jakbym szukal najlepszych ksiazek modelarskich w jezyku niemieckim, co najmniej kilka pozycji z Twojego zakupu znalazloby sie na liscie zyczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.