Jump to content

Jaki LiPol parametry

krzysiek 1
 Share

Recommended Posts

A do czego to taki wynalazek potrzebujesz?

Bo w modelarstwie to raczej nikt takich prądów tak długo nie pobiera.

Policz sobie potzebną  pojemność......Na szybko to tak z rezerwą z 7Ah potrzeba ale weź pod uwagę chłodzenie i trwałość.

Parametr C to im wyższy tym lepiej ( mniejszy opór wewnętrzny pakietu czyli mniej sie grzeje)

40 A przez 8 min to 5,3 Ah. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że nie wyczerpiesz pakietu do zera. Od 4,2 V do 3,8 V dla pakietu nówka sztuka niezłej firmy to jakieś 55% pojemności nominalnej. Więc potrzebujesz pakietu prawie 10 Ah. To wychodzi cegiełka pewnie z 0,7 kg.

Przy takiej pojemności parametr C pewnie nie znajdzie się mniejszy niż 50C. Ale to zupełnie nie wpływa na wagę, tylko na cenę.

Ja postawił bym na lijon 18650 VTC6 3100mAh w pakiecie 3s2p. 300g. Powinien wyrobić prądowo. A najlepiej 3s3p który i tak będzie lżejszy od lipol 6000mAh a do dyspozycji pawie 10Ah.

Ja myślę ,że Krzysztof powinien napisać do czego potrzebuje ten pakiet.

W modelarstwie to raczej 40A przez 8min to tylko w F3A lub podobnym akrobacie.

Zawodnicy z tego co wiem stosują pakiety 10 S o pojemności około 5 Ah. 

Wszystko zależy do czego ma być pakiet. Nie ma sensu kombinować zbyt dużo samemu tylko trzeba korzystać z tego co ktoś wczesniej sprawdził/wymyślił.

Witajcie, mój błąd że nie napisałem do czego mi to potrzebne a więc posiadam silnik BR 3536 racerstar i nie bardzo mam go gdzie wykorzystać a ponieważ w Płocku co rok organizujemy walki powietrzne więc wymyśliłem sobie ACESA z I WW ale on według specyfikacji pożera przy zasilaniu 3S aż 40 A więc raczej moje plany jak na razie upadły, trzeba będzie poszukać innego silniczka 

Silnik pobiera prąd w zależności od obciążenia. Jeżeli nie będzie założone max. śmigło jakie dopuszcza producent to nie będzie poboru 40A.

W zależności od wielkości śmigła możesz mieć pobór prądu 10 , 20 ,30 A. Wszystko zależy jakiej mocy potrzebujesz do modelu.

W WWI stosowane byly silniki spalinowe FS30 o mocy 0.5KM - co daje 360W na wale silnika. 40A przy napieciu 3S daje 440W. Przy 360W to juz 33A. Czas lotu walki to 7 minut i ciagu powinno wystarczyc na 7 i pol minuty. Nie ma ograniczen co do pojemnosci pakietu - ale przy poborze 30A musisz celowac w pakiet 4000 - 4200mAH. 3S. wystarczy nawet najslabsze 15C - a nawet pakiet zrobiony z ogniw LiIon klasy VTC6 lub T40.

Kurcze faktycznie z tej strony o tym nie pomyślałem, śmigło musi być mniejsze regulaminowo a i obroty muszę obniżyć bo silnik ma 950KV więc przy 3S to trochę za dużo, muszę podłączyć wszystko do kupy i sprawdzić amperomierzem pobór prądu.

Wielkie dzięki panowie za wyjaśnienia sporo mi się wyjaśniło 😃 więc jest nadzieja na dobrą zabawę

Pozdrawiam Krzysiek 

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.