Skocz do zawartości

Żyłka do wyciągarki


bjacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, gdzie można kupić żyłkę nylonową 1,0-1,2 do wyciągarki? Potrzebne 300-320 metrów, najlepiej w jednym kawałku. Słyszałem, że są firmy czeskie czy niemieckie jeszcze mające ją w ofercie, ale sam nie mogę sobie poradzić z ich znalezieniem. Kupiłem żyłkę gospodarczą, ale jest dosyć kiepska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mayster8405 napisał:

A czy nie lepiej zakupić wędkarską Dyneemę 0.40m/m i wytrzymałości 38kg lub grubszą z większą wytrzymałością.Długość akuratnia.

Nawet latam na wędkarskiej - kiedyś, dawno temu kupionej bezpośrednio w Stilon Gorzów. Chciałem jakąś na zastępstwo, bo ta i służy do ćwiczeń, i do lotów. Dlatego jest już kilka razy wiązana.
Niestety, plecionka nie bardzo się nadaje, bo jest zbyt sztywna. Przyznam się, że nie próbowałem - bazuję na opinii innych kolegów.

 

Waldemar, bardzo dziękuję za link! Wydaje się, że kupię tam to, czego potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bjacek napisał:

Waldemar, bardzo dziękuję za link! Wydaje się, że kupię tam to, czego potrzebuję.

Proszę bardzo,chociaż szybowce to raczej nie moja dziedzina i nie jestem w stanie coś doradzać,ale znalazłem w tej materii jeszcze jeden link. https://rc-modellbau-blog.com/2016/11/seil-fuer-die-seilwinde-tipp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawia mniejszy opór, ale w holowaniu z wyciągarki ważniejsza jest energia sprężystości zgromadzona w rozciągniętej, elastycznej żyłce. Im więcej energii się zgromadzi w trakcie holowania, tym wyższą wysokość można uzyskać po strzale z dynamicznego wyczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uświadomiono mi jeszcze jeden powód dyskwalifikacji plecionki (wyciąg z przepisów F3J):

 

5.6.8.7. Lina holująca

....

b. Długość holu, mierzona pod obciążeniem 2 kg (4.4lbs), nie może przekraczać 150 metrów.
c. Hol (na całej długości) musi być wykonany z poliamidowego włókna pojedynczego. Linka musi być wyposażona w chorągiewkę o powierzchni 5 dm2. Zamiast chorągiewki można stosować spadochron o minimalnej powierzchni 5 dm2, pod warunkiem, że nie będzie on przymocowany do modelu i pozostanie złożony do momentu wyczepienia modelu z holu. Zezwala się na stosowanie elementów łączących (zaczep, węzeł, pętla) z innych materiałów, przy czym długość tych elementów nie może przekraczać 1,5 m i długość całego holu musi mieścić się w maksymalnej granicy 150 m.

....

 

A co chcę holować? Szybowce F3J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.