Skocz do zawartości

Tutorial z nauki latania 3D


enter1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Hotpoint napisał:

Ogólnie gitara.

Z racji "pierwszego razu" 😁 pewnie była trema w obawie, że coś nie wyjdzie.

To zrozumiałe 😁

Jak nabierzecie medialnego luzu powinno być ok.

No takie to nowe doświadczenie , jeśli pojawi się kolejna część to pewnie będzie lepiej. Nie ma dźwięku silnika i na początku to dziwne takie ale za to dobrze słychać komentarz, no i mamy różne wersje symulatorów więc nie do końca grają ze sobą, mój model dymi u Maćka mimo że mam dym wyłączony i u mnie nie dymi, śmigło też przeważnie się nie kręci , ale to w sumie nie ma znaczenia.

Ja w zasadzie już z grubsza ogarnąłem ten korek płaski w poziomie którego na filmie nie mogłem wykonać.

A  w przyszłości co by piloci chcieli zobaczyć, to teraz czekamy na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, robert.pilot napisał:

Czekam na następny film, na pewno skorzystam, teraz jestem na etapie szkolenia IMAC BASIC po tym będą fikołki.

Wstępnie wychodzi na to że nagramy kolejną część, tym razem chciał bym aby manewry były widowiskowe, ale banalnie łatwe w wykonaniu i praktycznie każdy z marszu mógł je wykonać, bez kilkudziesięciu godzin treningu.

Tylko teraz musimy się zgrać z wolnym czasem , bo ostatnio przed tym pierwszym nagraniem to się kilka razy umawialiśmy bo jak Maciek miał czas to ja nie mogłem , a jak ja miałem czas to Maciek nie miał możliwości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Filmik bardzo pomocny, tym bardziej ,że można zobaczyć prawidłowo wykonane figury jak i próby nieudane. Analiza błędów może pomóc w ich unikaniu . A później to trening i trening......Podzielam uwagę  o dymie, trochę zaciemnia obraz. Trenuję na RF 9,5  oraz na moim krzyżaku Edge 540 z  RcFactory Jeszcze raz gratulacje za pomysł i realizację ,czekamy na więcej 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2023 o 13:12, Modelarz_75 napisał:

to jak koledzy wcześniej też to mówili, lepsze byłyby krótsze filmiki, np. z 1 figurą.

 

1 godzinę temu, ziaja napisał:

Podzielam uwagę  o dymie, trochę zaciemnia obraz.

Ostatnimi czasy nie za wiele miałem kontaktu z Maćkiem , ale niedawno rozmawialiśmy i Maciek śmiga na lotnisku i nie ma że zimno.

Ja natomiast zabunkrowałem sie w piwnicy i naprawiałem model który porozbijałem jesienią , po za tym zbudowałem całkowicie nowy model który czaka na oblot, o nowym krzyżaku posklejanym kilka dni temu nawet nie wspominam.

Troszkę czasu mi to zabierało i tak przyznam że odpuściłem latanie na symulatorze bo godziłem prace zawodową z naprawą uszkodzonego modelu i budową nowego modelu a na symulator nie wystarczało albo czasu albo chęci.

Od dwóch czy trzech dni jestem całkowicie po pracach modelarskich , wszystkie modele gotowe do sezonu na tip top , więc będę teraz często przesiadywał wieczorami na symulatorze.

Skontaktuję się z Maćkiem jeśli będzie miał czas to pewnie chętnie nagramy jakiś jeden manewr zgodnie z sugestią.

Ja bym celował w Knife Edge Spin, manewr bardzo bardzo łatwy w wykonaniu , na tyle łatwy że każdy to zrobi po kilku próbach , dość widowiskowy , a jak by jeszcze ktoś się pokusił o zakończenie płaskim korkociągiem to już jest na co popatrzeć.

Zapytam Maćka jak stoi z czasem w weekend , jak będzie miał możliwość to ja bym chętnie coś nagrał.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.