Skocz do zawartości

Tkanina węglowa


Ares
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do fachowców w tym temacie:

Czy tkanina z poniższego linku nadaje się na kesony do skrzydeł wykonywanych technologią worka próżniowego do elektroszybowców i ewentualnie do szkolnego modelu DLG?

https://r-g.com.pl/pl/p/Wegiel-Tkanina-93-gm2-Aero%2C-plain-100-cm%2C-rolka-1-m/1988

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Czaro napisał:

Twoje pieniądze, jak chcesz. Ale mają identyczną tkaninę, tkaną z tej samej nitki tex67 ;)

Ano , skoro tak to nie ma sensu niepotrzebnie wydawać kasy.

 W takim razie poszukam sobie na stronie Havla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odgrzeje trochę kotleta:

Szukając w internetach zauważyłem że w sklepach z kompozytami jest bardzo trudno dostać  lub w ogóle jest  brak tkanin węglowych o niskich gramaturach tzn. < 90 g/m

Albo nie umiem szukać albo nie wiem gdzie szukać. Napiszcie swoje spostrzeżenia na ten ten temat. 

Materiał zbieram na nowy model motoszybowca lub rzutka f3k. 

Węgiel będzie na keson i w przypadku f3k dodatkowo na statecznik pionowy. Reszta szkło. 

Aha, gdzie kupujecie węgiel oprócz R&G i Havla? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, RobertK napisał:

Nadmienię też że jeśli na stronie Havla widnieje "czas oczekiwania 120 dni" to warto jest zadzwonić i zapytać bo z aktualizacją dostępności jest różnie.

Z reguły jest na stanie.

O widzisz, dziękuję. Myślałem że taki jest czas oczekiwania także to dla mnie cenna informacja. 

Godzinę temu, Artur Lis napisał:

Ale , w Havlu jest w dobrych pieniądzach , po co szukać gdzie indziej .

Arturze, ale na stronie nie znalazłem bardzo niskich gramatur np. coś około 40g/m na stateczniki do DLG. 

Czyżby trzeba było pytać telefonicznie? Nigdy u nich nic nie zamawiałem stąd moje pytania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ares napisał:

 

Szukając w internetach zauważyłem że w sklepach z kompozytami jest bardzo trudno dostać  lub w ogóle jest  brak tkanin węglowych o niskich gramaturach tzn. < 90 g/m

 

 

Arku , miałem na myśli tą 90g/ m  , a teraz szukasz 40g/m  .

Gdybym znał Twoje myśli , byłbym jasnowidzem .

W co  też , nie wierze w żadne przepowiednie jasnowidzów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ares 
Znam prostsze rozwiązanie, znasz mój adres wybierzesz sobie co chcesz ile chcesz i jakoś się rozliczymy :) 
Zamawiając takie małe ilość płacisz dużo więcej za obsługę, zapakowanie itp. ja ci utnę z rolki ile chcesz lub zadowolisz się odpadami (od cięcia np. TeXtreme pod 45 stopni masz spore odpady)

 

Przy okazji mogę coś podpowiedzieć. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Lis napisał:

 

Arku , miałem na myśli tą 90g/ m  , a teraz szukasz 40g/m  .

Gdybym znał Twoje myśli , byłbym jasnowidzem .

W co  też , nie wierze w żadne przepowiednie jasnowidzów . 

Wspominałem o niskich gramaturach <90g/m2 .

40 g/m2 to tkanina o gramaturze  poniżej 90g/m2.

Tak więc myśle ,że raczej wyraziłem się jasno i nie trzeba być jasnowidzem aby zrozumieć o co mi chodzi:)

2 godziny temu, Bartkosz napisał:

ja ci utnę z rolki ile chcesz lub zadowolisz się odpadami

Bartek , dzięki rozważę Twoją propozycję .

Choć generalnie interesuje mnie gdzie można kupić dobry materiał za w miarę rozsądne pieniądze.

U mnie jak wiesz to typowo na własne potrzeby , więc ilości też raczej małe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proponuje dość optymalne rozwiązanie.
Większość materiałów musisz ciąć pod 45 stopni więc weź na to poprawkę przy liczeniu materiału.
 
Jeśli będziesz robił DLG to bardziej potrzebujesz <64g niż 90g 
Stateczniki to 16-20g całkowicie wystarczy. 

Polskie hurtownie Havel, GRM sprowadzają towar z R&G ale można też spokojnie kupować w polskim oddziale, obsługa i materiał na bardzo dobrym poziomie. 

 

Materiały <64g kupisz u źródła https://shop.cn-models.com/carboweave (oczywiście standardowe rolki też są dostępne w PL - GRM, 20/30/40g )
Ja najczęściej kupuje bezpośrednio od producenta ponieważ zamawiam niestandardowe rolki w niestandardowych wymiarach. W obecnych czasach trzeba liczyć się dość długim czasem realizacji i prosić o nadanie paczki z terenu polski. 
Dla osób korzystających z Facebooka można kontaktować się bezpośrednio z Yulia Petrenko 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartkosz napisał:

Jeśli będziesz robił DLG to bardziej potrzebujesz <64g niż 90g 
Stateczniki to 16-20g całkowicie wystarczy

Tak. Wszystko się zgadza. 

Generalnie bardziej celuje w elektroszybowce ale tak jak napisałeś <60 g wystarczy. 

Do DLG węgiel planuję tylko na keson. Stateczniki zrobię z tkaniny szklanej. 

Bez sensu inwestować w szkolny model i robić full carbon. Tak sądzę. 

Dzięki Bartku raz jeszcze za informację. Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.