Skocz do zawartości

Albatros dIII 1800mm rozpiętości, zestaw firmy Pichler


Viper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
W dniu 11.03.2023 o 21:13, pietrku napisał:

Jeśli interesowałyby na przyszłość Kolegę dwupłaty z szachownicą to tu ( mam w kolekcji tą książkę ) są opisy prawie wszystkich. Niestety bez kolorowych zdjęć, ale godna uwagi:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/samoloty-wojskowe-w-polsce-19181924-morgala - przykładowa oferta jaka mi się pojawiła, ja swojej nie sprzedaję 😉.

 

 

Bardzo dziękuję :) 

Niedawno nabyłem to co poniżej i szczerze polecam. 

 

ksiazka.jpg

3 minuty temu, FockeWulf napisał:

Da się budować przy użyciu podstawowych narzędzi? Modelarnie mam w innym miejscu i rzadko bywam, może da się w mieszkaniu? Są jakieś grubsze prace?

Nożyk, pilniki, papier ścierny, gumki, zaciski, papier śniadaniowy, kawałki styropianu i balsy na podstawki, więc chyba się da :)

Buduję w pokoju Syna, bo moja modelarnia jest zagracona i muszę najpierw tam wszystko gruntownie posegregować, a Młody wyjechał na studia :) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu chodził mi po głowie pewien model. Przystawiałem się do niego jak do przysłowiowego jeża i w końcu w grudniu klamka zapadła. Zdecydowałem się na konkretnego konstruktora i znalazłem miejsce, gdzie wycinano części i zamówiłem. Dziś wreszcie otrzymałem paczkę z wycinanką. Pomysł Albatrosa w polskich barwach też mi chodził po głowie od dawna, ale pewnie gdybym otrzymał dzisiejszą paczkę jak planowałem przed Świętami, to pewnie on by czekał, a tak zamierzam skończyć Albatrosa (zwłaszcza, że ta wycinanka jest taka fajna i w komplecie mam wszystkie części) + pokończyć inne pozaczynane modele, a przede wszystkim 2m PZL-kę, a dopiero potem zabrać się za model z poniższego zdjęcia. Ale fajnie, że mam, potencjał do odchudzania ogromny z tego widzę :) 

 

 

ZZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zbjanik napisał:

To w takim razie Zero! (?)

No wygrał Pan lutownicę ;) :) 

Gratuluję, tak zero, z planów Zirollego.

Zawsze mi się ten samolot bardzo podobał, a dodatkowo jako model podobno rewelacyjnie lata. A ponieważ będzie jak zwykle u mnie elektryk, więc nie ma potrzeby budować pancernie, stąd też pomysł na odchudzanie, a po inspecji części wydaje się, że sporo można ugrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Albatrosa kupowałem w Lindingerze (mam dobre doświadczenia z tym sklepem):

 

https://www.lindinger.at/en/Airplanes/Aircraft-Models/Aerobatic-Airplanes/Pichler-Albatros-D.III-1800-mm/9792775

 

A zero w jednym z resellerów Zirolli:

 

https://ziroligiantscaleplans.com/kit-cutter-s.html

 

a dokładnie tu:

 

https://www.fun-modellbau.de/

 

Jedna uwaga, trochę to trwało, a najgorsze było to, że 2x wysyłali dhl-em (miałem numer i monitorowałem drogę) i dwukrotnie paczka nie przekroczyła granicy, a została zawrócona do nadawcy. Dlaczego nie wiem, niby dane adresowe dobre. Poprosiłem wycinającego (notabene przyjemny Gość) o zwrócenie się do dhl o wyjaśnienie, ale na razie nie wiem jaki skutek to przyniesie i jaki był powód. Ostatecznie ktoś mi wczoraj tę paczkę odebrał, bo zacząłem tracić cierpliwość i nie wiem, czy nie wszcząłbym procedury reklamacyjnej na PayPalu, bo w życiu mi się nie zdarzyło by wysłana paczka dwa razy do mnie nie dotarła. 

Jako rekompensatę zaistniałej sytuacji otrzymałem gratis komplet zegarów do wyposażenia kabiny :) 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Viper napisał:

Jedna uwaga, trochę to trwało, a najgorsze było to, że 2x wysyłali dhl-em (miałem numer i monitorowałem drogę) i dwukrotnie paczka nie przekroczyła granicy, a została zawrócona do nadawcy.

 

Wiem ze jakis czas temu, niemiecki DHL strajkowal i rowniez kilka moich zakupow  wrocilo do nadawcow. Moze to bylo przyczyna Twoich perypetii. 

Kupilem opony specjalnie na CYPR i wrocily do pana ktory je do mnie wyslal. Mialem jednak szczescie, bo dzien przed wyjazdem jechal przez Malmö i mi przywiozl 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic o tym nie wiedziałem. Ale to długi byłby strajk bo od stycznia.

Inna sprawa, że próby dowiadywania się w polskim dhl, też przyjemne i przede wszystkim proste i efektywne nie były.

Ponieważ na szczęście jest konkurencja, więc w przypadku gdybym miał coś znowu kupować lub wysyłać to poważnie się zastanowię, czy będzie to dhl.

Najważniejsze, że wycinankę w końcu mam, ale po tych doświadczeniach będę musiał dokładnie przemyśleć gdzie kupić maskę i kabinkę, niestety tu gdzie wycinałem od ręki nie mieli, bo poprosiłem osobę, która mi odbierała o zakup, by uniknąć w przyszłości problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejone obrysy dolnego płata i mocowanie statecznika poziomego, oraz kolejne warstwy żądła ogonowego (jeszcze nie doklejone do ogona i nie zeszlifowane.

Pozostało dokleić półwręgi w miejscu na klapkę bateryjną i obkleic kadłub balsą.

Jestem zachwycony samą wycinanką - wszystko do wszystkiego pasuje, jak i też przemyślaną konstrukcją. Cały ogon poza samymi wąskimi i cienkimi wręgami jest z balsy. Niby każdy z tych elementów balsowych delikatny, ale sklejone razem tworzą sztywną i mocną konstrukcję i już na tym etapie budowy wydaje się, że wszelkie obawy o kłopoty z wyważeniem i ewentualne ciażenie ogona sa bezpodstawne :)

 

 

A3_11.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 21:13, pietrku napisał:

Jeśli interesowałyby na przyszłość Kolegę dwupłaty z szachownicą to tu ( mam w kolekcji tą książkę ) są opisy prawie wszystkich. Niestety bez kolorowych zdjęć, ale godna uwagi:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/samoloty-wojskowe-w-polsce-19181924-morgala - przykładowa oferta jaka mi się pojawiła, ja swojej nie sprzedaję 😉.

 

 

Dziękuję, już nabyta :) 

Rzeczywiście wygląda na godną polecenia publikację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.