Skocz do zawartości

Jaki monitoring dom, działka ?


latacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z taniego chińskiego sprzętu to Dahua, albo Hikvison.

 

Jakość przyzwoita jak za oferowaną cenę.

 

 

PS Kamery nie są na złodziei tylko na wandali, oraz sąsiadów. Mają ich zniechęcić do zrobienia czegoś nierozsądnego.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamery są głównie jako odstraszacze wandali (głównie dla tych co wlezą żeby cokolwiek na flaszkę wymienić) oraz

 

  na ubezpieczalnie -bo podobno w razie czego -a bo to panie nie wiadomo czy sam sobie żeby wyłudzić odszkodowanie -więc musi być co najmniej widać fakt włamania i że nie właściciel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2023 o 11:38, Konrad_P napisał:

Konrad dziękuje -jeszcze dopytam

czy to ten sam typ rejestratora co polecasz ?  z allegro chyba łatwiej zamówić i tu jest w komplecie z dyskiem twardym (co sądzisz o tym dysku -da radę ? )

I jeszcze pytanie -a taki układ kamer ?   na rys proponowanym przez Ciebie nie obejmowało  ściany na rys na górze poziomo -a w tej ścianie mam okna ...

dałbym teraz 3 kamery "standard"  z Twojego linku

W dniu 7.05.2023 o 11:38, Konrad_P napisał:

  a w przyszłości dołożył jeszcze kamerę z zoomem na stodole od tyłu posesji.

 

jaki monitoring1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od rozmieszczenia kamer. Witek oczywiście, że tak będzie dobrze. To ty znasz dom i wiesz gdzie potrzeba monitoringu. Tyle, że ta jedna kamera na przodzie widzieć wyraźnie będzie tylko część posesji. Z tej na drugim rogu i owszem zobaczysz ale tylko sylwetkę. No ale nie wiem jakie wymiary ma dom, ale jeśli 10mx10m a dom stoi z 5m od ulicy to już słabo będzie widać. Układ z czterema kamerami byłby chyba lepszy. To, że nie widać okien na boku domu może nie być istotne jeśli jest tam płot a za płotem kolejny sąsiad. Musisz przemyśleć którędy twoim zdaniem mogą podejść do domu, Jeśli masz dwóch sąsiadów to tylko tyłem lub od frontu. 

Ponadto dla przysłowiowych żuli widok od frontu i tyłu dwóch kamer będzie już na tyle odstraszające, że mogą odpuścić. Na zawodowców żadna kamera nie wystarczy. 

A najwięcej szkody robią właśnie takie żule które szukają szybkiej kasy na flaszkę.

 

Co do rejestratora to brak Twojego linku 🙂 

 

PS

W rejestratorze powinien znaleźć się dysk serwerowy typu NAS. Może być tylko 1TB bo z 4 kamer jeśli ustalisz np. maksymalnie 10 klatek/s nagrasz ze 2 tygodnie. Zapętlisz więc zawsze będziesz miał świeże nagranie.

 

PS2.

Więcej niż te 10kl/s nie ma sensu bo nie kręcisz filmu fabularnego tylko chcesz zidentyfikować sprawcę. 10kl/s - to popatrz ile kroków jesteś w stanie zrobić w ciągu 1s nawet jak będziesz szybo szedł/biegł - 1 -den góra 3 kroki. W sądzie czy PZU i tak chcą najczęściej jedną albo dwie klatki z nagrania. To tylko prawnicy robią "teatr" w czasie rozprawy z nagrania (jeśli jest dopuszczone). Wiem co mówię. Musisz wywiesić tabliczkę, że teren monitorowany inaczej ani sąd ani PZU nie uzna twojego nagrania.

 

 

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś link znikł nadrabiam -czy to są takie same rejestratory jak polecasz wg zdjęcia i nazwy ten wygląda podobnie

 

https://allegro.pl/oferta/rejestrator-poe-hikvision-na-8-kamer-ip-do-8-mpx-13128643567?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=N2I3MDczZTUtZWYzMy00ZTc5LWFiOGYtNWExMTI5YTQwNTZiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c836bb0c-8764-4a5f-b5b2-2dd61caff142

 

ten z dyskiem mimo identycznej nazwy ma na zdjęciu inny układ gniazd -nie wiem czy to tylko kwestia obudowy, czy jednak inne niesprawdzone urządzenie  ?

 

https://allegro.pl/oferta/rejestrator-hikvision-8x-poe-do-kamer-ip-nvr-8mpx-11535311097?fromVariant=12250711043

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa rejestratory wydają się być identyczne. Oba są z tej samej serii NVR. Jak wiedze  to różnica jest w gniazdach sieciowych. Ten z dyskiem ma 2 USB no i dyski. Z drugiej strony ceny są bardzo różne bo ten z dyskiem jest teoretycznie dużo tańszy od tego bez dysku. Zakładając że ta Toshiba 1TB to koszt około 300zł to sam rejestrator wydaje się być dużo tańszy.

Zwróć uwagę, że jak zaczniesz przeglądać zdjęcia tego z dyskiem to na trzecim zdjęciu układ elektroniki jest dokładnie identyczny jak na tym co Ci dałem linka. Myślę, że ta pierwsza fotka to od jakiejś innej starszej/nowszej wersji.

Co do tego dysku to ja stosuje u siebie też Toshiby i jestem zadowolony. Oczywiście ja poniżej 3x6TB nie schodzę bo przy tylu kamerach jakie są zainstalowane to konieczność.

 

PS

Ja bym brał tego z dyskiem.

 

PS2

Ten model rejestratora wybrałem też dla tego, że jest stosunkowo duży. Zobacz ile miejsca jest w tym rejestratorze. A że dysk chodzi 24/24 (a nie jak w kompie przez 8h) to ciepło musi być gdzieś rozprowadzane. Największym wrogiem dysków HDD poza przepięciami jest właśnie ciepło.

  

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Podepnę się pod wątek.

Znajomy rzucił mi temat: potrzebna kamera żeby uchwycić cwela który niszczy mu samochód. A to wycieraczki urwane, a to porysowany lakier, a to naplute na szybę. Gdzie by nie zaparkował to coś się dzieje. 

Sytuacja wygląda następująco:

Przechwytywanie2a.thumb.jpg.19d637a643d97029fb8b66d4ade043c5.jpg

 

Mieszkanie ma na 5 pietrze a parkuje gdzie zaznaczone. Drzewa ponoć nie przeszkadzają. Kamera zewnętrzna najlepiej obrotowa, z wewnętrznym nagrywaniem na kartę, dostępem z sieci. Jakość obrazu im większa tym lepiej.

Zastanawiamy się jeszcze nad kamerą którą można by umieścić wewnątrz samochodu. Nie bawiłem się nigdy z rejestratorami z trybem parkingowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestrator z trybem parkingowym i jakimś dodatkowym zasilaniem. 

 

Z tanich obrotowych, naprawdę dobrze działających to polecam teraz: https://www.aliexpress.com/item/1005005874524239.html?algo_exp_id=a544a7b0-3859-41e5-ac21-b64c27f243b9-0&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A

 

4Mpix do kupienia poniżej 180zł. Miałem Dahua, sprzedałem i założyłem te. Działają 100x lepiej. Z minusów brak zooma. 

W nocy jak każda g... warta, szczególnie przy tej odległości która potrzebujesz.

 


Może też kupić najtańszą chińską i wymienić obiektyw z 3,6mm na coś tele. Jednak jest z tym odrobinę zabawy. Jedną taką zrobiłem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy widzi co innego, bo to aliexpress:

image.thumb.png.569f4f9623177746f73872498f7d2080.png

 

Jak poklikasz trochę, to pojawi ci się za 180zł, jak dodasz jeszcze jakieś kupony zniżkowe to nawet za 170 kilka złotych da się kupić 😉

aliexpress ma inne ceny dla każdego użytkownika

 

image.png.4a404eccbe4ca74716beb373e90894eb.png

 

Warto założyć nowe konto na innego e-maila i sprawdzić, jaka wtedy jest cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 15:42, Granacik napisał:

Hyh... wczoraj kupiłem tę Imou cruiser se plus 4MP za 172,44. :) 5min przed północą. Jak nie bedzie miała dobrego zasięgu u kolegi to mi się przyda.

 

Dobra cena. 

Ja mam ją podpiętą po kablu i zdalnie oglądam ją przez VPN`a, ale aplikacja też jest ok. Włóż tam jakąś kartę micro SD, tylko niech nie jest to zwykła PNY, bo padają jak muchy. Seria PRO działa lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 15:42, Granacik napisał:

Hyh... wczoraj kupiłem tę Imou cruiser se plus 4MP za 172,44. :) 5min przed północą. Jak nie bedzie miała dobrego zasięgu u kolegi to mi się przyda.

Można prosić o link do tej kamery? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy mam na zbyciu kamerę i fotopułapkę  zakupione do monitorowania działki ale nie były montowane . Oba sprzęty bez kart pamięci , Pułapka dla próby zamontowała wykonała kilka zdjęć .  Kamera to Dohonest SO2 lub S02 . 360 stopni.  zasilacz instrukcja pudełko A druga to kamera leśna , możliwe że to Apeman H45 w camo leśnym , pudełko .  Więcej na PW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.