Skocz do zawartości

Szlifierka taśmowa - jako przystawka do kątówki


RomanJ4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ułatwić doszlifowywanie detali (w tym żeberek, wręg itd), generalnie taśmówka "lepiej bierze" stal niż szlifierka ze ściernicą ceramiczną.

Wada? Hałas kątówki...

Konstrukcja jest banalnie prosta, taśma ogólnie dostępna w marketach budowlanych, reszta - rzecz inwencji...

 

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pacyfic_77 napisał:

Podsunął byś szlifierkę bębnową do np. listewekemoji848.pngemoji4.png

Mówisz - masz... image.gif.4a66eab82e7b0e59b7ed2dbafdd2c6c1.gif

 

 

To jedna z prostszych propozycji możliwa do wykonania w domowym warsztacie, oczywiście wielkość/szerokość urządzenia oraz inne detale można dostosować do swoich potrzeb i możliwości.

Ma bezstopniowo regulowaną wysokość szlifowanego materiału, odciąg pyłu(odkurzaczem), po dodaniu na stolik dwu odpowiedniej wysokości rozsuniętych na szerokość listewki listew-prowadnic tworzących szczelinę, mogłaby szlifować listewki o nawet małym przekroju. Wiertarkę można zastąpić innym dostępnym rodzajem napędu.

Zwróćcie uwagę od 9:36 minuty filmu, jak z wyrzynarki i trzech małych łożysk można zrobić quasi-piłę taśmową. ↓ (wyrzynarka mocowana od spodu)

 

wyrzynarka.thumb.jpg.60fcd73626ea8936215950155d3b4079.jpg

 

Zmieniając brzeszczot do drewna na taki do metalu, można ciąć nawet milimetrową blachę stalową(ja tak stosuję), tylko trzeba ją dobrze dociskać do stołu by brzeszczot w ruchu do góry nie podrywał.

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dopracowuję cięcie listewek i list spływu
4a14c214d58195e62b17ecf9ba28aa89.jpg
Sprawcą całego zamieszania
020607ae838cd76799d2c74d5447a029.jpg
b936cb1c97d86704fb49cae5632b66a3.jpg
Trochę maszynę usprawniłem. Chodzi o to żeby nie przecinać z ręki. Z tym sobie poradziłem.
b229b16e408bc676e5aabaa4f9a78ab0.jpg
Listwy trzymają teraz wymiar na całej długości.
7134d2a369f4cd9c697c03487efb4623.jpg
Jak coś zbuduję to się pochwalę. Dziękuję za link i ogólnie za wszystkie pomysły które podrzucasz

Wysłane z mojego M2006C3MNG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, to poważna maszyna...

A tu jeszcze jeden pomysł na wykorzystanie wiertarki stołowej jako szlifierki do listew..

Ustawiająac tylną listwę prowadzącą pod kątem do pionu można też szlifować skośne listewki (spływu i inne)...

 

spacer.png

spacer.pngspacer.png

 

A tu dwa w jednym, czyli płaszczyznówka do metalu, i po zmianie elementu stołu szlifierka do listewek

https://pfmrc.eu/topic/96110-niskobudżetowa-szlifierka-płaszczyznowa-do-małych-metalowych-detali/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 25.08.2023 o 14:29, RomanJ4 napisał:

A tu jeszcze jeden pomysł na wykorzystanie wiertarki stołowej jako szlifierki do listew..

Pod warunkiem, że wiertarka ma porządne łożyskowanie wrzeciona. Bo na tym słynnym kolumnowym Parksajdzie czy zwykłej wiertarce na statywie to wyjdą fale Dunaju a nie prosta listewka. Musi być coś pokroju WS-15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szlifierki taśmowo czołowej ostatnio zakupiłem sobie taką jak na fotografiach.

Zapłaciłem równo 444 zł z przesyłką. Dwa tygodnie temu.

To już jest jest druga taka maszynka, którą kupiłem i używałem od 2005-go roku. Teraz tą starą oddałem koledze, żeby sobie zrobił w niej remont tzn wymienił łożyska, przykręcił wentylator, bo latał od lat itp. I teraz obaj mamy porządne urządzonka do szlifowania różnych rzeczy.

 

Dla mnie jedno z podstawowych urządzeń mojej graciarni.

Jeżeli użyć porządnych krążków ściernych, to można spokojnie ostrzyć na niej nawet noże do tokarki, a na taśmie rasuję moje śruby napędowe do moich łódek. Maszynka na wskroś uniwersalna i dla mnie całkowicie nieodzowna.

Ta nowa maszynka jest nieco lepsza od tej starej, bo ma mniejsze obroty, co dla mnie jest zaletą a nie wadą.

A.C.

 

szlifierkka taśmowa 1.jpg

szlifierkka taśmowa 2.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.