Skocz do zawartości

F9F Panther


solainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten post merytorycznie raczej wiele do tematu nie wniesie ale chciałem napisac Piotr że robisz super robotę swoimi relacjami. Śledzę każda, zaczynając od turbinatora. Ja sam tez będę chciał jeta zrobić ale póki co jeszcze nie ten poziom i trzeba jeszcze dużo się nauczyć ale na turbinę już zacząłem zbierać. W powietrzu twoje modele też super się prezentują. Wiem, bo od 5 lat co roku jestem na Bobrownikach żeby popatrzeć, szczególnie na odrzutowce.

 

Można zakładać ze w następnym roku na Bobrownikach Panthera juz będzie w powietrzu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za duchowe wsparcie. Nie wiem czy Panthera bo sam widzisz jak długo rzeźbię w każdym modelu ale mam zamiar oblatać F100. Z Pantherem plan jest taki że chciałbym nim latać w przyszłym sezonie w zawodach półmakiet tak jak to było z nieszczęsnym wampirem. Co z tego wyjdzie zobaczmy. Widziałem że w zeszłym sezonie konkurencja była na wyższym poziomie także zawody się robią ciekawe i bardzo chciałbym dołączyć ale jak na razie nie mam czym. Jestem dobrej myśli bo bordowa idzie mi dość sprawnie. Jak niczego nie skopię to kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze jest sporo takich osób jak ja które śledzą wątki i dużo się z nich uczą ale się w nich nie wypowiadają bo nie mają zbytnio nic do powiedzenia.

 

Póki co w Polsce na żadnym pikniku Panthery z turbiną nie widziałem więc mam nadzieję że na najbliższych Bobrownikach będzie można ją zobaczyć. Wampira szkoda, niecodzienny model, fajna sylwetka. Mam jeszcze kilka nagrań na telefonie z Bobrownik jak nim latałeś a F100 robi ogromne wrażenie nawet na ziemi a w locie to dopiero będzie widok.

 

W każdym bądź razie kibicuje dalej i życzę możliwie szybkiego ukończenia budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2023 o 22:54, solainer napisał:

No i mamy 3/4 kadłuba. Muszę przyznać że strasznie szybko to idzie i mimo że kadłub może się wydawać dość skomplikowany to w rzeczywistości jest bardzo prosty do zrobienia. Nie ma dużych łuków i załamań przez co nie sprawia specjalnie kłopotów. Na zdjęciach widać jeszcze kilka szczelin które wypełnię cieniutkimi paskami balsy. Trzeba będzie też dokładnie go wyszlifować. Dużym problemem w takich klepkowych kadłubach jest to, że balsa jest miększa niż klej który tworzy spoinę i naprawdę trudno doprowadzić taki deskowany model do gładkości. Może trzeba by dostosować inny klej niż cjanoakryl. Kleje wikolowe też sprawiają problemy. 

Użyłem cjanoakryl w pełni świadomości że taki problem będzie ale na przyszłość można by pomyśleć o czymś lepszym. Było by mniej szlifowania już po położeniu żywicy. 

Przy ukladaniu klepki cały sekret polega na tym by tej spoiny klejowej było jak najmniej w myśl zasady "klej dobrze trzyma gdy go nima" Klepka każda kolejna powinna być szlifowana i dopasowywana. Wtedy nie ma problemu ze szlifowaniem spoin , oczywiście zakładając że kolejne klepki były w miarę dobrane pod względem twardości.

Tobie jak piszesz szybko to idzie bo wypelniasz szczeliny klejem , że zażartuję nie przykładasz się : ) W zamierzchłych czasach mój ojciec kleił  klepkę na AK 20 i podobne np. Hermol. Dziś jest dużo innych klei do tego celu np zaproponowany Super phatic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Cjanoakrylem  nie da się wypełniać szczelin. 

Każda listewka jest zeszlifowana w trapez tak aby stykały się że sobą na całej powierzchni. Są też pasowane na długości. Szczeliny widać gdzie wyszły. Na łączeniach ćwiartek. Nie ma się co przejmować to nie pierwszy kadłub który tak buduję. Gdyby to było poszycie na żaglowcu to można by się nad tym bardziej rozczulać. 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć. Nie mam. Cougar ma minimalnie inną kabinę także przekroje z niego nie będą najlepszym rozwiązaniem. Zresztą wszystkie wersje rozwojowe się sporo zmieniały. Ziroli wzorował się na drugiej i taką też zrobię bo będzie mniejsza ilość niezgodności choć i tak kadłub i  konstrukcja sporo odbiega od takich rysunków jakie zamieściłeś wyżej. 

 

Będę wdzięczny jeśli udostępnisz takie rysunki dla Panther. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to.  Przekroje które pokazałeś wykreśla ten program na podstawie rzutu bocznego i górnego. Robiłem taki eksperyment już i nie wydaje mi się aby to odwzorowanie było napewno dobrze zrobione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.