Skocz do zawartości

Raduga 7M nie działa


Mijer34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 
Kupiłem mój pierwszy silnik spalinowy RADUGA 7m. Udało mi się go dokładnie oczyścić na tyle że swobodnie chodzi a ze świecą stawia opór. Ale jednak co bym nie zrobił to nie chce odpalić. Nie mam śmigła i nawet wiedzy o tym hobby ale chciałbym go uruchomić. Dodam jeszcze że delikatnie przeszlifowałem cylinder gąbką do mycia naczyń, bo tłok chodził z dużym oporem. Jako paliwa używałem denaturatu z nitro. Z tego co czytałem na forum były to silniki bardzo nieprzyjemne we współpracy. Dziękuję za wszelką pomoc :) .

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się kolego zastanow jak traktujesz ten silnik,to nie ursus c 330 ze odpali na bele czym.Odsylam do literatury W.Schiera Miniaturowe lotnictwo ,Miniaturowe silniki spalinowe itp.Jeszcze chwila i bedziesz mógł go sobie na pólke jako wazon postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup paliwo zwykłe standart 80/20 z rycyną jak chcesz z nitrometanem(bo tak ten związek się nazywa),nie żadne nitro,bo farb tym nie będziesz rozcięczał to też może być ale nie samochodowe.A śmigło to około 10x5.

 

Widzę teraz że jesteś z Łodzi,więc zkontaktuj się z Piotrem z firmy Auto klucz.Pomoże

 

https://www.autoklucz.finn.pl/contact.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Grzesiek napisał:

 

Widzę teraz że jesteś z Łodzi,więc zkontaktuj się z Piotrem z firmy Auto klucz.Pomoże

 

https://www.autoklucz.finn.pl/contact.html

Dziękuję, będę się kontaktować jakoś w przyszłym tygodniu :) 

 

na początku jako śmigło zamontowałem kawałek preszpanu ale dalej nie dawał rady :P 
Ewentualnie mogę sobie sam "ugotować" paliwo. Mam dostęp do większości odczynników typu metanol, etanol, nitrometan tak samo jak olej rycynowy wszystko czda. Na tą chwilę zostało mi mało z wypłaty, a niestety cierpliwości trochę u mnie brak :) 
 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marek_Spy napisał:

Dobre, poczytaj jest pełno informacji na temat silników modelarskich i zapomniałeś o zasilaniu świecy żarowej. A opór stawia prawidłowo nazywa się to kompresja 

Tak, mam zasilanie. Zapomniałem dopisać. Zwykłą zapalarkę do świec żarowych z modelarskiego z akumulatorkiem Ni-MH 2100

1 minutę temu, dariuszj napisał:

 

Próbowałeś uruchamiać beż śmigła? Jak to robiłeś?

użyłem wkrętarki z nasadką 10 nałożoną na nakrętki 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć śmigło bo ono działa jak koło zamachowe wiec jest konieczne, oczywiście ze możesz paliwo namieszać nawet bez nitro a świeca się zarży świecąc pomarańczowo ?Obawiam sie ze mogles uszkodzic powierzchnie tłoka szorując tym zdrapką, ten silnik nie jest dobrym materiałem do nauki czy eksploatacji choć Rosjanie je przerabiali z powodzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marek_Spy napisał:

musisz mieć śmigło bo ono działa jak koło zamachowe wiec jest konieczne, oczywiście ze możesz paliwo namieszać nawet bez nitro a świeca się zarży świecąc pomarańczowo ?Obawiam sie ze mogles uszkodzic powierzchnie tłoka szorując tym zdrapką, ten silnik nie jest dobrym materiałem do nauki czy eksploatacji choć Rosjanie je przerabiali z powodzeniem

tak, świeca działa, świeci się na jasno pomarańczowo. Ewentualnie jeśli będzie potrzeba mogę dorobić nowy tłok i cylinder ze stali ( tłok chyba był odlewany). 
Czy jako koła zamachowego mogę użyć np krążka z aluminium albo stali? Chyba nie powinno mieć to znaczenia jeśli odpowiednio dobiorę wagę i wielkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mijer34 napisał:

Czy jako koła zamachowego mogę użyć np krążka z aluminium albo stali? Chyba nie powinno mieć to znaczenia jeśli odpowiednio dobiorę wagę i wielkość?

 

Teoretycznie tak, ale na krótką chwilę ze względu na brak chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylko nie będzie chlodzenia, przeróbkę tego silnika można zobaczyć na kanale Rosjanina postaram się znaleźć linka i znalazłem możesz włączyć polskie napisy

. Nawet potem fajnie chodził

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim. Faktycznie, olej rycynowy i alkohol bardzo pomógł, pokaszlał i zgasł ale to już jest jakiś progres. W pracy dorobiłem do niego sprzęgło, koło zamachowe i dobrą podstawkę także w poniedziałek będą dalsze testy, wydaje się że wszystko idzie zgodnie z planem :). Ale i tak zamówiłem sobie jakieś inne silniczki z portalu aukcyjnego, +cały samochodzik z osprzętem. tylko brakuje im szarpaka (bo to są jak dobrze patrzyłem silniki do samochodów) ale to dla mnie nie problem bo mogę sobie go dorobić :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.