Skocz do zawartości

Moje remanenty.


AndrzejC

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zacząłem robić przegląd w moich "szrocikach" wyszło na to ,że mam kupę części od różnych motorków. Od ruskiej Komety do Picco , czy CMB. W zasadzie nigdy nie użyję tych części do swoich potrzeb. 

Mój zasób tych szrotów się powiększa, bo w zasadzie wszyscy koledzy z Europy od FSR wiedzą że zbieram stare motorki, więc mi te swoje  szrociki oddają ( jeden nawet browarka postawił, żebym od niego zabrał?). Więc jeżeli ktoś potrzebuje jakiegoś starego korbowodu, albo tłoka, czy czegoś podobnego, niech pyta. Bo, być może będę miał...

Niektóre części są nowe, ale nie sądzę, żeby u nas ktoś potrzebował np karter do PICCO 21 (mam ich 6), lub garnitur do nawet nie wiem jakiego silnika... Pytajcie

A.C.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja myślę że to pewna forma handlu która powinna finalnie wylądować na giełdzie ? 

Andrzej-mimo słusznej akcji pomocy kolegom i likwidacji "złomu" proszę zainteresowanych o kontynuację na priv jak piszesz  :).

To takie zapobieganie bajzlowi na forum .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał robić interes, to bym faktycznie zamieścił w dziale "giełda".

Moją intencją, była chęć pomocy kolegom silnikowcom. Sprzedaż nie wchodzi w rachubę

I nie chodziło o ''przygarnianie", tylko o konkretne przypadki...

Sam odnawiam moje stare motorki i także potrzebuję części do tych  mich starych silników. Albo choć informacji...

Wysłałem hasełko pt "Cezas-rozpylacz". I owszem koledzy mają, nawet się zdeklarowali. I na tym się skończyło...

Mają:P

pozdrawiam

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym się podłączył z prośbą o gaźnik do takiego silnika, byle by nie fabryczny bo taki mam ale nie sposób go ustawić.

Chyba, że Kuba chciałby oryginał to możemy się dogadać. :) Mój silnik, z tylnym wydechem, kupiłem nówkę w pudełku. Nigdy nie latał, był odpalony przeze mnie tylko kilka razy na desce. Z rurą to jest naprawdę niezły dzik. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2024 o 15:35, qpa napisał:

Andrzej,  szukam do tej radzieckiej bestii gaźnika, a dla jego brata rury rezonansowej, może coś się w tym wiaderku znajdzie? 

 

image.jpeg

 

W dniu 9.01.2024 o 16:15, qpa napisał:

Oba moje MDS to nówki, ale w jednym brakuje rury a w drugim gaźnika :)

Kuba ten ze zdjęcia to Raduga a nie MDS, choć bliźniacza konstrukcja ?

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Prauss napisał:

Kuba ten ze zdjęcia to Raduga a nie MDS, choć bliźniacza konstrukcja ?

 

 

O widzisz, a ja myślałem że kupiłem MDS z normlanym wydechem, a to jednak kolega do Radugi 7 cmm :) Konstrukcja jak mówisz niemal identyczna, ale w sumie tylko piasta i głowica są chyba takie same, reszta różni się detalami, niemniej MDS sprawia wrażenie jakby był ulepiony z czegoś lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja Qupa wygląda tak:Raduga była produkowana seryjnie a MDS robił Radziecki instytut których w ZSSR nie brakowało.Na pewno był lepszy.Ale owe firmy współpracowały ze sobą z tąď niemal identyczny wygłąd.Tylko wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.