Skocz do zawartości

http://www.hobbycity.com ktos zna?


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin, mówisz o tej paczce do której chciałem się przyłączyć? To było chyba niecałe 2tyg temu. U mnie od niedzieli statut ciągle nie zmieił się.

 

No....Mówię o "tej" paczce... :roll:

A sprawdzałeś czy nic Ci nie wskoczyło na "backorder" ? Ja miałem tak już dwukrotnie. I tak czekałem i czekałem na zmianę statusu przesyłki a tu nic...Okazało się że w opcjach zamówień wybrałem , że w przypadku backorderu sam małem dać im znać co robić dalej, czyli sam sobie zafundowałem dłuższe czekanie nie sprawdzając linii zamówienia.

 

PS. Napisz może do nich co tam się dzieje z Twoim zamówieniem. Czasem też to pomaga "przyspieszyć" wysyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nic z tym narazie nie robiłem bo podaliście, że nawet tydzień czasu czekaliście na zmiane, więc to nic nadzwyczajnego. Zaraz poszukam tego "backordera' :(

 

EDIT: sprawdziłem - backorder to gdy zamawiam przedmiot, który wystepuje w ilości ujemnej, a mój przedmiot jest in plus 21 więc to chyba nie to?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wykrakaliście :) Na 9 paczek z UH akurat ta ostatnia musiał trafić na cło i to ta, w której nie ma typowo modelarskich gratów (pakiet, ładowarka i trochę kabli). Teraz to mnie skasują za VAT i pewnie cło....

GRRRR....

Co ciekawe - zawiadomienie dostałem z innego oddziału celnego niż wszystkie poprzednie do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak:

Dyrektywa nr 18/1/2008 z pozn.zmianami postanawiam.

Sledzic watki na forach modelarskich czyt.zamowienia.

W awatarach sa podane miasta przynalezne do danego rejonu Urzedu Celnego.

Taryfa celna objac kazdego szczesliwca ktory dotad nie uiscil cla/VAT.

Podpisano

Naczelny Celnik-nie modelarz

 

Maja ulatwione zadanie,bo ile osob moze z jednego miasta zamawiac paczki z Chin /HK

i komentowac czujnosc celnikow. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledzic watki na forach modelarskich czyt.zamowienia.
Eeee Peter - sądzę, że nasza działalność jest marginesem marginesu. Wręcz uważam, że zajmowanie się naszymi paczkami przynosi celnikom straty w ogólnym rachunku, bo w tym czasie mogliby się zająć innymi, bardziej efektywnymi działaniami. Ale dyscyplinować nas od czasu do czasu muszą chociażby po to, żeby na allegro nie pojawiały się oferty z dzikiego importu.

Ja może jestem trochę niedzisiejszy, ale uważam, że skoro w kraju są określone przepisy celne i jeżeli, to, co zamówiłem podlega tym przepisom, to cło należy się państwu jak psu miska i już w momencie zamawiania zakładam, że to cło będę musiał zapłacić. Jeżeli urzędnicy państwowi odstąpią od pobrania tegoż cła, to traktuję to jako miłą niespodziankę. Takie podejście gwarantuje mi mniejszy poziom stresu :D .

 

GAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety GAN ale w tym Naszym Kochanym kraju jest wiele przepisów tak głupich i irracjonalnych , że w głowie sie nie mieści!! Więc wcale nie czuję sie w obowiązku sam od siebie ścisle dostosowywac sie do nich.( patrz np inwalidzi nagle cudownie uzdrowieni przez orzecznikow lekarskich...) Ale zgadzam się z tym, że jesli naliczą to trudno, jesli nie naliczą to nasz zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22/01/2008 złożyłem zamówienie na jak to pani w banku ładnie określiła "ładowarkę z Chin "

i mój status też był ,,Processing''

28/01/2008 zmienili mi status na Paid i POSTED

hehehe ja też mam "Customer Type: Gold Level Member"

 

30.01.2008 wysłali do Polski

 

 

a 01.02.2008 około godziny 13 listonosz przyniósł mi paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czekałem na paczke od daty wysłania dokładnie 5 dni, wysłana została 26.01 a dostałem 31.01 tylko martwi mnie jedna rzecz , przychodze ze szkoły, patrze a tutaj paczka leży sobie koło drzwi, niezła zachęta dla złodzieja ,mogli by chociaż awizo dać do skrzynki a nie paczke koło drzwi stawiać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.