Skocz do zawartości

http://www.hobbycity.com ktos zna?


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

listonosze myslą że jak paczka jest z chin to zapewne są w niej jakieś materiały reklamowe, na paczce oznaczone jest że paczka to jest prezent i zabawki, ma to swoje plusy i minusy plus to taki że małe prawdopodobieństwo ze przesyłkę zatrzymają celnicy ale minus tego że listonosze nie bardzo sie starają żeby przesyłka doszła jak nawet im sie nie chce awiza napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka przyszła bez opłat celnych, a ja się nauczyłem nowej "sztuczki".

Panowie - chować i trzymać listy przewozowe z Chin :P

Dzwoniłem do celnego z informacją, że to gift i wart nie więcej niż 40$, to marudzili, że dowód potrzebny, ekspertyza itd, więc się wycfaniłem.

Napisałem maila, że to wymiana gwarancyjna kilku elementów zestawu zdalnie kierowanego modelu redukcyjnego przysłanego w paczce takiej a takiej i załączyłem skan listu przewozowego. Skoro na liście kwota wynosiła 50$, to wyceniam dosłane elementy na nie więcej niż 40$.

Paczka tak zadeklarowana przechodzi bez mrugnięcia okiem. Trzeba tylko mieć niewyrażnie zeskanowany list przewozowy paczki z Chin (miasto powinno się zgadzać) do nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega cały przekręt - cło za model redukcyjny wynosi 0, a poprzednia paczka musiała przejść przez odprawę celną, co mogą sprawdzić poprzez numer listu przewozowego. Skoro ktoś już raz przeclił towar, a to wymiana gwarancyjna to nie ma czego naliczać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem z hobbycity ładowarkę IMAX B6. Wyszło 210zł z przesyłką (opcja tańsza). Mam nadzieję, że dojdzie w miarę szybko :)

 

Mam już zrobioną całą listę zakupów w tym sklepie i jeśli ładowarka dojdzie to wysyłam zamówienie na tamte akcesoria. Będę informował na bieżąco :)

 

EDIT: Dodaję link do ładowarki:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5548

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam już dziewięć dni na zmianę statusu z processing na posted. Kupiłem rzeczy które teoretycznie były na stanie w dużej ilości sztuk, ale widać to nie przyśpiesza pakowania w żaden sposób :(

Ichni Nowy Rok też mi nie pomoże w szybszym otrzymaniu paczki :(, a model czeka na akumulatory :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu odpowiadając na Twoje pytanie - otrzymałem list polecony z celnego, ze przesyłka trafiła do nich i mam 20 dni na zgłoszenie jej do odprawy celnej. Zadzwoniłem do nich, popytałem i wysłałem mailem to o co prosili. Jednemu z naszych kolegów nie pozwolili wysłać mailem, więc wysłał pocztą wymagane papiery. W większości wypadków paczka zjawia się po kilku dniach za pobraniem pocztowym (vat).

Tak to wyglądało w moim przypadku już kilkakrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak wyglada sytuacja gdy paczki sa clone?? jakies zawiadomienie przychodzi na adres?

 

Tak. Dostaniesz zawiadomienie poleconym z pocztowego urzędu celnego o konieczności dostarczenia niezbędnej papierologii w celu wyliczenia wysokości cła i vatu. Wystarczy (tak przynajmniej było w moim przypadku) jak im wyślesz faksem lub e-mailem wydruk złożonego zamówienia (printscreen prosto ze strony UH) i np. potwierdzenie dokonania wpłaty z paypala.

 

Potem, zwykle 2-3 dni clą i naliczają VAT i przesyłają Ci paczkę do domu z dodatkową płatnością przy odbiorze na kwotę jaką ci naliczyli.

 

I tyle widzisz zysku z zakupów za granicą.... :evil:

 

EDIT: Widzę, że Fredzio mnie uprzedził....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie mi nic o czekaniu :evil:

Zakup i płatność 16.01

Wysyłka ze sklepu 24.01

A paczki jak nie było tak nie ma.

 

moge napisać to samo, z tym że zamawiałem 19.01

 

 

Olo jaką przesyłka to wziołeś ?? Ja po raz pierwszy najtaqńsza do 35$ i nie mam numeru listu więc nawet nei wiem czy opuściłł hong kong :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka za 145,60$ w tym przesyłka 22,85$

Tak długo to jeszcze nigdy nie trwało.

 

ps.

Przy moim trzecim zamówieniu wybrałem (Registered} bo tak chciał mój kolega dla którego była ta paczka i teraz przy 4i5 zamówieniu chociaż nie wybieram takiej opcji to i tak mam Registered i numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.