Skocz do zawartości

Szybowiec - reanimacja


robloz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Andrzej Klos napisał:

 

Ale mozecie tez podzielic sie wiadomosciami ze wszystkimi na forum, ku ogolnej edukacji 😊

Andrzeju tak jak napisał Amadeusz aby nie zaśmiecać wątku.
Dopytywałem się kilka szczegółów odnośnie Jantara STD głównie o profil skrzydeł.
Wracając do tematu budowy którą przedstawił Wojciech Wiatr on z kolei zastosował Profil HQ 3-13% na skrzydła

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sbogdan1 napisał:

...
Dopytywałem się kilka szczegółów odnośnie Jantara STD głównie o profil skrzydeł.
Wracając do tematu budowy którą przedstawił Wojciech Wiatr on z kolei zastosował Profil HQ 3-13% na skrzydła

 

 

 

 

Udalo mi sie namowic Wojtka na zmiane profili z HQ na moje przerobione z rodziny LSK.  Analiza wykazala duza poprawe osiagow.  O profilach HQ wspominal tz niedawno Patryk.  Ja nie mam az tak drastycznej o nich opini ale LSK sa lepsze.  Wojtek mowil, ze model jest duzo szybszy i nie boi sie latac pod wiatr.  Ale lepiej spytaj sie jego samego.

 

Jantar Standard w skali 1:5 ma bardzo mala koncowke skrzydla i pewnie teraz dalbym ktorys z profili Patryka.  Zastosowalem 0.5deg zwichrzenia bo prawdziwy Jantar ma tendencje do wpadania w korek przy nizszych predkosciach.  Z pewnoscia profil Patryka i/lub 1deg zwichrzenia zalatwi ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.