Skocz do zawartości

Model na uwięzi od RC Factory


Patryk Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.08.2024 o 20:08, leszek-bart napisał:

regiel jakiś specjalny a timer dedykowany modelom na uwięzi ?

Regiel to Hobbywing 20A Platinum, z uszkodzonym BEC. 

Jest do helikopterów, więc ma stabilizację obrotów (czyli governor). 

Dzięki temu nawet jak napięcie spadnie, to obroty śmigła zostaną takie same. 

 

Timer zaś to moja samoróbka na Arduino. 

Na razie jest pasywny, ale docelowo dodam akcelerometr, żeby dawał więcej mocy w locie do góry, a mniej w locie w dół. 

 

A tymczasem - na gotowo do lotu wyszedł mi model na 190g do lotu :)

EDIT: A jednak wcale nie, nie wiem jak zważyłem, ale waży 350g. Dokładnie tyle co producent obiecuje

Bardzo lekko, nie wiem czy nie za lekko. Ale większy pakiet to łatwo dodać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmach model w powietrzu zachowuje się całkiem fajnie, może być niezły do wprowadzenia nowych adeptów w arkana akrobacji na uwięzi.

Ciekawe czy piankowa konstrukcja pozwala przetrwać błędy pilotażu. W każdym razie wygląda zachęcająco. Czy linki są kevlarowe nie metalowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i model wczoraj poleciał.

 

Pierwszy lot ustawiłem timer tak, że 10s mam pełny gaz, a następnie 70% przepustnicy na 3min.

Okazało się, że 70% jest świetne, żeby polatać w kółko, ale ledwo na pętle wystarczy.

 

Na kolejny lot podniosłem przepustnicę na 85% i spokojnie można robić przeloty nad głową, pętle itp.

 

Ogólniei - lata się tym bardzo prosto, zero problemów z czymkolwiek. 

Już w drugim locie porobiłem pętle, ósemki, przelot nad głową, czy lot na plecach.

Niestety - zabawę skończyło zahaczenie linką o krzak. Straty żadne, naprawiłem w domu w 3min, ale na lotnisku nie miałem CA z przyśpieszaczem.

 

Z problemów to:

1. Timer zbyt powoli daje pełną przepustnicę do startu, przez to bardzo łatwo o kapotaż na trawie

2. Źle ustawiłem orczyk w modelu. Zrobiłem tak, że oś orczyka jest prostopadła do osi skrzydeł. Powinno być tak, że jest prostopadła do linek (linki idą skosem). Przez to musiałem mieć cały czas zaciągniety drążek do poziomego lotu

3. Chyba wstawię większy pakiet, trochę masy i prędkości tylko pomoże

 

 

Ale ogólnie - bardzo fajnie toto lata, czekam na kolejne loty

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, leszek-bart napisał:

Na jakiej długości linkach latasz ?

Bodaj koło 12m, linki stalowe. 

Ale prośba do @sylkub o potwierdzenie, bo od niego mam linki, a sam ich nie mierzyłem. 

 

13 godzin temu, Grzesiek napisał:

W hali na 8 meteowych.Heheheh

Pomijając, że kłamiesz, to nawet jeśli to co w tym zabawnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Patryk Sokol napisał:

 

 

Pomijając, że kłamiesz, to nawet jeśli to co w tym zabawnego? 

Ja nic nie kłamie,był to zwrot żartobliwy Patryk.Dla czego taki,juz Ci tłumaczę.Taki lekki modelik cięzko aby to fajnie latało nawet przy minimalnym podmuchu wiatru.Ale na hale fajna zabawka.Wiecej luzu😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Grzesiek napisał:

Ja nic nie kłamie,był to zwrot żartobliwy Patryk.Dla czego taki,juz Ci tłumaczę.Taki lekki modelik cięzko aby to fajnie latało nawet przy minimalnym podmuchu wiatru.Ale na hale fajna zabawka.Wiecej luzu😉

 

Znów gadasz bzdury. 

Ten model waży tyle co inne modele sylwetkowe tej wielkości na uwięzi (trochę ponad 350g)

 

Nie ma powodu, żeby latał inaczej niż drewniaki. 

 

Poza tym to nie było stwierdzenie żartobliwie, to był przytyk, bo uważasz i pianki i elektryki za coś gorszego. 

Jak już robisz coś takiego, to choć się do tego po męsku przyznawaj, a nie wycofuj się rakiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oblotu nici bo okazało się , że  mój Spin 66 nie działa przy napięciu 3S LiPo . Ile mi zdrowia zabrało zanim doszedłem do tego  , już myslałem , że uszkodził się regulator .Zamówiłem silnik 2830/ 800 kV  i pakiet 4S 800 mAh  na AliExpres ale dostawa potrwa dwa tygodnie . Mam timer zwykły ale to nie to samo . Linki mam wękarskie o wytrzymałości ponad 20 kg . Jak by co to mam stalowe po tym jak sie jedna porwała około 3 metrów  , to i tak 14 metrów mam jak znalazł . Mój model ze spinem waży 410 gram . A może założyć zwykły timer , zjem coś i pomyśle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku, Spin 66 działa przy napięciu 3 S LiPol  tylko trzeba ustawić taką opcję. Ja mam model klasy 2,5 cm w wersji elektryk z aku 3S i Spin 66 działa. Jak byś zapytał to byś był zdrowszy i nie wydawał byś dodatkowej kasy. 

Pamiętaj, że przy zmianie baterii i nie tylko  trzeba zmienić ustawienia w regulatorze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne loty za mną, lata się bardzo przyjemnie.

 

Mam jednak wrażenie, że musze mocniej wychylić ster kierunku (teraz jest może 3st na zewnątrz kręgu).

Niestety - skrzywiłem oskę w silniku, przy normalnym lądowaniu.

 

Niestety te Emaxy nie są demonem jakości i ośki są mocno plastelinowe. Wydaje mi się, że wrzucę do modelu XINGA 2208 quadowego, to jest silnik który mozna wbić w beton i będzie prosty :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Regulator ustawiłem oczywiście na 3 S LiPo i byłem pewny , że zadziała . Podłączałem kilka pakietów 3S i kilka silników i nic . Silnik startował i po chwili się wyłączał .

Wruciłem do ustawienia 4S i do pakietu 4S i wszystko działa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mój model oblatany przez Pawła z Grajewa , chwilami pozwolił mi polatać . Model lata na linkach 12 metrowych z plecionki wędkarskiej  i metalowe nie sa mu do niczego potrzebne  . Według Pawła jest doskonały do nauki . Ma zasilanie 4 S LiPo ale tego nie widać , lata wolno , chyba Chińczycy podali złe kV . Kupię z większym bo niestety mój Spin nie działa na 3 S , a silników na 3S mam dostatek . Ster i silnik po powrocie z Plosek wychyliłem na zewnątrz za radą Pawła bo podobno wyłamuje się z kręgu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.