Skocz do zawartości

Mocna taśma dwustronna


Marek_Spy

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem w Aldi, albo w Lidlu można kupić kawałki rzepa przemysłowego firmy 3M. Są  też w do kupienia wysyłkowo np tu:  https://www1.grupappmsa.pl/pl/p/3M-SJ-3551-RZEP-DUAL-LOCK-25mm-400-grzybow/2844?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw5ea1BhC6ARIsAEOG5pys7buH2_OFVVqEqcTcURRlNBe-b5UMGDafQI4HM6KrNhD0iRuBSo4aArHFEALw_wcB   Od dawna używam tych rzepów np do mocowania odbiornika nw łódce.

Moim zdaniem nie ma nic lepszego.

A.C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rzepy 3M są świetne, ale w tym przypadku nie bardzo się nadają - duża szerokość i dość grube po złączeniu.

 

3 godziny temu, Marek_Spy napisał:

Są w korytku alu ale odpada ta część która jest narażona na działanie kuchni czyli woda i tłuszcz

 

Odpada profil (korytko) czy taśma LED?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www1.grupappmsa.pl/pl/p/3M-VHB-5952-NAJMOCNIEJSZA-tasma-akrylowa-gr.-1%2C1/8155

Ta schodzi z lakierem. Jakieś 20 lat temu pracowałem w firmie, która raz na jakiś czas wystawiała się na Energetabie w Bielsku. Przyklejałem tym kasetony na zewnątrz. Nie idzie tego zerwać - więć ostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dariuszj napisał:

Te rzepy 3M są świetne, ale w tym przypadku nie bardzo się nadają - duża szerokość i dość grube po złączeniu.

 Śmiem twierdzić, że nigdy nie używałeś tych "świetnych" rzepów 3M. I nie do końca wiesz o co chodzi....

Kolego, gdybym nie miał w tej kwestii doświadczenia jakichś 20-stu lat to bym się tu nie wymądrzał.

U mnie na tych rzepach lampy ledowe wiszą już jakieś 5 lat i wiszą. To że grube po złączeniu, to moim zdaniem żadna wada. Rzepy można ciąć na dowolny rozmiar i wcale nie trzeba ich przyklejać na całej długości listwy, bo później ciężko jest taką delikatną listwę w ogóle oderwać od podłoża. I  u mnie moje lampy wiszą na czterech małych kawałkach rzepa.

Jak trzeba będzie wykazać się zdjęciami, to wykażę, że rzepy 3M są dobre do tego celu.

 

A tak odchodząc od tematu, to 3M ma nie tylko te rzepy. Mają też wiele innych produktów na najwyższym poziomie.

Kiedyś nawiązałem kontakt z naszym lokalnym dystrybutorem 3M I jako modelarz otrzymałem od nich trochę różnych taśm, klejów itp...

Teraz we Wrocławiu mamy fabrykę 3M która produkuje taśmy klejące różnego rodzaju. I dostęp do różnych "kosmicznych" wyrobów jest łatwiejszy.

Mam trochę tych wyrobów 3M na półce

Ja osobiście używam klejów epoksydowych i akrylowych  do tzw strategicznych klejeń ( np wstępne klejenie łoża silnika, czy dławicy wału, )oraz przede wszystkim  grubej taśmy aluminiowej z klejem do doraźnych napraw łódek na zawodach po kolizji. Fakt, ceny zakupu są bardzo duże, ale jakość jest warta tych cen.

A tu jest dowód na to,że od lat używam 3M w moich łódkach:

A.C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, japim napisał:

https://www1.grupappmsa.pl/pl/p/3M-VHB-5952-NAJMOCNIEJSZA-tasma-akrylowa-gr.-1%2C1/8155

Ta schodzi z lakierem. Jakieś 20 lat temu pracowałem w firmie, która raz na jakiś czas wystawiała się na Energetabie w Bielsku. Przyklejałem tym kasetony na zewnątrz. Nie idzie tego zerwać - więć ostrzegam.

Ba, z lakierem :D 

Kiedyś mi ze skórą zeszła, jak się o nią ręką oparłem :D 

 

Świetna sprawa - w poperzedniej mojej pracy kleili tym oprawki LEDów w instalacjach sklepowych. Po 24h, jak osiągnie pełną wytrzymałość to nigdy nie odpuszcza.

 

Byle tylko powierzchnie dobrze odtluścić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie nie kupisz. Tam możesz kupić co najwyżej Poxipol (w sumie bardzo porządny klej) i jakieś erzatsy.

Porządnych wyrobów 3M musisz szukać albo w sklepach specjalistycznych, albo w necie.

Jak pisałem, czasem rzepy 3M pokazują się w Aldiku, albo w Lidlu. W dwóch wersjach. Albo kółeczka , albo krótkie kawałki taśmy. Cena w sumie niezbyt duża. Być może mają w sprzedaży wysyłkowej...

A.C.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.