Skocz do zawartości

Konwersja dxf na dat


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, szukałem po necie ale z marnym skutkiem. Znacie jakieś programy darmowe lub konwertery on-line?

Mam profil w dxf a potrzebuję mieć go w dat, żeby wrzucić go do xflr5.

Znalazłem jeden stary programik ale ma ograniczenie do dwóch krzywych a profil po ekspercie do dxf jest z kilku - przyznaję że z cada jestem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorz, to właśnie znalazłem i jak pisałem nie radzi sobie z więcej niż 2 krzywymi a mój dxf jest bardziej złożony. Próbuję ogarnąć dxfa z fusion360, żeby był bardziej "posklejany", ale mam z nim styczność drugi raz w życiu.

 

Edit: Jakoś z grubsza poradziłem ale tylko z grubsza bo konwerter wywalał błąd przy kilkunastu węzłach i musiałem zadowolić się 5. Za to teraz mam kolejny problem z xflr5 - przy analizie profilu błąd "unconverged after 100 iterations". Normalnie jak po grudzie ale tak to jest jak się człowiek nie zna. Kopię dalej po necie i próbuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma go w necie, próbuję coś pokombinować i taka ciekawość mnie naszła co na to wyliczenia a i przy okazji trochę się tym pobawić. Ale coś mi się zdaje, że szybciej bym chyba prototypa wystrugał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, udało się zrobić całkiem sprawnie przy pomocy tego programu.

Natomiast dalej mam ten sam komunikat w xflr5 - ktoś może wie w czym może być problem?

 

Edit: Wklepałem większe Re i zaczęło coś pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.