Skocz do zawartości

Lotnisko modelarskie - Kęty


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

A że tak zapytam dlaczego akurat padł wybór na taka platformę pod FPV , czy to pierwszy model ?

 

 

Pierwszy. Jakoś bardziej podobają mi się szybowce, benzyniaki są za głośne :-). 

 

Zastanwiam się jeszcze nad 

https://www.rchubiq.eu/volantex-rc-elektroszybowiec-ranger-2000-fpv-757-8-pnp-p-620.html

i ten chyba ma poprawiony projekt w stosunku do Raptora, a przynajmniej w tej recenzji

takie stwierdzenie padło

 

lub

https://www.rchubiq.eu/volantex-rc-asw28-v2-26m-motoszybowiec-wytrzymaly-759-1-pnp-p-320.html

 

do tego ladowarka:

https://www.rchubiq.eu/skyrc-imax-b6-mini-oryginalna-ladowarka-skyrc-zasilacz-skyrc-15v-4a-p-177.html

 

i to radio:

https://www.rchubiq.eu/flysky-aparatura-fs-th9x-9ch-24ghz-odbiornik-fs-r9b-p-567.html

 

Jeśli masz inne sugestie to z chęcią je poznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w sumie też jest po drodze bardziej z szybowcami.
Co do wyboru to trudno cokolwiek doradzać, wszak wybór jest nieograniczony, a ograniczeniem może być jedynie kasa którą chce się przeznaczyć na model.
Wiesz jak to jest - ,,każda liszka swój ogon chwali,, Co byś nie kupił będzie latać. Głównie chodzi o to że skoro to Twój pierwszy model, a wcześniej nie latałeś

warto zakupić model który w razie kretobicia nie wpędzi w stres. Oczywiście tak tylko głośno myślę.Wybór i tak należy do Ciebie.
Co do ładowarki słowa złego nie powiem, tak jak i do aparatury. Osobiście mam taką samą tyle że nazwa Turnigy 9X. Nie jest to jakaś rozwojowa aparatura ale

jak na razie kolejny rok, chyba czwarty bez awarii, tyle że jest zmieniony moduł nadawczy na FrSky. Jeśli teraz bym zaczynał, to nie wiem czy nie pokusiłbym się
o Taranis QX7 bowiem prędzej czy później wywalisz oryginalny moduł i włożysz FrSky. Później kolejne przeróbki i koszty.W QX7 masz już wszystko.Pozostaje dokupić tylko odbiornik i masz ful wypas. Dodam że FrSky odbiorników posiada od groma, różnej maści i wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jak chcesz mieć św.spokój to bierz FrSky lub FlySky. Co nie zmienia faktu że Radiolink jest jakiś zły.Przed nimi są świetne  aparatury Futaby, Hitec_a ale to półka cenowa znacznie inna. Nie rozglądaj się za daleko bo zacznie się robić mętlik w głowie.

 

Zajrzyj sobie do tego wątku:

http://pfmrc.eu/index.php/topic/40747-jaka-aparatura-na-pierwszy-raz/

Bo jak znam życie zrobi się tu wielki Of Top i rozważania wyższości Św. B.N. nad Św.W. i udowadnianie swoich racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Przeglądałem wcześniej, ale za duży wybór jest. Zamówiłem Volantex RC Elektroszybowiec Ranger 2000 FPV 757-8 PNP

+ FlySky Aparatura FS-TH9X 9CH 2.4GHz + odbiornik FS-R9B. Na początek musi wystarczyć :-). 
 
Radio QX7 + baterie + lepszy odbiornik to trochę drogo wychodzi jak na początek. Sklep 77hobby.pl polecał nowszą i jeszcze droższą wersję  QX7S i z modelem byłoby prawie 2 tyś, a możnaby jeszcze podokładać "dodatków" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zaglądać na lotnisko ;) .

Dziś znakomite warunki do latania ,ciepło,cisza,wygolone lotnisko i ponad godzinka zleciała.

Szkoda że nikt nie dotarł :rolleyes:

 

Minęliśmy się. Między 17-18 był Pan Antek z dwoma modelami i ja z córeczką na oblocie Lotka

post-21498-0-57314300-1537468012_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jutro z kolegów będzie? Ja dzisiał byłem od około 16 do 18. Udało mi się oblatać model, który kupiłem, ale model ma tendencję do skrętu w jedną stronę (kontrowanie tego skrętu jest możliwe ale ciężkie) i kiepsko działają stery wysokości. Potrzebowałbym fachowego oka do poprawy moich niedociągnięć :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj Boguś proszę znać na prv kiedy się wybierzesz to może dołączę. Cularis dostał nowe serwo, nawet już nie programuję klap żeby przypadkiem BECa nie spalić przy moim regulatorze, pakiety też naładowane, pokrywki serw przykleję i wyważę model na lotnisku :-)  Nowy model, nowy system RC, dawno nie latałem, więc będzie zabawa na całego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i polatałem Cularisem. Na początek okazało się, że zapomniałem ustawić hamulca w regulatorze i szybowiec latał tak jakoś tępawo.

Po ustawieniu hamulca udało się nawet załapać na termikę praktycznie w każdym następnym locie. Z ciekawostek pierwszy raz widzieliśmy z obecnymi Kolegami jak z pobliskiego pola kukurydzy unosiły się nad nim w termice resztki suchych liści. Taka chmurka tańczących liści szła do góry przemieszczając się jednocześnie w bok. Widok niesamowity. Aż żałowałem, że nie mam już modelu F3K. Tak chciałoby się wrzucić w chmurę model i polatać z nimi.

 

W nagrodę za przyjazd i loty otrzymałem od Bogusia laminatową "płozę" ochraniającą spód przedniej części kadłuba :P

 

Dziękuję za mile spędzony czas na lotnisku w doborowym towarzystwie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren lotniska został bardzo mocno zdewastowany przez dziki , bardzo proszę o zabranie wraz z modelami także grabek ???? . Trochę murawy zostało jeszcze do naprawy ( udało mi się naprawić centralną cześć płyty ) . A pogoda zapowiada się idealna na latanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.