Skocz do zawartości

"Popylacz" z modelesuchocki.pl - czyli jeden model w kilku odmianach


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak Rafał pisze, daj im efekt ruchu i trochę zmniejsz, aby były całością z czarnym paskiem powyżej, może coś co przypominałoby piórka w strzale.

Troszkę mały ten wydech, a jakby był większy jak w naszym Orliku?

 

 

Wydech to cienkościenne kolanko miedziane - no większych cienkościennych nie było  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, pokombinuj z czcionką. Czcionka szeryfowa, nigdy nie da wrażenia smukłości, czy jakiejś dynamiki, o której piszą Koledzy (pod czym sie podpisuję). Szeryfy to te "daszki" na zakończeniach liter. Czcionką bezszeryfową jest np: rodzina Arial, ale są też inne, znacznie ładniejsze.

Może z poniższych coś Ci się spodoba.

POPYLACZ EP.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O .... bardzo dziękuję Sławku za znak - na pewno wykorzystam  :)

Piotrze, pokombinuj z czcionką. Czcionka szeryfowa, nigdy nie da wrażenia smukłości, czy jakiejś dynamiki, o której piszą Koledzy (pod czym sie podpisuję). Szeryfy to te "daszki" na zakończeniach liter. Czcionką bezszeryfową jest np: rodzina Arial, ale są też inne, znacznie ładniejsze.

Może z poniższych coś Ci się spodoba.

attachicon.gifPOPYLACZ EP.pdf

 

 

Liternictwo napisu będzie zmienione - na razie napis wisi prowizorycznie na przylepcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kokpit Dusty też został pokryty folią. Ten kokpit jest trochę nietypowy, bo będzie pokryty tylko naklejoną grafiką. 

 

post-5634-0-81921000-1433435901_thumb.jpg

 

Dusty miał na nosie nakładkę-wziernik serwisowy do napędu turbo-śmigłowego. Wziernik ten jest na tyle charakterystyczny dla sylwetki samolotu, że powinno się  go wykonać. Ponieważ moje próby samodzielnego zrobienia nie były zadowalające, Pan Jarek Suchocki na moją prośbę wykonał taki wziernik z lekkiego laminatu. Należy teraz ten laminat dopasować do modelu, pomalować (lub pokryć folią) i zamocować na kokpicie. Jest to o tyle ciekawe mocowanie że duża część wziernika spoczywa na masce silnika.

 

post-5634-0-28022700-1433435901_thumb.jpg

 

Wziernik na kadłubie

 

post-5634-0-23096400-1433435902_thumb.jpg

 

A tak prezentuje się Popylacz w komplecie

 

post-5634-0-36802800-1433436563_thumb.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz przyczepiał na magnesy?

Zwróć uwagę aby był wylot powietrza spod wziernika, żeby nie odfrunał przy szybszym locie.

No w PZL P.24 wydmuchało mi kabinę w pierwszym locie, bo nie miałem jeszcze gotowego odpowietrzenia wnętrza modelu. W Dusty pod nakładką będzie wejście powietrza do wnętrza modelu. Wyprowadzenie powietrza jest już gotowe z tyłu modelu.

 

Mocowanie nakładki będzie na kołkach i magnesach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pokrywa maski cd

 

Kokpit "Dusty" z klapą serwisową i sposobem przewietrzania tej wersji modelu

 

post-5634-0-79908700-1434376774_thumb.jpg

 

Otwory przewietrzające w kokpicie z mocowaniami klapy serwisowej na magnesy

 

post-5634-0-31839200-1434376724_thumb.jpg

 

Wylot powietrza z kadłuba modelu

 

post-5634-0-85097000-1434376724_thumb.jpg

 

Widok na wnęki serwisowe od spodu modelu

 

post-5634-0-28931500-1434376725_thumb.jpg

 

 

Widok kabiny Dusty

 

post-5634-0-76867000-1434376725_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dostałem dzisiaj diody LED 1,5 W w metalowej obudowie (radiator) idealne do mocowania w skrzydłach. Dane techniczne 

 

  • Napięcie wejściowe: 10-14V. - zasilanie z wtyku JST akumulatora 
  • Prąd: 65mA.
  • Średnica: 12mm
  • Długość: 15mm
  • Długość przewodów: 120mm.
  • Waga całości: 8g
  • Kolor świecenia: biały czoło ścięte na prosto lub biały-żółty z fazą uskokiem na czole
  • Montaż diod LED do modelu przez wciśniecie w otwór 12 mm

post-5634-0-09211100-1436466705_thumb.jpg

 

post-5634-0-81777200-1436466706_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie liczyć to 1,5W nie wychodzi.

P[W] = I[A] x U[V]

0,065A x 12V = 0,78W

To jest moc pobierana.

Jeżeli dioda jest zasilana przez szeregowo połączony rezystor, to moc na diodzie LED wynosi około 200mW. Reszta jest tracona na ciepło w rezystorze.

Gdy w obudowie diody jest przetwornica, to moc na diodzie nie przekracza 650-700mW.

Marketingowcy napisali 1,5W, nie wierzę im.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie liczyć to 1,5W nie wychodzi.

P[W] = I[A] x U[V]

0,065A x 12V = 0,78W

To jest moc pobierana.

Jeżeli dioda jest zasilana przez szeregowo połączony rezystor, to moc na diodzie LED wynosi około 200mW. Reszta jest tracona na ciepło w rezystorze.

Gdy w obudowie diody jest przetwornica, to moc na diodzie nie przekracza 650-700mW.

Marketingowcy napisali 1,5W, nie wierzę im.

 

To znaczy tak: dioda zamontowana w obudowie  to pewnie dioda o mocy 1,5 W. Jeżeli jeżeli pobiera prąd 65 mA, to moc oddawana jest w okolicy tego co napisałeś. Po prostu nie pracuje pełną mocą.  Ja przekopiowałem dane od dostawcy i nie zastanawiałem się nad podawanymi liczbami - sprawdziłem tylko jasność świecenia diody w sklepie w nasłonecznionym miejscu i ta mnie zadowoliła. 

Liczbowo się faktycznie zgadza dioda pracuje z mniejszą mocą, ale jeżeli daje mimo to mocne światło to nawet lepiej - mniej "wyżera" akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.