Skocz do zawartości

Zdjęcie

sterowanie samolotu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 szynk

szynk
  • Modelarz
  • 18 postów
  • SkądKrosno
  • Imię:Zachary

Napisano 08 styczeń 2018 - 19:28

Witam, czy samolot RC potrzebuje lotek i klap? I na czym zamontować ster? Jakieś zawiasy?

Dziękuję za odpowiedzi.

• 0

#2 Marcin K.

Marcin K.

<<MURDOCK>>

• Modelarz
  • 3119 postów
  • SkądRogoźno WLKP
  • Imię:Marcin

Napisano 08 styczeń 2018 - 19:31

Osz ty... Dawno tu tego nie było;) znaczy tak leniwego że nie chce mu się czytać czy chociaż oglądać zdjęć to by wszystko pojął! Popatrz na stronie Motylastego opisy budowy Toto 1,2,7, wiele ci rozjaśni
  • 0

#3 japim

japim
  • Modelarz
  • 1537 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 08 styczeń 2018 - 19:46

Nie karmić trola!
  • 0

#4 Shock

Shock
  • Modelarz
  • 4413 postów
  • SkądKęty
  • Imię:Rafał

Napisano 08 styczeń 2018 - 20:02

Ale On ma 11 lat ,można zrozumieć takie pytania ... :)

Zachary ,tu masz prosty model samolotu gdzie może znajdziesz wiele odpowiedzi

https://abc-rc.pl/_b...art_w_2015.html

• 2

#5 szynk

szynk
  • Modelarz
  • 18 postów
  • SkądKrosno
  • Imię:Zachary

Napisano 08 styczeń 2018 - 20:32

Dziękuję za odpowiedź.

• 0

#6 japim

japim
  • Modelarz
  • 1537 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 styczeń 2018 - 21:04

Mea culpa. W telefonie nie wyświetla się wiek pod nickiem. Powodzenia :)
  • 0

#7 Andrzejek5456

Andrzejek5456
  • Modelarz
  • 53 postów
  • SkądRychłocice
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 styczeń 2018 - 20:42

W telefonie może coś ci się nie wyświetlać; ale nie udawaj znawcy języków POWIEDZ  PRZEPRASZAM

• 2

#8 Tomasz D.

Tomasz D.
  • Modelarz
  • 589 postów
  • SkądKołobrzeg
  • Imię:Tomasz

Napisano 12 styczeń 2018 - 22:03

S(z)ynku! Po co Ty się tu zalogowałeś?! Znasz funkcję search??? Przepraszam.

• -1

#9 AMC

AMC
  • Modelarz
  • 1816 postów
  • SkądWarszawa/Pułtusk

Napisano 12 styczeń 2018 - 22:35

S(z)ynku! Po co Ty się tu zalogowałeś?! Znasz funkcję search??? Przepraszam.

Zachary, nie przejmuj się takimi wpisami. Nie wszyscy mają jednakowo szybkie procesorki między uszami.

Samolot RC niekoniecznie musi mieć lotki, a jeszcze mniej koniecznie klapy. Prostym, niedużym modelom wystarcza ster kierunku, ster wysokości i kontrolowany napęd, tzn. z płynną regulacją ciągu śmigła.

O szczegółach budowy sporo się dowiesz ze wspomnianej wyżej strony Motylastego.

• 3

#10 Vesla

Vesla
  • Modelarz
  • 1058 postów
  • SkądPortsmouth / UK
  • Imię:Wiesław

Napisano 13 styczeń 2018 - 17:02

Patyczakiem latałem bez dotykania steru wysokości tylko na sterze kierunku i terowaniu silnikiem. Jak w dawnych czasach RC. Ale to już inna para kaloszy i wymaga dobrze wytrymowanego modelu. Wybaczcie ten Off toppic.
  • 0

#11 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 577 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Jerzy

Napisano 13 styczeń 2018 - 19:55

W prostych mikromodelach (halowych) nawet wystarczy tylko sterować dwoma motorkami napędowymi, umieszczonymi na skrzydłach (zupełnie bez sterów!), żeby zrealizować lot kierowany:

Mikromodel B52 o wadze 8g !!!  (dwa mikrosilniki ze śmigłami pchającymi zasilane z LiPo 70mAh)

• 0

#12 zalesvw

zalesvw
  • Modelarz
  • 676 postów
  • GG:
  • SkądSzczecinek
  • Imię:Darek

Napisano 13 styczeń 2018 - 20:34

http://allegro.pl/mi...7078157820.html

Polecam!

• 1

#13 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 577 postów
  • SkądLublin

Napisano 13 styczeń 2018 - 20:44

Darek, ale po co ma wydawać kasę (?), skoro u nas na forum widziałem gdzieś pliki za free (w necie też jest do ściągnięcia). Młody musi się nauczyć szukać, to po pierwsze i najważniejsze, a także czytać, czytać, czytać forum, zanim zacznie zadawać pytania!

• 0

#14 AMC

AMC
  • Modelarz
  • 1816 postów
  • SkądWarszawa/Pułtusk

Napisano 13 styczeń 2018 - 21:35

. Młody musi się nauczyć szukać, to po pierwsze i najważniejsze, a także czytać, czytać, czytać forum, zanim zacznie zadawać pytania!

Tiaaa... Ja też tak robiłem... Przez półtora roku szukałem i czytałem, z trudem znajdując nie do końca to, co chciałem znależć. Też pytałem na początku o to, czego nie mogłem szybko (tzn. w kilka godzin) odszukać i też zostawałem zgnojony w złośliwy i ordynarny sposób.

Forum jest miejscem, gdzie wolno pytać o wszystko na temat. Fachowiec odpowie lub wskaże, gdzie jest obszerniejsza czy lepsza odpowiedż. 

Książeczkę pana Schiera także polecam. Troszkę się zestarzało to i owo, ale fizyka jest taka jak dawniej.

• 1

#15 pjk11

pjk11
  • Modelarz
  • 198 postów
  • SkądOświęcim

Napisano 13 styczeń 2018 - 22:07

s

Tiaaa... Ja też tak robiłem... Przez półtora roku szukałem i czytałem, z trudem znajdując nie do końca to, co chciałem znależć. Też pytałem na początku o to, czego nie mogłem szybko (tzn. w kilka godzin) odszukać i też zostawałem zgnojony w złośliwy i ordynarny sposób.

Forum jest miejscem, gdzie wolno pytać o wszystko na temat. Fachowiec odpowie lub wskaże, gdzie jest obszerniejsza czy lepsza odpowiedż. 

Książeczkę pana Schiera także polecam. Troszkę się zestarzało to i owo, ale fizyka jest taka jak dawniej.

AMC, z tego czytam to jesteś na tym forum najwiekszym fachowcem. Pisze to po czytaniu twoich postów o serwach czy o technice radiowej.

• 0

#16 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 577 postów
  • SkądLublin

Napisano 14 styczeń 2018 - 00:31

Zgadzam się, że nie należy zniechęcać młodego, ale moim zdaniem nie należy też przesadzać i podawać wszystkiego na tacy, bo dzisiejsza dzieciarnia/młodzież leniwa, oj leniwa! ;)

• 0

#17 AMC

AMC
  • Modelarz
  • 1816 postów
  • SkądWarszawa/Pułtusk

Napisano 14 styczeń 2018 - 10:40

Zgadzam się, że nie należy zniechęcać młodego, ale moim zdaniem nie należy też przesadzać i podawać wszystkiego na tacy, bo dzisiejsza dzieciarnia/młodzież leniwa, oj leniwa! ;)

Ano leniwa, oj leniwa  :(  :angry: ...

Żeby zaraz na tacy to nie nie nie... Ale pokazać, że się da, że można i że to super hobby. O tym, że dla orłów to lepiej na początku nie wiedzieć w kontekście tego lenistwa. Jak pretendent ma wszystko na swoim miejscu i właściwych rozmiarów, to załapie i polepszy sobie życie w sposób, jakiego nie da się wytłumaczyć na starcie. A jak nie ma - to "smartfon all my life".

s

AMC, z tego czytam to jesteś na tym forum najwiekszym fachowcem. Pisze to po czytaniu twoich postów o serwach czy o technice radiowej.

Dzięki za takie uznanie  :), miło przeczytać. Uczę się cały czas, staram się coś tworzyć praktycznie, praktyki nic nie zastąpi w takiej nauce. Chyba byłbym dużo mniej szczęśliwy nie mając żadnego hobby.

Współczuję trochę tym młodym, którym się nie chce. I to przy takiej dostępności różnych fascynacji ! 

Zachariaszu, wracaj i pytaj o co chcesz  :). Duża szansa przed Tobą  ;).  

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych