Skocz do zawartości

Taranis X9E vs. X9D Plus


77Hobby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Upgrade firmware modułów nadawczych XJT zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego wykonuje się w wersji opentx 2.1  z poziomu radia.

 

Tak, nawet zastanawiałem się, czy tego nie dodać do opisu, ale:

  • nie każdy ma już OpenTX 2.1
  • dla modułu wewnętrznego update z poziomu radia ma jeszcze sens, dla innych urządzeń prościej i wygodniej na komputrze (moim zdaniem)

Summa summarum opisałem metodę najbardziej uniwersalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że nie sprawdziłem tego dokładnie i być moż się mylę. Już jednak wyjaśniam o co mi chodziło. W starszych aparaturach typu   MC 20 było takie rozwiązanie : trymer na gazie pracował tylko przy minimalnym otwarciu przepustnicy. Natomiast, gdy dałem cały gaz , czyli otworzyłem przepustnicę pomimo regulacji trymerem położenie serwa gazu nie zmieniało się. Chodziło o to aby przy ustawieniu wolnych obrotów jednocześnie  nic nie zmieniało się na pełnym otwarciu. To było przyporządkowane tylko do kanału gazu.

Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Jerzy

1. W Opentx masz wybór jak ma Ci działać trymer gazu, czy jak "trymer gazu (patrz Twój opis)", czy jak "zwykły trymer" - wybór znajduje się w Ustawieniach Modelu.

2. "Gaz" jest przypisany do Drągów (INPUT, mode) a nie do kanałów.

3. Gwoli ścisłości: w Opentx nie masz "przypisania kanałów" występuje absolutna dowolność przypisywania kanałów. - to co wybierasz w menu "kolejność kanałów" jest jedynie podpowiedzią do ustawień a nie "sztywnym ustawianiem". 

    Jeśli wymyślisz sobie ze Lotki będziesz miał na kanałach 15 i 16 a klapy na kanałach 1 i 2 to po prostu to ustawiasz w Mikserach i masz.

 

Informacja dodatkowa - w pewnym modelu mam ustawione i trymer standardowy i trymer dodatkowy na potencjometrze - bardzo precyzyjny  - tak tez można pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Jako posiadacz ( od Was) Taranisa X9E nieśmiało przypominam się z artykułem o telemetrii w wersji X9E 

 

Pamiętam, ale niestety ciągle na liście "do zrobienia". Może uda się w ten weekend. Jednak artykuły i wideo tworzymy w tzw. "wolnym czasie", dlatego nie jestem w stanie zagwarantować terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

 

Dostałem właśnie X9D plus z OpenTx 2.1.9. Poproszę o podpowiedź czy trymery są przypisane do drągów, czy trzeba to jakoś zdefiniować - jeśli tak to gdzie? Na start chciałbym żeby radio działało bez "udziwnień". Treść poprzednich wpisów posiała we mnie wątpliwości...

Wolałbym nie dowiadywać się o tym jak model będzie już w powietrzu :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.