Skocz do zawartości

Zdjęcie

To tylko Jantar

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#101 TommyTom

TommyTom
  • Modelarz
  • 364 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Tomek

Napisano 16 December 2016 - 22:16

Fajne barwy :) to ustawienie CG zweryfikujesz w locie. Pozdrawiam
  • 0

#102 kinemax

kinemax
  • Modelarz
  • 99 postów
  • SkądWarszawa, w weekendy k. Sierpca
  • Imię:Paweł

Napisano 29 December 2016 - 20:43

Udało się oblatać jeszcze w tym p....m 2016-ym  :D  (większego uśmiechu nie znalazłem...)

Pierwsze rzuty i lot (taka sobie jakość filmu w locie) - https://drive.google...TFBUbEtMVHZkdUU

Drugi lot (znacznie lepszy film) - https://drive.google...T0VHVkhpZ05sWUU

Dopiero zaczynam oswajanie i ustawianie, więc wszelkie uwagi (byle merytoryczne, nawet jeśli przy tym złośliwe) mile widziane.

Zdaję sobie sprawę, że jeszcze dużo nauki przede mną, ale od razu czuję, że jest się na czym uczyć...

• 0

#103 TommyTom

TommyTom
  • Modelarz
  • 364 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Tomek

Napisano 29 December 2016 - 22:58

Świetnie Paweł, teraz trenuj i na zawody do Lublina musisz wpaść w maju ;)
  • 0

#104 Jerzy Markiton

Jerzy Markiton
  • Nowy użytkownik
  • 2179 postów
  • SkądRybnik
  • Imię:Jerzy

Napisano 29 December 2016 - 23:25

Długa droga przed Tobą !

Rozumiem, że pierwsze loty to upajanie się nowym nabytkiem. Z 2 filmiku obejrzałem 2 min. Albo wzmógł się wiatr albo przeregulowałeś w złą stronę bo model wiesza się praktycznie w każdym zakręcie. Lepiej doradzi Ci Wojtek czy Tomek, ale: te 2 rzuty na 1 filmiku - zupełnie zbędne ! Każde z tych lądowań mogło się skończyć uszkodzeniem. Po 2 lądowaniu coś tam długo mataczkowałeś przy modelu.. Nie wszystkie takie rzuty kończą się szczęśliwie.

Jestem zdania, że model wstępnie ustawiony i w górę - masz czas na poprawki trymerami. Przy takim rzucie z ręki - niczego nie poprawisz a czasu nawet na pół zdrowaśki nie ma (o szczęśliwy finał...).

Znam kilka osób, które potrafią takim modelem dmuchnąć na 30m ale to i tak za mało na jakieś korekty. Oblatany, doregulowany model - to i termikę z takiego rzutu zahaczy !

Zawsze uśmieszek mi pod nosem tańczy kiedy oglądam filmiki z czołówką "maiden flight" a model jak po sznurku, jak - nie przymierzając Twoje lądowanie na klapach (motylu). 2 lądowanie i tylko mała korekta wysokości by się prosiła ? Dobry jesteś !

Mnie to się jeszcze nigdy nie udało !! 

- Jurek

• 0

#105 kinemax

kinemax
  • Modelarz
  • 99 postów
  • SkądWarszawa, w weekendy k. Sierpca
  • Imię:Paweł

Napisano 30 December 2016 - 08:03

Dziękuję za miłe słowa. Rzeczywiście sam widzę, że te rzuty "trymujące" są bez sensu - lepiej nabrać wysokości i mieć więcej czasu na korekty..

Akurat lądowania na motylu ćwiczyłem najpierw na Odyssey-u z Arthobby, potem na Aether z HK, więc trochę wprawy nabrałem... 

W sumie ten Aether jest świetnym treningiem przed Jantarem - pod każdym względem gorszy, ale i tak fajnie lata. Latając potem Jantarem od razu czuć różnicę...

No a wstępne ustawienia dość dokładnie wg wskazań twórcy modelu, więc trudno, żeby nie zadziałały...

A z tym Lublinem - może, jak się zbiorę i rozwiążę "problem" licencji....

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych