Skocz do zawartości

Sens modelarstwa?


Gość marnod2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już staram się nie robić zamieszania, ale "TU" nic się nie dzieje.

Mam pytanie?,czy jeśli kupię sobie drukarkę 3D i nacisnę guzik(czerwony?,niebieski?,zielony?),będę miał P47?

To forum jest jak nazwa wskazuje Modelarskie.

Ja rozumiem to jako podtrzymywanie, by facet umiał wbić gwożdzia w deskę.

Na dzień dzisiejszy przerabiacie tu na forum programistów.

Czas zachwytów nad nową technologią minął, czas udostępnić"FORUM PFMRC" modelarzom.

Myślę,że fascynaci łatwych modeli otworzą sobie szybko forum,na którym nadal będą czuli się modelarzami,ale drewno nie będzie już im przeszkadzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tytuł to : "Sens modelarstwa", ja sensu nie widzę w tym, co napisałeś. Juz sama składnia jest taka, że nie wiadomo o co Ci chodzi. Załóż do samochodu koła z wozu drabiniastego bo byly recznie robione- tak odbieram Twoje podejście do wszystkiego tutaj. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może Wikipedia:

model – odwzorowanie w pewnej skali większego obiektu, np. model samolotu, samochodu, budynku

Modelarstwo – działalność człowieka polegająca na odwzorowywaniu rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli. Najczęściej pojmowane jest jako zabawa (hobby), może być także sportem. Przede wszystkim wiązane jest z modelarstwem redukcyjnym, polegającym na możliwie dokładnym odwzorowaniu wyglądu obiektu, z zachowaniem określonej skali, jednakże inne rodzaje modelarstwa skupiają się na odwzorowaniu funkcjonowania oryginału (np. latający model samolotu), lub łączą odwzorowanie funkcjonowania i wyglądu.

Już starczy. czy jechać dalej?


Budowanie modeli i same modele coś udają, zwykle są mniejsze niż oryginał, mniejsza o to, czy to model Colosseum czy Pipera. I nie ma znaczenia, czy zrobiłeś to z zapałek, balsy, pianki czy wydrukowałeś. Modelarstwo redukcyjne, te wszyskie piękne modele które nam pokazuje Ryszard wyjechały z fabryki w formie plastikowych wyprasek. To Ryszard je zamienia na małe dzieła sztuki. Możesz sobie wydrukować model i nim latać, możesz wydrukować. dopieścić, pomalować, dołożyć to i owo i zamienić w cacko. Twoja wola. Efekt jest ten sam: mamy model. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się z Tobą nie zgadzam. 

 

Czy według ciebie modelarzem można nazwać tylko taką osobę która dłubie w balsie? 

Świat się zmienia a ty chyba tego nie dostrzegasz. Pamiętam jak ze 20 a może więcej lat temu taki sam oburzony zarzucał tym którzy zaczęli robić modele laminatowe że to nie modelarstwo. Teraz po tych 20 latach okazuje się że jak najbardziej jest to modelarstwo. Tak samo z modelarstwem 3D.

Strasznie chore myślenie. Sorry za to co teraz napiszę ale Twój mózg jest strasznie stary i ograniczony.

 

Popieram to co napisał Jarek, walnij se chłopie kielicha i zajmij się swoimi modelami i daj spokój modelarzom.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinolesno.

Wiem, że jesteś na mnie zły,bo się starliśmy.

Chodzi o to by spełnić warunki,które podał kolega w drugim poście.

Uzupełniacie się.

Na tym polega modelarstwo.

Emhyrion,kolego,za tą definicję modelarstwa uznany byłem za przybysza z kosmosu.

jarek996, To automat,jutro napiszesz co myślisz.

Na koniec Konrad_P.

Chodzi o to, nie jest miejsce dla komputerowców.

Do drukowania potrzebne jest oprogramowanie,a co to ma wspólnego z klejeniem"czegokolwiek".

Dla mnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już staram się nie robić zamieszania, ale "TU" nic się nie dzieje.

Mam pytanie?,czy jeśli kupię sobie drukarkę 3D i nacisnę guzik(czerwony?,niebieski?,zielony?),będę miał P47?

To forum jest jak nazwa wskazuje Modelarskie.

Ja rozumiem to jako podtrzymywanie, by facet umiał wbić gwożdzia w deskę.

Na dzień dzisiejszy przerabiacie tu na forum programistów.

Czas zachwytów nad nową technologią minął, czas udostępnić"FORUM PFMRC" modelarzom.

Myślę,że fascynaci łatwych modeli otworzą sobie szybko forum,na którym nadal będą czuli się modelarzami,ale drewno nie będzie już im przeszkadzać.

 

Jak sobie wykujesz idealny P-47 w skali 1:12 z granitu to bedziesz prawdziwym modelarzem. Z balsy budują tylko debile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję pewne mądre słowa...

 

James Frey...Żyj i daj żyć. Nie osądzaj. Bierz życie jakie jest i radź sobie z nim. Wszystko będzie dobrze.

James Frey (z książki Milion małych kawałków)

 

Można zamknąć post abyś nie doświadczył kolejnych cierpkich komentarzy. A przy okazji uniknąć kolejnej gówno burzy z niczego.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na koniec Konrad_P.

Chodzi o to, nie jest miejsce dla komputerowców.

Do drukowania potrzebne jest oprogramowanie,a co to ma wspólnego z klejeniem"czegokolwiek".

Dla mnie nic.

Tak jak napisałem Jesteś koszmarnie ograniczonym człowiekiem. Jesteś niezdolny do postrzegania świata takim jaki jest obecnie tylko widzisz świat jaki był wtedy gdy byłeś młody. 

To że Ty nie jesteś w stanie nauczyć się drukować na drukarkach 3D to już jest Twój problem. Idź do szkoły to Cie nauczą i przestaniesz marudzić i zobaczysz dlaczego wydruki w 3D są modelarstwem.

 

To że dla ciebie wydruki 3D są niczym to jest tylko i wyłącznie Twoja sprawa. Zachowaj ją dla siebie i przestań mącić i wywoływać niepotrzebny ferment.

 

 

Aż tak mnie nie lubicie.Stwierdzenie.OK Zabieram  :D zabawki i bawię się sam,znajdę takich samych gdzieś w lesie i pobawimy się razem.

Bez urazy,pozdrawiam.

Tak, przynajmniej ja i pewnie wielu innych nie lubimy takich ograniczonych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Ja Cię lubię bo ciekawy z Ciebie człowiek...

Dziwny a jednocześnie z przebłyskami inteligencji...

Może z Twoich postów przejawiają się pewne racje ale forma ich przekazu, pretensjonalność a jednocześnie brak dowodów na  poparcie swych tez (budowa P47) powodują że nie masz szans na przebicie się i każdy Twój post robi za iskrę ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wpis.

Konrad Wy zaśmiecacie to co w modelarstwie jest najważniejsze.

Manualna umiejętnąść posługiwania się narzędziami prostymi.


Rafał pomyśl o Forum,uwzględnij moje "wyskoki".


Rafał

Wasz problem polega i tu was złapałem.

Nie chodzi o model,gdyby!.... pisałbym tam,ale nie.

Napisałem w Hyde Parku.

To nie ja tylko koledzy popełnili błąd,odnosząc się do moich osiągnięć modelarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Ja Cię lubię bo ciekawy z Ciebie człowiek...

Dziwny a jednocześnie z przebłyskami inteligencji...

Może z Twoich postów przejawiają się pewne racje ale forma ich przekazu, pretensjonalność a jednocześnie brak dowodów na  poparcie swych tez (budowa P47) powodują że nie masz szans na przebicie się i każdy Twój post robi za iskrę ...

Nic dodac , nic ujac ,,,,,,,

Ja tez UWIELBIAM ( wbrew pozorom ) Marka "wynaturzenia"  :)

I ten specyficzny sposob pisania z "polzadanymi"  pytaniami i "polodpowiedziami" na nie ..........

Plus te jego znikania ( dzisiaj do lasu )  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może Wikipedia:

 

model – odwzorowanie w pewnej skali większego obiektu, np. model samolotu, samochodu, budynku

 

Modelarstwo – działalność człowieka polegająca na odwzorowywaniu rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli. Najczęściej pojmowane jest jako zabawa (hobby), może być także sportem. Przede wszystkim wiązane jest z modelarstwem redukcyjnym, polegającym na możliwie dokładnym odwzorowaniu wyglądu obiektu, z zachowaniem określonej skali, jednakże inne rodzaje modelarstwa skupiają się na odwzorowaniu funkcjonowania oryginału (np. latający model samolotu), lub łączą odwzorowanie funkcjonowania i wyglądu.

 

Już starczy. czy jechać dalej?

 

 

 

Ct.: "Obecnie nie ma konstrukcji lotniczej, która od najmniejszego elementu jej budowy nie byłaby wszechstronne analizowana w systemach komputerowych wspomagających prace inżynierów i konstruktorów lotniczych. To także i ich zasługa, że dzisiejsze statki powietrzne są wytrzymałe, lekkie a ich eksploatacja coraz bardziej bezpieczna"

 

Akademia Obrony Narodowej "Wybrane zagadnienia z budowy statków powietrznych" Radosław Bielawski

 

Projektowanie modeli w programach komputerowych jak najbardziej wyczerpuje definicje modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek a może poklikamy,albo porozmawiam sobie.

Unikniemy wielu pomyłek systemu.

Jesteś dowcipny,ja też,ale się hamuję.

Wiem, Ty już jesteś Szwed,jak będzie wpadka, to "Ja",a "Ja " to Polak.

Chcesz,jeśli to zapraszam.

Powiedziałem,nie zamierzam być dalej chłopcem do bicia.

Padło na Ciebie.


Q........a.

To Hyde Park. :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.