Skocz do zawartości

Sens modelarstwa?


Gość marnod2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... Twój mózg jest strasznie stary i ograniczony.

(...) Tak jak napisałem Jesteś koszmarnie ograniczonym człowiekiem.

(...) Tak, przynajmniej ja i pewnie wielu innych nie lubimy takich ograniczonych ludzi.

Ja i pewnie jeszcze kilku kolegów nie lubimy takich ordynarnych moderatorów.

Spauzuj kowboju, albo skończ z moderacją, bo ona zobowiązuje, a chyba emocjonalnie Cię przerasta.

Jeśli nie wiesz o co mi chodzi, poczytaj w jaki sposób trudne tematy moderuje Shock, jak robił to TeBe, a zwłaszcza Robertus.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie?,czy jeśli kupię sobie drukarkę 3D i nacisnę guzik(czerwony?,niebieski?,zielony?),będę miał P47?

 

Post Marka to ewidentny trolling, ale całość jest w dziale "Hyde Park", więc co mi tam, wezmę i odpowiem.

A odpowiedź brzmi : "I tak i nie" 

 

Bo a i owszem; tutaj możesz sobie kupić pliki potrzebne do wydrukowania Thunderbolta - https://3dlabprint.com/shop/p47-n-15-thunderbolt/

Natomiast  jeśli uważasz, że potem cały proces sprowadza się do wciśnięcia kolorowego guziczka, no to cóż..

Pokazałeś już tu na forum, że masz szereg bardzo... khem... "nieortodoksyjnych" poglądów (delikatnie rzecz ujmując).

Ten jest po prostu kolejnym, ani bardziej ani mniej odjechanym od innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośmiać się to fajnie,stanąć twarzą w twarz do dyskusji,to najlepiej jak inni.

Ja jestem z tamtych czasów i wiem co to jest odpowiedzialność cywilna.

Wszystkich Śmieszków zapraszam do dyskusji,nie obiecuję Śmiechu :D


Poharatek,poco to piszesz,to Hyde Park

wiesz jaki jest poziom inteligencji w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Podyskutujmy,

Ale przydałoby się, żeby ta dyskusja była merytoryczna.

Wiec kilka pytań ustalających "na czym stoimy":

 

Wszedłeś może na podlinkowaną przez mnie stronę?

Masz tam dostępną do ściągnięcia instrukcje w pdf jak sobie tą drukowaną P47 zbudować, można też obejrzeć filmy instruktażowe.

Ściągnąłeś? Obejrzałeś?

 

No i pytanie najważniejsze:

Czy chcesz się czegoś dowiedzieć o technikach komputerowo wspomaganego wytwarzania (druk3d, cięcie laserem itp.)?

Bo w tym momencie jest ewidentne, że nie masz o nich bladego pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i pewnie jeszcze kilku kolegów nie lubimy takich ordynarnych moderatorów.

Spauzuj kowboju, albo skończ z moderacją, bo ona zobowiązuje, a chyba emocjonalnie Cię przerasta.

Jeśli nie wiesz o co mi chodzi, poczytaj w jaki sposób trudne tematy moderuje Shock, jak robił to TeBe, a zwłaszcza Robertus.

Wyraziłem swoją prywatną opinię. Nie napisałem, że go zablokuje czy będę kasował jego posty jako moderator, więc zbastuj człowieku i czytaj ze zrozumieniem. Już Cię kiedyś prosiłem żebyś się odczepił ode mnie. 

A co do autora wątku to tak tego pana postrzegam i nic ci do tego. Jak go lubisz i wyznajesz jego wiarę to napisz to a nie czepiaj się mnie. 

 

Według mnie autor wątku jest strasznie ograniczony a niechęć do zmian i nowości jest oznaką starości umysłu. Jak ci się to nie podoba to poczytaj literaturę fachową na ten temat. Niewiedza nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

I jak napisałem, ja nie lubię ludzi ograniczonych, niezdolnych do tolerancji, a za takiego właśnie uważam autora wątku.

 

Ludzi ograniczonych, niezdolnych do tolerancji  eliminuje ze swojego grona znajomych, wole sie otaczać ludźmi otwartymi i tolerancyjnymi. 

Chyba na samym początku swojego posta wyraziłem się dość jasno, że się absolutnie nie zgadzam z autorem wątku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...............a ja sądzę że troche Marka rozumiem :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  bo wg mnie jego intencją jest kontynuacja tego co zawarte jest w tym https://pfmrc.eu/index.php/topic/82080-lu%C5%BAna-dygresja-o-dronowych-przepisach/

 

swojego czasu poleciały na mnie gromy na Forum  od  że tak się wyrażę "nowoortodoxów "

 

i żeby było jasne....czy tworzenie modeli  metodą D3 drukowania jest modelarstwem ????  JEST... BO TO JEST TYLKO METODA  OSIĄGNIECIA  CELU.....czyli zbudowania  MODELU

 

METODA,  PT KOLEDZY...równie dobra  jak budowanie,modeli z balsy, sosny, sklejki, laminatów,pianek itd

 

i nikomu ch..... do tego z czego  kto modele  buduje :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, sztuka rzeźbienia w balsie zanika na rzecz nieekologicznego plastiku. Z aktulanego mojego podwórka: gitarowe wzmacniacze lampowe zastępowane są cyfrowymi z doskonałymi symulacjiami brzmienia lamp, Kwadratura koła.

 

Tylko patrzeć jak żuczki zamiast kulek z krowiego łajna będą toczyły kulki z PMA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czas stworzyć dział gdzie są same drukowane modele? Wtedy kol.marnod2 będzie mógł sobie wyłączyć powiadomienia od niego i nie będzie zaprzątać sobie głowy tym że ktoś korzysta z technologii.

Osobiście zaglądam do tematu Pietki bo.. lubię Stearmana. A ta technologia mnie nie pociąga bo za delikatna na napęd spalinowy. Choć dla detali to sam bym sobie sprawił...

 

Dobra, wracam do szlifowania kadłuba f4u...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czas stworzyć dział gdzie są same drukowane modele? Wtedy kol.marnod2 będzie mógł sobie wyłączyć powiadomienia od niego i nie będzie zaprzątać sobie głowy tym że ktoś korzysta z technologii.

Osobiście zaglądam do tematu Pietki bo.. lubię Stearmana. A ta technologia mnie nie pociąga bo za delikatna na napęd spalinowy. Choć dla detali to sam bym sobie sprawił...

 

Dobra, wracam do szlifowania kadłuba f4u...

piwa bezalko :P  :P  :P holowego tez nie lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę robić za mikołaja, mnie dzieci się nie boją,często autobusy, machają mnie,bo jestem dziadkiem.

Skupcie się na tym od czego zacząłem, to jest ważne.

Ja nie mam nic przeciw, drukujcie sobie,ale obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

No i pytanie najważniejsze:

Czy chcesz się czegoś dowiedzieć o technikach komputerowo wspomaganego wytwarzania (druk3d, cięcie laserem itp.)?

Bo w tym momencie jest ewidentne, że nie masz o nich bladego pojęcia...

Ja mam pojęcie o komputerowym wspomaganiu projektowania i cięciu laserem. Czy czyni mnie to kimś lepszym? Czy jestem mniej ograniczonym? Nie, nie i jeszcze raz nie. Umiejętność projektowania czy drukowania nie czyni nikogo lepszym od osoby która tego nie potrafi ! To po prostu nabyta umiejętność. Nie jest to wyznacznikiem wartości intelektualnej człowieka. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinolesno.

Wiem, że jesteś na mnie zły,bo się starliśmy.

Chodzi o to by spełnić warunki,które podał kolega w drugim poście.

Uzupełniacie się.

Na tym polega modelarstwo.

Emhyrion,kolego,za tą definicję modelarstwa uznany byłem za przybysza z kosmosu.

jarek996, To automat,jutro napiszesz co myślisz.

Na koniec Konrad_P.

Chodzi o to, nie jest miejsce dla komputerowców.

Do drukowania potrzebne jest oprogramowanie,a co to ma wspólnego z klejeniem"czegokolwiek".

Dla mnie nic.

No dobra.. To dam ci 186 części wydrukowanego Korsarza.  w pudełku . Spróbuj go złożyć.  Gwarantuję Ci, że bez wiedzy z "tradycyjnego" modelarstwa nie dasz rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie sobie jaja,a ja napisałem ten temat,bo od dawna nikogo nie było na to staać

do tej pory 3 D było koło nas, teraz niestety nas wyprzedza.

ja myślę,że niech to zostanie jak jest a oni wezmą ze sobą całą reklamę.

mówiąc krótko,ten temat był potrzebny by modelarze wiedzieli,że tak już się nie da.

dobrej nocy.


pietka-186 jeszcze mnie nie przerazi.

Wierz mi,jeśli postawisz na mnie,nie przegrasz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co robi Kesto czy Heniu (Henryk S) czy kilku innych kolegów (wybaczcie że nie wymieniam z nicków) to jeszcze minie kilka lat zanim drukowańce im dorównają o ile w ogóle jest to możliwe.

 

Pietka, dałem radę z puzlami 2000 to i korsarza może bym zgnębił. :D Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.