Skocz do zawartości

Fregata I z Modellot


Pawel_W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To ja bym bardzo prosił o wszelkie informacje i zdjęcia na temat Albatrosa, Barakudy i Jantara. Udało mi się dodzwonić do Modellotu i obiecano mi fotki i materiały, ale minęło już parę dni i nic nie ma. Wysłałem SMS z ponowną prośbą i też nic :(

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Udało mi się dodzwonić do Modellotu i obiecano mi fotki i materiały, ale minęło już parę dni i nic nie ma. Wysłałem SMS z ponowną prośbą i też nic :(

 

Też czekałem ładnych parę dni ale doszło z przeprosinami za oczekiwanie, jakieś problemy techniczne czy cuś, wczoraj dostałem fotki cennik i katalog :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik aktualny wstawił już Pawel_W, Katalog ma 21 pozycji jak cennik, są to szybowce i samoloty przedstawione w 3 rzutach i jest to jeden wielki plik PDF.

Spróbuję powalczyć i wstawić to czego nie ma w tym i we wcześniejszym wątku o Modellot.

Fotki zestawu mam tylko z mniejszych modeli Panda i Fregata ze skrzydłami w stanie surowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cennik byłby fajnym dodatkiem a fotki barakudy i jantarów także by się przydały ...

 

Cennik już pisałem, że się nie zmienił. Co do fotek większych "sztuk" to mam tylko skrzydła Barakudy ale w bardzo ładnej wersji kolorystycznej :wink:

 

 

P.S. Strasznie ciężki mail, foty są w dużej rozdzielczości, jeszcze wysyła :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie jade do p. Mariusza na sesje fotograficzną, zrobie wszystkie modele jakie bedą wystawione. Ale w zwiazku z tym mam prośbę czy może mi ktoś na PW wyslać instrukcje jak mam umieścić zdjącia na FORUM.

Jeszcze tego nigdy nie robiłem i napewno będę mial problemy. (Ale tak step by step tak dla lamera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Właśnie 30 min. temu wróciłem z wycieczki do Bielawy do MODELLOT-u.

Relacja foto dopiero jutro jak obrobię trochę zdjęcia. Niestety warunki do zdjęć były spartańskie maleńki ganek oraz noc.

Niestety mogłem się spotkać z p. Mariuszem dopiero o 18.30 więc ciemno było jak w :ass: u pani Malinowskiej.

Na dworze też nie szło robić zdjęć ponieważ śnieżyca była okrutna.

Nie mieli właściwie żadnego poskładanego modelu wszystko w częściach. No i tak będę prezentował fotki.

 

A teraz kilka słów o wrażeniach.

1. Pan Mariusz oraz jego Tato to modelarze, którzy dorabiają na budowie modeli, nie jest to fabryka a nawet fabryczka nie jest to ich główne źródło utrzymania.

Czy jest to istotny szczegół????

Może tak a może nie. Każdy sam sobie musi wyrobić zdanie.

2. Robota ręczna, odrobinę zmechanizowana.

3. Co do skrzydeł i stateczników. Wszystkie to fornir topolowy 0,7mm w skrzydłach do 3m a 1mm w pozostałych.

Jeśli chodzi o precyzje wykonania oraz wykończenie skrzydeł i stateczników to uwag absolutnie nie mam.

Dobra ręczna robota. Mi się bardzo podobało.

Wszystkie skrzydła powyżej 3 m są wzmacniane szkłem. Np. Fox i Jantar 3,7 m wzmacniane są szkłem a dźwigar jest stożkowy i sięga do ? lotki.

4. Co do kadłubów. To wszystkie są z laminatu. Żelkot plus szkło lub węgiel.

No tu jako pedant mógłbym się odrobinę przyczepić. (ale tylko odrobinę).

Albo dostałem do wglądu prototyp niezbyt spasowany albo tak te typy mają.

A chodzi mi o kadłub od ... i tu skleroza bo właśnie zapomniałem

Fregaty??, Albatrosa?? lub Barakudy??, (chodzi o trzy częściowy kadłub)

jest odrobinę nie spasowany.

To ma wpływ jedynie na stronę wizualno-estetyczną nie zaś na lotną.

Chodzi o szczegóły. Kabinka u góry ma 1mm odstępu a na dole 2-3 mm, ta środkowa część podobnie z jednej strony skos na dole ma większy odstęp niż u góry.

Panowie czepiam się. (Można to samemu w 15 minut poprawić).

No ale widziałem …

 

Na wszystkie modele do 3 m czas oczekiwania to 3-4 tygodnie.

Na Barakudę trzeba czekać jeszcze dłużej ponieważ są obecnie w trakcie zmiany profilu skrzydła na HN1033.

Ja zamówiłem z tym profilem i będzie dopiero pod koniec kwietnia. :| :jupi:

 

Co do reszty modeli to największe wrażenie zrobił na mnie FOX i Jantar 3,7.

Ten FOX to wielkie bydle, tyle że krótki, taki przysadzisty, ale piękny model.

Obecnie Jantara i FOX-a robią dla siebie więc trochę elementów było.

Skrzydła do Jantara mieli już pomalowane no i tu musze powiedzieć rewelacja.

Do Fox-a to samo.

 

Reasumując są to ludzie którzy latają tym co sami robią. To mnie przekonuje. Z czystym sumieniem mogę polecić ich modele.

 

Wybaczcie za tak chaotyczną relacje ale to tak na gorąco, co bym nie zapomniał.

 

 

EDIT.

Sorry za zwłokę z tymi zdjęciami.

Zaczniemy od FOX-a

 

fox1t.jpg

 

fox2i.jpg

Ze statecznikiem poziomym.

 

fox3a.jpg

 

fox4.jpg

 

A teraz Jantar 3,7m

jantar371.jpg

 

jantar372.jpg

 

jantar373.jpg

 

jantar374.jpg

 

 

Kadłuby do kliku modeli (Fregata, Albatros, Barakuda i ???)

kadlub1.jpg

Ten kadłub zaznaczony czerwonym prostokątem to jest to małe niedopasowanie

o którym pisałem niestety słabo wyszło, na nastepnych można się dopatrzeć.

 

kadlub2.jpg

 

kadlub3.jpg

 

A teraz trochę skrzydeł. Naprawdę dobro robota, gładziutkie jak :ass: niemowlaka.

Dla siebie malują żywicą.

 

skrzydla1.jpg

 

skrzydla2.jpg

 

skrzydla3.jpg

 

Stateczniki pomalowane żywicą

statecznik.jpg

 

statecznik2.jpg

 

 

Myślę że wystarczy i tak sporo tego. Jeśli ktoś będzie chciał pozostałe to prosze o maila na

PW to wyślę pozostałe. Wiele tego nie ma jak pisałem bo warunki były spartańskie.

Są jeszcze ze 2-3 zdjęcia Barakudy Włąściciela (węglowa) i inne skrzydeł i stateczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.