-
Postów
130 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Może jeszcze nikt ;-) Ja podobnie na zmianę pedałuje (zazwyczaj nad wodą - polecam gorąco wyremontowaną ścieżkę od Ptasiego Raju do Piasków wybrzeżem) i 'latam' nad wodą (na tym czymś co wklejony wyżej wesoły pan). Fajnie, że jest nas więcej - bo to wspaniała zabawa dająca bardzo ciekawe doświadczenia. Jak będę miał jakieś niekompromitujące materiały, to wrzucę na forum. Ostatnio nagrane, zostały ocenzurowane przez jeziornego Neptuna, który zjadł żonie telefon PS - w remacie rowerowym: Czy macie jakieś mniej znane atrakcje warte idwiedzenia wzdłuż Eurovelo 9-10 ze Świnoujścia do Władysławowa?
-
mihu obserwuje zawartość Depronowy SU 37 Mk2 , Pierwsza żaglóweczka Footy druk 3D , PZL M-15 Belfegor i 1 inny
-
Z klejów do drewna do opisu pasuje pattex wood d2 express. Jest lekko elastyczny, ale nie gumowaty. Jest biały i robi się przezroczysty. Podobny do niego jest wikol tylko dłużej schnie. Gumowaty i przezroczysty jest uhu por. Tylko jest przezroczysty od początku i bardziej śmierdzi..
-
@zizu82 wpadnij na Chwarznieńskie lotnisko to będziesz miał z kim pogadać i się wymienić spostrzeżeniami. Lata u nas trochę ludzi szybowcami. Odezwij się w watku modelarzy z Trójmiasta. Jak napisali koledzy szkoda pisać trzeba latać, a jak ci coś nie przypasi zawsze można sprzedać. Na początek polecam zakup używki w nietragicznym stanie z pełną mechanizacją skrzydła, aby sprawdzić czy Ci szybowce pasują. Jak zabangla to sobie docelowy model kupisz pod odpowiedni rodzaj szybowania.
-
Może pójść w to co już wymyśliłeś. Tyle, że dać mały wentylatorek edfik lub komputerowy co będzie owiewał świecę znajdującą się w kanale za nim. Potem to wykierować rurą na szeroką dyszę szczelinową, której szpara będzie się rozszerzać wraz z odległością od wylotu rury aby wypływ dymu był w miarę równy. Może świece wstawić w belfegorowy baniak i dać otwieraną czerpnię powietrza na górze zamiast wentylatorka, potem rurą w dół i wyloty przez komorę skrzydła dziurami. Super pomysł na model. Też mi się ten "oryginalny" samolot bardzo podoba i jest na mojej długiej liście [emoji2].
-
Mam A9x9 seryjne, nie jestem nawet półwytrawnym samochodziarzem. Jak na moje są trochę szybkie jak do mieszkania i nie za dobrze skręcają w umeblowanym pokoju 20m2. Na mniejsze podwórko pod domem to już ok. Potwierdzam że są całkiem trwałe i mają dostępne relatywnie tanie części. Jak dawałem do zabawy dzieciakom ok 5 lat to ograniczałem prędkość przyklejając na taśmę klocki ograniczające ruch cyngla i obywało się bez większych strat, a wszyscy mieli dobrą zabawę.
-
Lentusa nie mam, ale w posiadanych modelach multiplexa modelach nigdy nie miałem problemów z fabrycznymi zawiasami. Wszystkie miałem z drugiej ręki i przelatały u mnie ponad 5 lat. W heronie katowanym ogolnie i na zboczu łącznie z twardymi lądowaniami, w krzakach i cyrklowaniu po wyboistym gruncie nie zauważyłem niepokojących śladów zużycia zawiasów fabrycznych.
-
Wielkość całego zespołu ogniwa to była wtedy szafa elektryczna 600x400x2000. Ale to było daaawno temu i dałoby się to upchnąć do połowy tej objętości. Zakładam i mam nadzieję (od 10 lat nie śledzę miarodajnie tematu), że technologia poszła do przodu bo szkopuł jest w technologii materiałowej samego złącza elektrochemicznego. Cała reszta to proste czujniki, zawory i sterowanie... i trochę rurek... i ta cholerna butla z której gaz ucieka...
-
Toyota się w takie rzeczy bawi, aczkolwiek pozostaje problem z objętościową gęstością energii i składowaniem, oraz wiadro innych problemów technicznych Jakieś 10 lat temu brałem udział w projekcie badawczym robionym na ogniwie wodorowym o ok 3kW mocy eklektycznej i mocno odczułem, że nasz najpopularniejszy pierwiastek bardzo lubi uciekać z butli w dość krótkim czasie (butle opróżniały się same przez wakacje
-
Nie mam jak sprawdzić. Jeżeli dobrze pamiętam to był ten pomiar w danych telemetrycznych lub skrypt lua w opentx
-
Co do modułu to jest duża szansa, że będzie obsługiwał tylko ACCST D16 i to z firmware powyżej 2.0 (czyli zamienniki odbiorników D16 i starsze D8 mogą na nim nie działać). PS czy sprawdziłeś uszkodzenia toru antenowego nadajnika ( np. Pomiar SWR) bo może tu jest problem?
-
Ja w samolocie na silniku speed 500 stosowałem zamiennie nimh 7.2 i lipo 2s. Napięcie jest praktycznie identyczne. Pilnuj napięcia, bo jak masz nowszy regiel w aucie to może nie zabezpieczać nimh. Niestety nie pamiętam minimalnych poziomów dla nimh, może ktoś jeszcze pamięta.
-
LiPo klamstwa producentow i dobre metody uzywania
mihu odpowiedział(a) na Andrzej Klos temat w Pakiety
Pakiety palą się bez zewnętrznego źródła tlenu. W internetach piszą, że pudło trzeba rozszczelnić - filmiki też są :-). Na chemii uczyli, że ciśnienie + temperatura daje szybszą reakcję (łańcuchową pakietów). Ja na chłopski rozum rozszczelniam przez wycięcie fragmentów uszczelki i wykładam tanim kocem gaśniczym, żeby pakiety nie tłukły się o scianki i siebie na wzajem. -
Ma wentylatorek. Nie zauważyłem żeby się mocno grzała.
-
Używam tego raytronica od roku. Działa ok. Cena bardzo ok. Cele pakują się równo. Funkcje ma jak imax b6, ale lepiej pruje prądem