-
Postów
192 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
7 NeutralO MLITEK
- Urodziny 15.11.1999
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd
Piła
-
Zainteresowania
Modelarstwo lotnicze
-
Imię
Kacper
Ostatnie wizyty
2 966 wyświetleń profilu
-
Niezły kocur będzie. Jakieś oświetlenie jest planowane?
-
Większą wydajność (gram ciągu / Wat mocy) uzyskuje się przy niższym napięciu zasilającym, więc pozostaje tylko kwestia osiągów tego napędu przy takim niskim napięciu. Ale jeśli chodzi o ten zestaw na 6s przy zasilaniu 4s to podejrzewam że marnie to będzie dmuchało. Jak próbowałem stockowy zestaw freewinga pod 6s na 5s to nie dawało takiego komfortu w powietrzu i ledwo wystarczało to do poprawnego latania a co za tym idzie trzeba było dawać więcej gazu niż przy lataniu na 6s. Więc nie wiem czy ta wydajność cokolwiek da jeśli trzeba dawać więcej gazu.
-
Przymiarka sterów wysokości, które też będą kryte balsą jak canardy. Serwa od canardów przyklejone, będą się chowały w tunele. Przy dźwigniach canardów użyłem snapów kulowych więc wszystko chodzi bez oporów. Osie obrotu sterów płytowych są wykonane z rurki cienkościennej z lekkiego stopu, rurki mają znikomą wagę przy dużej wytrzymałości. Obraca się to w mosiężnych rurkach o średnicy wewnętrznej 4mm. Stery są zablokowane przed wysunięciem przez ciasno spasowane adaptery do śmigieł na wcisk. Wystające od dołu części stateczników pionowych zabezpieczone są płaskownikiem węglowym, tym samym z którego jest zrobiona główna podłużnica wzdłuż kadłuba.
-
Serwa powklejane, osie obrotu canardów zrobione. Próbowałem na początku oba stery kierunku napędzić pojedynczym serwem, ale okazało się że przy odpowiedniej sztywności cięgien serwo nie dawało rady ustawiać sterów ponownie w centrum. Tak więc każda powierzchnia sterowa ma oddzielne serwo.
-
Stateczniki pionowe na swoim miejscu, stery kierunku również wycięte. Będą napędzane oddzielnymi serwami.
-
Tak jak już wcześniej napisałem koncepcja budowy jest trochę inna i tu już widać pierwsze różnice. Konstrukcja jak na razie powstaje z foamboardu 3 i 5mm. Wzmocnienia to profile węglowe z węgla jednokierunkowego na długości kadłuba i profil węglowy kwadratowy jako dźwigar skrzydeł.
-
Witam Pozwolę dołączyć się do relacji z budowy. Mój model będzie zbudowany w trochę innej koncepcji i innymi technikami, wymiary pozostają takie same.
-
a tu późniejsze loty z kamerą
-
Jak nie masz powodu do odkręcania głowicy i klapki to też nie ma co się za to brać a jeśli potrzebujesz już to zrobić to blacha 2-4mm i pilnikiem jesteś bez problemu w stanie wypiłować sobie taki kluczyk, ja tak zrobiłem. Głowica może nie chcieć normalnie zejść jak nie była często odkręcana i może skończyć się na wyłamaniu żeber, także jak dobrze grzeje i jest szczelna to lepiej nie ściągać. Zalany silnik łatwo odprowadza paliwo i nie trzeba wykręcać świecy.
-
To są takie silniki że jak działa to lepiej go nie ruszać. I jak dostał strzała od przodu i przez to jest to wyszczerbienie to tym bardziej bym nie ruszał bo ta czerwona plastikowa część potrafi się nadłamać, a to dopiero jest problem.
-
Hobbywing Skywalker albo TURNIGY Plush
-
Jak-17 W - EDF w/g Robertusa
MLITEK odpowiedział(a) na Vesla temat w Skrzydełka, kaczki i "odrzutowce"
Bardzo dobry zestaw, latałem na tym samym zestawie 3 lata w dwóch modelach a aktualny właściciel nadal go męczy. Moja turbina w rzeczywistości miała 1,2kg ciągu na 4s. -
Jak by coś to mam taką szpulkę więc mogę wysłać trochę.
-
https://hobbyking.com/en_us/kevlar-thread-0-4mm-dia-yellow.html?wrh_pdp=3