-
Postów
260 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
4
Ostatnia wygrana pepcio w dniu 5 Marca 2021
Użytkownicy przyznają pepcio punkty reputacji!
Reputacja
107 ExcellentO pepcio
- Urodziny 08.03.1955
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd
Elbląg
-
Zainteresowania
Lotnictwo i plastyka
-
Imię
Mirosław
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
Trochę to porąbane. Jak można sobie życie tak utrudniać. To chyba tak trzeba to odczytywać przeliczając. 1 cm3 = 0,061 cala sześciennego To znaczy ,że ten silnik elektryczny powyżej jest odpowiednikiem silnika spalinowego 3,5 cm3 - 5 cm3. .46 to nic innego jak spalinowy 7,5 cm3. Nic dziwnego, że kiedyś spadł amerykański samolot do oceanu z braku paliwa bo w Europie pomylili galony z litrami.
-
Przemek. Domyślałem się ,że to jakiś rozmiar pojemności spaliniaka ale..... Przy szukaniu silnika elektrycznego w sklepach modelarskich znalazłem coś takiego. I tego nie rozumiem.
-
Gdzie mogę znaleźć źródło informujące o precyzyjnym podziale modeli lotniczych. Na przykład Wikipedia w podziale modeli na klasy podaje kategorie F.... To jest da mnie jasne, ale są takie określenia dla modeli np. silnikowych klasy .10-.15 , .21-.30 itd. ( czy chodzi tu o wielkość ?)oraz pokrewne dotyczące np. deproniaków. Tego podziału nie mogę namierzyć. A głupio nie wiedzieć.
-
Podepnę się pod temat. Często sprzedawcy w informacji o silniku podają np. nadaje się do modeli klasy .10-.15 , .21-.30 lub Class sport .32 itp. Szukałem jakieś tabeli która to objaśni ale nic nie znalazłem. Inni sprzedawcy są bardziej konkretni i podają ,że ten silnik nadaje się do trenerków, motoszybowców, akrobatów, modeli 3D itp podając przy okazji zakres wagi danego modelu. Do każdego silnika są dedykowane śmigła zależnie od zastosowania pakietu. Mam pytanie. Czy rozmiar tych śmigieł ( mam podejrzenie , że dotyczą stałych) można także stosować do śmigieł składanych ? Czy jest jakiś przelicznik?
-
RWD-10 2,5m
pepcio odpowiedział(a) na Patryk Sokol temat w Konwersje spalin na elektryki i elektryczne "giganty"
Fajny ten samolocik. Ja również gratuluję oblotu i zazdroszczę takiego modelu. Jest super! Szkoda tylko ,że to "latający holender". Brak sylwetki pilota psuje trochę wizualny efekt. -
Lucjan. Nie będę odgrzewał kotletów. Zbyt dużo było na ten temat powiedziane. Moim skromnym zdaniem nic nie straci ten piękny model, jak nie umieścisz tego symbolu na ogonie. Jeżeli już, to zrób jak to robią na przykład Niemcy na swoich modelach.
-
PZL 106 Kruk- większy Mały Modelarz
pepcio odpowiedział(a) na zbjanik temat w Modele średniej wielkości
Pomysł. Bomba! Zbyszek. Jakie serwa montujesz w swoich deproniakach? -
(S) Silnik bezszczotkowy MEGA ACn 22/45/3E - nieaktualne
pepcio opublikował(a) temat w Giełda modelarska
Mam do sprzedania nowy, nie używany silnik do napędu bezpośredniego dużych modeli szybowców o wadze do 6 kg. Dla obecnych moich celów jest za mocny. Silnik jest już po terminie gwarancji. Szczegóły: Silnik szczotkowy MEGA ACn 22 45 3E | Elbląg | Kup teraz na Allegro Lokalnie -
Dzięki za sugestie. Ten popychacz węglowy ma mocowanie snapu przez owinięcie nitką na żywicę? O jakiej średnicy zastosować rurkę węglową o długości 1 m dla serwa o mocy 3,3 kg ? Chodzi mi sztywność popychacza. Pytam bo do tej pory wykonywałem popychacze z listwy sosnowej lub z bambusa.
-
Mam pytanie do kolegów budujących modele szybowców i motoszybowców ( bardziej termicznych niż akrobacyjnych) o rozpiętości 3 m+ i wadze 2,5 kg +. Kiedy należy zrezygnować z nich do napędów sterów wysokości i kierunku, jeżeli chodzi o siły w tej kategorii wielkości ? Do 2,5 m jak montowałem to było spoko.
-
Zraziłem się do tej firmy. Stare egzemplarze były OK. Teraz przez ostatnie lata na rynku pojawiają się serwa o podejrzanej produkcji. Oto przykład. Trzy serwa Tower Pro SG92R. Bądź tu mądry i odszukaj oryginał. Trzy różne naklejki, trzy różne wyprowadzenia przewodów z trzech różnych obudów. O bebechach nie wspomnę. Te białe dźwignie nie są kompatobilne do pozostałych (oryginał ma czarne). Niejeden już rozwalił model przez te podróbki.
-
Szkoda pilota. Zupełnie niepotrzebna śmierć. Nie na darmo powstało twierdzenie , że lotnictwo jest krwią pisane. Moim zdaniem akrobacje powinny być wykonywane z większym zapasem wysokości. Nie pierwszy to przypadek ,że zabrakło wysokości do wprowadzenia samolotu nad ziemią.
-
Konwersja drona w B-17
pepcio odpowiedział(a) na robertus temat w Modele wielosilnikowe i łodzie latające
Na dobrą sprawę, przy zwolnionym filmie można Twój model wykorzystać do niejednej sceny w filmie fabularnym. Nie potrzeba animacji komputerowej. Super!🙂 -
Powstała kolejna Czajka bis. Szczegóły na ADW forum. Autorem jest nasz kolega Stefan. Myślę ,że nie będzie miał mi za złe jak pochwalę się za niego, jego modelem w moim temacie.? Nowością jest modernizacja w postaci własnego napędu. Model wykonany bardzo starannie i realistycznie. Czekamy z niecierpliwością na jego oblot. Powodzenia.?