




Ares
-
Postów
2 021 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
17
Odpowiedzi opublikowane przez Ares
-
-
-
Gratulacje , z większych kół będziesz z pewnością zadowolony bo to ułatwi start i uczyni go bezpieczniejszym.
-
W dniu 22.04.2025 o 23:54, Andrzej Klos napisał:
Zalewanie zywica to nie jest najlepszy pomysl; zywica jest krucha i ciezka. Duzo lepiej jest pokryc mieszanka zywicy z mikrobalonami. Nalezy to zrobic po mniej wiecej 1-2 godzin od pokrycia tkanina gdy zywica na tkaninie jest jeszcze lepka.
Żywica jest bardzo krucha to fakt , ale mieszanka żywicy z mikrobalonem również jest krucha więc jedyny zysk z zastosowania Twojej techniki to masa: mikrobalon jest lżejszy więc pewnie warto tak zrobić ale nie poprawi to elastyczności kompozytu.
3 godziny temu, Ziggy napisał:Prawe skrzydło jest gotowe to pokrycia - sklejka 0.4 mm
Robota wygląda super , płat robi wrażenie no i pokrycie sklejką jak w prawdziwym szybowcu.
Powodzenia!
-
Ja też gratujuję Kuba, bo nie każdy ma na tyle umiejętnosci i doświadczenia aby móc wystartować w tak prestiżowych zawodach więc szacun dla Ciebie wielki.
A miejca są zarypiste biorąc pod uwagę wiatr,wysokie temperatury które Europejczycy gorzej znoszą od tubylców i jeszcze latanie nie swoim modelem.Super ,ja się cieszę razem z całym waszym polskim teamem bo samo zaproszenie na takie zawody już jest wielką wygraną.Jadą tam najlepsi piloci .
Pozdrawiam
-
Majówkę również spędziłem na lotnisku. A konkretnie to wykorzystałem wolny dzień w tygodniu przed majówką . W święta i weekendy niestety dokuczają nam natrętni paralotniarze którzy zupełnie nie chcą się dogadać i przeszkadzają w lotach naruszając naszą strefę .
Na szczęście było pusto i mogłem spokojnie polatać wieczorem testując oświetlenie w modelu Wicherka ponieważ ostatnio latałem raczej pod wieczór a nie o zmroku :
-
3
-
-
Budujesz bardzo starannie , zgodnie ze sztuką. Coraz rzadziej widzi się tak ładnie robione modele.
-
W dniu 14.07.2020 o 13:53, robloz napisał:
rochę czasu minęło, ale prace trwają i nie długo finał.
Piękny samolot i model wygląda imponująco.Zazdroszczę zdolności i cierpliowości w budowie tak wspaniałego modelu. Powodzenia przy oblocie!
-
Godzinę temu, mike217 napisał:
Klasa robota , tak ma wyglądać laminat na sklejce a nie k.. kapiący klejem z białymi plamami ..
Tak jest , nadmiar żywicy nie dodaje wytrzymałości i nawet jaksię zrobi jeziorko warto odsączyć nadmiar ręcznikiem papierowym tak aby wyglądało to jak na zdjęciu.
-
1 godzinę temu, arek1989 napisał:
Jeszcze jedna aktualizacja informacji odnośnie OC w PZU.
Faktycznie OC przestaje obejmować latanie dronami, ale tylko w opcji, gdy to OC jest częścią ubezpieczenia nieruchomości. W przypadku osobnego produktu "OC w życiu prywatnym", wszystko zostaje po staremu. Rekreacyjne latanie modelami do 5kg jest jak najbardziej wpisane w OWU.Potwierdzam. Kilka tygodni temu wykupiłem polisę OC w życiu prywatnym i właśnie w owu jest taka definicja jak powyżej.
122zł/rok ubezpieczenie do 200 tyś.zł
-
8 godzin temu, Andrzej68IX napisał:
Nowa władza robi "porządek". Trzeba zlikwidować polską firmę , wtedy konkurencja zza naszej zachodniej granicy będzie mogła wejść na rynek i zarabiać........wszystko zgodnie z planem.
No cóż , można się było tego spodziewać a to dopiero początek.
-
4
-
-
2 godziny temu, a74BACK napisał:
To jest stara jotka, więc poleci na "byle czym". Pewnie koło 2kg wagi.
Jasne,model kojarzę ale nie wiedziałem jak z masą.
To proponuję jakikolwiek autrunner o ciągu około 2 kg.Do tego Lipol 3S 2200mAh i stosowny do silnika regulator i Gazela bedzie latać.
Silnik np. Emax Gt 2815/07.
Używam tych silników w trzech modelach i są niezłe ,choć podobno nie mają najlepszych opini.Ale u mnie się sprawdzają.Heron na tym napędzie o masie 1400g idzie pionowo do góry.
-
23 godziny temu, kylorc napisał:
Dzięki Panowie za odpowiedzi, Ares twój pomysł wydaje się najsensowniejszy.
Chyba w tą stronę pójdę. Nie mam doświadczenia z silnikami i śmigłami do motoszybowców. Czy mieli byście do polecania coś sensownego?Jesli chcesz zamontowac silnik w miarę niskim kosztem to po prostu obetnij nos tak aby średnica kadłuba w tym miejscu miała z 50mm .Wtedy zmiescisz tam klasyczny tani autrunner bez przekładni a jak silnik będzie miał niskie Kv to można zastosować dużą średnicę śmigła co polecam .
Droższe rozwiązanie to outrunner z przekładnią ale nie mam żadnej wiedzy o tych napędach więc może ktoś inny sie wypowie w tej kwestii.
Napisz masę modelu to doradzimy jakiś kontretny typ silnika.
-
1 godzinę temu, kylorc napisał:
Pytanie jak się za to zabrać żeby wsadzić tam silnik?
A ja bym zrobił tak: nakładany nosek bym przykleił solidnie żywicą do kadłuba. Potem dremelkiem wyciąłbym kabinkę tak aby był dostęp do serw i możliwość wkładania pakietu.
To co wytniesz będzie kabinką a od środka wystarczy podkleić wargę tak aby kabinka miała się na czym opierać. No a potem tylko wystarczy obciąć nos , wkleić wręgę i zamocować silnik. Pakiet włożysz przez kabinkę i odpadnie problem odkręcania kołpaka przy każdej wymianie pakietu.
-
3
-
-
2 godziny temu, magilla napisał:
Jeszcze sporo przede mną testów ale i nauki bo to pierwszy model gdzie na drążku gazu nie ma gazu
Nie martw się bardzo szybko się przyzwyczaisz i jeśli nie latasz szybowcem jak samolotem na silniku to nie ma problemu aby taka konfiguracja była zastosowana.Jednak silnik dałbym na jakiś suwak albo potencjometr a nie na pstryczek.Czasem regulacja gazu się przydaje.
A model ladny taki prawdziwy termik do chwytania bąbli nisko nad ziemią.
-
1
-
-
Wczoraj kolejny raz udało się polatać na lotnisku, było super bo pogoda dopisała znakomicie.
Oprócz mnie z Wicherkiem był jeszcze Sławek ze spalinowym dolnopłatem i Bartek z modelem DLG. Ja do swojego Wicherka zamontowałem diody led pozyskane z lampek rowerowych i dzięki temu mam światła pozycyjne które poprawiają widoczność w lotach o zmierzchu.
-
2
-
-
W dniu 24.03.2025 o 23:30, Andrzej68IX napisał:
Jesteś pewien tych słów - "Nie ważne gdzie i kiedy latam"
W dniu 24.03.2025 o 23:30, Andrzej68IX napisał:Jesteś pewien tych słów - "Nie ważne gdzie i kiedy latam"
Nie bardzo rozumiem: polisa obowiązuje na terenie Polski więc nie ma znaczenia czy to lotnisko aeroklubowe czy łąka czy ściernisko.
Jak Drone Tower puszcza to tak, nieważne gdzie i kiedy.
-
Jeśli jeszcze nie latałeś modelami RC i nie masz opanowanego pilotażu , to zanim zajmiesz się Jetami edf będziesz musiał polatać nieco wolniejszymi i spokojniejszymi modelami. Wtedy możesz używać prostrzego radia.
Jeżeli latasz już w miarę pewnie jakimś modelem to nie warto oszczędzać i bawić się w półśrodki . Proponuję radio Jeti DC lub DS.
Fakt ,że taki system swoje kosztuje ale jakość jest wysoka dobry zasięg i można latać każdym praktycznie modelem. Na rynku wtórnym pewnie też można znaleźć coś sensownego.
-
3 godziny temu, mirek1410 napisał:
Nie wiem czy chodzi Tobie o zmianę wychyleń obie lotki do góry, czy zmianę wychyleń jedna góra druga dół, ale spróbuj menu F-mode funkcja CROW masz LA i RA i ustawiasz RATE u mnie np. 15% lub 25% zależnie od ustawionej fazy lotu (mam ustawione do lądowania dwie fazy buterfly z mniejszymi i większymi wychyleniami lotek).
Tak , o to chodzi. Dziękuję.
-
6 godzin temu, Amadi napisał:
Myślę że można ustawić po prostu dual rate. Z tego co pamiętam to nie masz chyba faz lotu więc myślę że dual rate by zadziałał.
Nie nie to nie o to chodzi.
Fazy lotu mam ,właśnie buterfly jest fazą loty lądowanie a mnie chodzi o regulacje wychyleń w fazie lądowania gdybym chciał skorygować ustawianie .
Dual rate zmniejsza wychylenia ale tu chodzi o regulacje w tej konkretnej konfiguracji .
-
Nie jestem zawodnikiem , więc nie będę zajmować stanowiska ale latając rekreacyjnie ubezpieczyłem się bodaj w tamtym tygodniu w PZU , wyszło 120 zł rocznie ( do 200 tyś) modele o masie do 5kg.
Nie ważne gdzie i kiedy latam polisa obowiązuje na terenie Polski i jak dla mnie to w zupełności wystarcza.
Loty zawodnicze to już rzecz jasna inna sprawa.
-
7 godzin temu, Jerzy_R napisał:
A coś takiego jak fazy lotu?
No właśnie o to chodzi jak regulować wychylenia w fazie lotu "lądowanie".
-
Czy któryś z kolegów orientuje się jak w tym nadajniku reguluje się wielkość wychyleń lotek przy aktywnej funkcji Buterfly ( w tym nadajniku funkcjonuje nazwa Crow) ?
Chodzi mi o to ,że jak mam włączony hamulec to jak np. zmniejszyć wychylenia lotek nie ingerując oczywiście w wartości wychyleń lotek w normalnym locie.
-
30 minut temu, RobRoy napisał:
... Myślę Mirku że sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie i ..... podsumowałeś posta.
Gdybyś miał kasę - kupił byś ruskiego pilota....
.....
Jesteśmy dziećmi PRL-u, i nawet jak ma my kasę , to wolimy zrobić coś sami a nie kupować.
Od ponad 40 lat mój dom nie widział ...malarza, hydraulika, elektryka.... nawet dach po pożarze wykańczałem sam ... .
Ale czy to jest sposób na dzisiejsze czasy - chyba nie. Dzisiaj trzeba umieć tylko jedno - robić kasę ( oby uczciwie) ...i resztę masz z głowy.
Frustrujące jest gdy przychodzisz ze swoim modelem - zbudowanym najtaniej, własnoręcznie -na lotnisko, a tam nikt na niego nie spojrzy , bo synek - który nie wie co to pilnik , piłka, strach mu dać skalpel żeby się nie pociął - przywiózł model za 15 tys, bo mu tatuś kupił na urodziny - i wszyscy kiwają głowami i słychać : OCHY I ACHY .... .
Nie zapominajmy o tym , że tacy "składacze" kupujący model w sklepach .... dają zarobić tym sklepom i być może dlatego jeszcze istnieją i mają w ofercie listewki , balsę i całą galanterię modelarską. Być może gdyby nie sprzedaż "gotowców" już dawno byli by zmuszeni zamknąć interes, co " modelarzom " nie ułatwi życia.
Czasy się zmieniają. Nic nie poradzisz. Możemy jedynie zaadoptować najnowszą technikę CNC - do naszych celów żeby robić jeszcze lepsze modele( nie jest aż taka straszna - można ją opanować)
Możemy także pośmiać się czasem z "lataczy" i nie obrażać się kiedy oni kpią z "modelarzy".
Jedynie ogień ma to gdzieś - nie rozróżnia czy się trawi model "modelarza " czy "latacza" ... 😉
Bardzo trafny wniosek.
I faktycznie jest taka tendencja do tego żeby kupować gotowce a na modele budowane od podsdaw mało kto patrzy i nie budzi już to podziwu a bardziej zdziwienie dlaczego nie kupić gotowego.
Jednak nie zawsze budujemy z braku kasy ,po prostu niektórzy to lubią.No bo co robić zimą jak nie da się latać?Wtedy mozna sobie wypełnić czas majsterkowaniem i wtedy jest frajda i zimą i latem.
Znamy sie tu z forum to wiesz że ja lubię robić wszystko sam mimo,że to długo trwa a jednak dla mnie to najwieksza frajda.
Zestawy też są fajne i napewno można szybciej ulotnić sprzęt tak więc kazdy wybiera to co lubi.
Osobiscie latam na lotnisku gdzie jestesmy wszyscy zgranym zespolem (no może poza kilkoma osobami) i kazdy każdego akceptuje i szanuje.A latają rózne modele od tych mniejszych po zawodnicze akrobaty klasy Imac.
I tak powinno być.
-
Widzę ,że przygotowania do nowego sezonu trwają , silnik już na swoim miejscu to najważniejsze👍
-
1
-
Polski przemysł lotniczy
w Filmy modelarskie
Opublikowano
No , tutaj się z Tobą całkowicie zgadzam. Ale łza się w oku kręci i przyjemnie się ogląda.