Skocz do zawartości

Moje ulubione narzędzie, przyrząd, urządzenie...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca :wink:

 

Tak nazwałem moją pompę podciśnieniową, która ma to zresztą dumnie na agregacie wypisane :)

A, że od kilku lat robię głównie laminaty i sobie bez niej życia nie wyobrażam.

Wszystko inne dam rady zastąpić, ale kiedy trzeba coś porządnie ścisnąć, to nie da rady bez niej.

 

A czemu tak? Nie wiem, pewnie mi się to zabawne wydało (podobnie jak cegły do obciążania mam podpisane- jak? A jakże inaczej jak cegła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wynieniacie rózne narzędzia, sprzęty etc, a zapominacie o najważniejszym.

 

NAJWAZNIEJSZY JEST ..... KLUCZ DO MODELARNI ( PIWNICY, GARAŻU, SZAFKI ).

Na miejscu drugim, w momencie gdy klucza zabraknie jest .... młotek, z niemieckiego zwany "szlagaparat". Zaś w gwarze typowo naukowej określany jako "impulsator kinetyczny dwustronny przedsiębierny z interfejsem drewnianym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....i naprowadzaczem trzonkowym :D

 

- Śrubki M2 M3 i nakrętki samoblokujące (takie z niebieską lub czarną gumą w środku) do tego gwintowniki i narzynki

 

Bądź też "drążkowym przeniesieniem napędu ręcznego". :twisted: Impulsacja kinetyczna jest podstawą każdego procesu twórczo-destrukto-naprawczego i Przyszłością techniki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

słowo się rzekło:

kobyłka u płota...

album_pic.php?pic_id=1573

To moje ulubione narzędzie powstałe po opiłowaniu nacięć na trójkątnym pliniku iglaku, najlepiej na tarczy z diamentowym nasypem i wyostrzone ręcznie na kamieniu, wprost niezastąpione, można przy jego pomocy:

- fazować wszelkiego rodzaju ostre krawędzie,

- rozwiercać otwory - niezastąpione na lotnisku,

- trasować,

- punktować,

- a nawet skrobać malowane wcześniej elementy do uzyskania gładkiej i równej powierzchni (z powodzeniem zastępuje papier ścierny)

skrobak plus tokarka (oczywiście w mojej ocenie najbardziej niezastąpiona z maszyn) daje takie oto efekty:

album_pic.php?pic_id=1574

gażniki - krzywizny gardzieli wyprowadzone skrobakiem

lub

album_pic.php?pic_id=1575

dekiel - krawędzie fazowane skrobakiem

Kiedy po raz pierwszy użyłem skrobaka należącego do instruktora od razu wiedziałem, że muszę taki sobie zrobić i już za chwilę go miałem, służy już ponad dziesięć lat i czasem tylko wymaga podostrzenia.

Pewnego razu w większym rozmiarze widziałem go również na filmie "Das Boot" oczywiście, mechanicy używali go do naprawy silnika U-boot'a - skutecznie.

Polecam wszystkim samodzielne wykonanie i stosowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak to mam bardzo pokaźną kolekcje owych narzędzi.

 

Nie posiadam takowych, opakowanie z szyjką jest praktyczniejsze, a jak imć Zagłoba "czuję nieprzemożony wstręt do pustych naczyń"

 

Myślę że "trzecia" ręka pod postacią "koleżanki Małżonki" to przydatny przyrząd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione narzędzia, przyrządy, urządzenia czyli niezbędnik modelarski

 

1. http://delta.vbiz.pl/products/1197536107_tasma_pakowa.jpg

 

2. http://www.bdd.net/products/pl/specjal.jpg

 

3. http://www.los.com.pl/LOS%20ploter%20laserowy%20plotery%20laserowe/LCA.jpg

 

4. portfel bez dna

 

Punktu 3 i 4 jeszcze nie mam w warsztacie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że temat traktujecie trochę z przymrużeniem oka. Ale na poważnie. Oprócz tych wszystkich pilników, noży, piłek włosowych, wiertarek DREMEL i innych narzędzi niezbędnych w modelarstwie ja sobie nie wyobrażam pracy bez frezarki do listewek. Ileż to tego się zużywa przy budowie każdego modelu.

Jak również używam specyficznego narzedzia (Oczywiście sporadycznie i Daj Boże, żeby jak najrzadziej) gwintownika do świec żarowych. Muszę Wam powiedzieć ciekawostkę, że tutaj w Anglii - kraju yardów, mil, stóp, funtów no i cali nie mogłem dostać gwintownika 1/4/32. Dopiero ściągałem z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.