Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ja w swoim sklepiku a instrukcje dostałem z pod lady.

Czyli pouczasz innych że mogą reklamować swoje nadajniki z powodu braku dokumentacji a sam kupiłeś bez Polskiej instrukcji :lol: , takie tłumaczenie to każdy translator potrafi zrobić .

 

Ja kupiłem swoje radio bez instrukcji ale Radek zapewniał że instrukcja jest opracowywana , narazie mi się nie śpieszy bo jeśli to miało by być tłumaczone przez translator to daruje sobie takie tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ów adamss1951, , żeby "pomóc" właścicielom sklepów - w tej sytuacji zapewne chciałby sprzedać swoje tłumaczenie (motyw kasowy oczywiście) i każdy byłby zadowolony...

Nas podjarał informacją że ma, a ich że może instrukcję odsprzedać.

Nam w tym wypadku jej nie da oczywiście ....

Nie mam zamiaru ani sprzedawać ani opublikować.A ty kolego domagaj się od tego który jus na tobie zarobił.

Po jaką holerę skoro mi tak pilnie nie jest ona potrzebna, daję sobie radę i bez niej - a z apki jestem super zadowolony.

Reklamować ją będą jak coś się z nią będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrzutkę do kapelusza koledze Swift'owi poczynić, a ten z wrodzoną sobie piękną polszczyzną - zarazem technicznie należycie, zadowolenia każdemu przysporzy ;]

ja jestem za i dorzucę się jeśli będzie zrzuta , choć wydaje mi się że zainteresowane sklepy powinny się do naszego kolegi z tym zwrócić , skoro same sobie z tym nie radzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na tym forum atmosfera zrobiła się trochę nieprzyjemna. Myślę, że nie powinniśmy mieć pretensji do adamss1951 za to, że podpowiedział nam, iż możemy skorzystać z tłumacza na Googlach lub marnego translatora. Dla niektórych i tak to więcej niż angielski, a można domyśleć się o co chodzi.

 

Dla ostudzenia atmosfery zebrałem wszystkie materiały na temat przerobienia modułu HPF-Mi 35 MHz by współpracował z Aurorą 9.

Uważam, że przeróbki mogą podjąć się ci, którzy potrafią lutować elementy SMD. Używać należy wyłącznie lutownicy kolbowej o małej mocy, do 30 W.

 

Należy bardzo uważać by niczego nie uszkodzić w istniejącej elektronice modułu!

 

Oto rozmieszczenie pinów w module HPF-Mi i Spectra24

Dołączona grafika

 

1. Należy najpierw rozkręcić obudowę modułu wykręcając 2 wkręty.

2. Odlutować ekran od końcówki masy.

3. Wylutować gniazdo przyłączeniowe.

4. Wywiercić 5 otworów o średnicy 1,3 mm w szeregu istniejących otworów. Pierwszy wiercony otwór jest odsunięty od ostatniego istniejącego o 2,5 mm. Pozostałe też są co 2,5 mm.

5. Nad nimi należy wywiercić 5 otworów o średnicy 0,9 mm w odległości 3,5 mm (też w szeregu istniejących).

6. Wyżłobić układ ścieżek i usunąć farbę z miedzi w miejscach lutowania wg zdjęcia:

 

Dołączona grafika

7. Wykonać przerwę ścieżki w miejscu pokazanym na powyższym zdjęciu.

8. Pobielić miejsca lutowania elementów.

9. Wewnątrz modułu trzeba umieścić układ pośredniczący:

Dołączona grafika

którego wyjście należy podpiąć do pina 1 starego gniazda, a wejście pina 1 nowego gniazda

oraz należy do nowego gniazda podać napięcie zasilające z pina 2 starego gniazda do pina 2 nowego gniazda dodatkowym przewodem pod płytką.

Sygnał masy przesłać z pina 4 starego gniazda do pina 3 nowego gniazda,

wyjście na antenę przekazać z pina 5 starego gniazda do pina 4 nowego gniazda dodatkową zworką na płytce.

Schematycznie wygląda to tak:

Dołączona grafika

10. Ze względu na wyżłobienie ścieżek nastąpiło zmniejszenie połączenia ekranu z płytką, co zrekompensowałem przylutowaniem drutu

o średnicy 0,8 mm łączącego ekran z płytką:

 

Dołączona grafika

11. Wlutować od strony miedzi: zworkę 5 pina starego gniazda z 4 pinem nowego gniazda, rezystor, 2 kondensatory, tranzystor. Od spodu: przewód plusa, dławik i gniazdo.

Całość wygląda tak:

 

Dołączona grafika

13. Całość należy zabezpieczyć przed wilgocią.

14. Obciąć blaszkę ekranującą nad nowym gniazdem by nie powodowała zwarć, zamontować ją na swoim miejscu i przylutować.

15. Wyciąć w obudowie otwór na wysokości nowego gniazda.

16. Pod gniazdem przykleić kawałek plastiku by gniazdo nie odchylało się podczas wkładania modułu. Należy precyzyjnie zmierzyć wolną przestrzeń pod gniazdem, by ustalić wysokość przyklejanego elementu.

Dołączona grafika

 

17. Naciąć obudowę z boku w czterech miejscach:

 

Dołączona grafika

 

Jeżeli nie popełniono żadnego błędu to układ uruchamia się od razu. Jeśli złożony układ nie działa od razu to znaczy, że popełniono błąd, nastąpiło zwarcie międzyścieżkowe podczas lutowania, uszkodzenie elementu przy lutowaniu...

 

Podczas wymiany modułu i anteny należy:

1. Wyjąć moduł SPECTRA24.

2. Odkręcić w lewo całą antenę od SPECTRY (łącznie z dolną częścią).

3. Włożyć moduł HPF-Mi for AURORA 9.

4. Wkręcić antenę teleskopową o średnicy 10 mm z gwintem wewnętrznym M 3 do wyczuwalnego oporu.

5. Włączyć nadajnik, włączyć emisję w.cz.

„Please check frequency” YES

6. Kliknąć symbol klucza.

7. Wybrać “Modulat”

8. Wybrać PPM/P. Można wybrać QPCM jeżeli posiada się odbiornik HPD-07RH.

9. Kliknąć „Exit” 2 razy.

10. Nadajnik pracuje w paśmie 35 MHz na kanale takim jaki włożony jest kwarc.

 

Proszę o informacje kto przerobił sobie w taki sposób moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu parowania Aurory w trybie Normal Mode oraz Scan Mode.

 

Opierając się na zamieszczonym wcześniej w tym wątku opisie kolegi Swift'a, przeprowadziłem parowanie w przypadku kiedy nadajnik ustawiony jest tryb Normal Mode.

Wszystko poszło ok.

Opis i działanie aparatury jak we wzorcu.

Jednak prawie.

Pozwoliłem sobie sprawdzić czy aparatura rzeczywiście pracuje w parze wybranych przez siebie kanałów.

Moje zdziwienie było ogromne, kiedy ujrzałem na analizatorze widma tryb stałego skanowania!!!

Oznaczało by to, że nie aparatura nie przypisuje sobie pary kanałów i nie operuje wyłącznie na nich.

Przemiatanie kanałów jest takie samo, kiedy aparatura współpracuje z odbiornikiem, oraz kiedy odbiornik jest wyłączymy.

 

Dla porównania postanowiłem sparować ją w trybie Scan Mode, przeprowadzając procedurę zgodnie z zamieszczonym tu opisem.

Wszystko szło zgodnie z nim do momentu osiągnięcia punktu "d" - "Parowanie w przypadku kiedy nadajnik ustawiony jest w tryb SCAN MODE".

Po przejściu do punktu "e" - "Włączyć nadajnik, czerwona kontrolka LED świecić będzie światłem ciągłym, a niebieska będzie migać", nic się nie zgadza.

Zalogowanie się odbiornika nie jest oznajmiane pojedynczym, długim sygnałem dźwiękowym, ale jak dla trybu Normal czterema krótkimi sygnałami.

Powtarzałem próbę parowania w Scan Mode kilkakrotnie i za każdym razem to samo.

 

Sprawdźcie proszę tę opcję u siebie.

 

Jedno co pocieszające, to jeśli w trybie Normal jednak skanuje kanały, to była by to zaleta tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany sprawdzeniem. Sprawdziłem jeszcze raz wersję angielską instrukcji i moje tłumaczenie i tu błędu nie ma. Może w instrukcji zamieniono paragrafy dotyczące bindowania w trybie Normal i trybie Scan ? W tej instrukcji jest niestety sporo błędów, część oczywistych udało mi się wychwycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany sprawdzeniem. Sprawdziłem jeszcze raz wersję angielską instrukcji i moje tłumaczenie i tu błędu nie ma. Może w instrukcji zamieniono paragrafy dotyczące bindowania w trybie Normal i trybie Scan ? W tej instrukcji jest niestety sporo błędów, część oczywistych udało mi się wychwycić.

Może warto by było poszukać na stronie Hitec'a jakiejś nowszej wersji tej instrukcji - nawet w języku angielskim, lub po prostu wysłać zapytanie o takową do producenta - ja tak jutro zrobię.

 

Po chwili poszukiwań natknąłem się na to:

 

- http://www.hitecrcd.com/files/Manualoptima679.pdf

- http://www.hitecrcd.com/files/Manual_Aurora9.pdf

 

Warto sprawdzić czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba linki są "żywcem wyjętymi" opisami z dostarczonej z Aurorą-9 instrukcji.

Chyba, że Swift korzystał z innej? - tylko jakoś nie nie jestem o tym przekonany.

 

 

Jednak nie zaprzątałbym sobie tym głowy, skoro aparatura oferuje tryb skanowania w trybie Normal, co zawsze daje możliwość automatycznego wyboru kolejnej pary kanałów w przypadku wystąpienia zakłócenia.

 

 

Sprawdzę jeszcze moje podejrzenia w odniesieniu do tej dziwnej zmiany ustawień, najwyraźniej świadomie wprowadzonych przez producenta.

Być może ustawienia programowania trybu FAIL-SAFE będą działały również w trybie Normal?

 

Może ktoś z Was pokusi się wcześniej i zaprogramuje tryb FAIL-SAVE, sprawdzając jego działanie. Nie mam w tej chwili serw, na których mógłbym to przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie sprawdzić czy aparatura rzeczywiście pracuje w parze wybranych przez siebie kanałów. Moje zdziwienie było ogromne, kiedy ujrzałem na analizatorze widma tryb stałego skanowania!!!

Tak ma być. Tryb NORMAL oznacza wybór 20 spośród 79 kanałów w czasie bindowania i zapamiętanie ich w nadajniku i odbiorniku.

W trybie SCAN wybór 20 z 79 jest dokonywany przy każdym włączeniu.

W obu przypadkach w czasie pracy używanych jest 20 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale większośc funkcji programowania Aurory ma dwie opcje C - wspólna i S - odseparowana. Jeżeli zaprogramowałeś rewersy z włączoną opcją C, to prawdopodobne że zmina dotyczy wszystkich modeli. Jeżeli zaprogramujesz z włączoną opcją S, to będzie to dotyczyło tylko tego konkretnego modelu.

PP

To nie tak. C i S oznaczają odpowiednio ustawienie wspólne dla wszystkich trybów lotu ( danego modelu), i niezależne dla trybu lotu. Wszystkie ustawienie - łącznie z przypisaniem drągów do funkcji ( czyli jakby modu ) są definiowane na poziomie modelu - z tymi rewersami to musi być nieporozumienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Tryb NORMAL oznacza wybór 20 spośród 79 kanałów w czasie bindowania i zapamiętanie ich w nadajniku i odbiorniku.

W trybie SCAN wybór 20 z 79 jest dokonywany przy każdym włączeniu.

W obu przypadkach w czasie pracy używanych jest 20 kanałów.

Ok. Znaczy nie całkiem dobrze zinterpretowałem zasadę trybu Normal. ;)

 

W takim razie proszę posiadaczy Aurory-9 o informację z przebiegu próby ustawienia aparatury i trybie Scan-Mode.

Mi nadal się to nie udaje. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie sprawdzić czy aparatura rzeczywiście pracuje w parze wybranych przez siebie kanałów. Moje zdziwienie było ogromne, kiedy ujrzałem na analizatorze widma tryb stałego skanowania!!!

Tak ma być. Tryb NORMAL oznacza wybór 20 spośród 79 kanałów w czasie bindowania i zapamiętanie ich w nadajniku i odbiorniku.

W trybie SCAN wybór 20 z 79 jest dokonywany przy każdym włączeniu.

W obu przypadkach w czasie pracy używanych jest 20 kanałów.

Czyli teoretycznie tryb SCAN - jest dla modelu "bezpieczniejszy" tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie tryb SCAN - jest dla modelu "bezpieczniejszy" tak ??

Moim zdaniem nie. Pisałem już o tym wcześniej - zerwanie łączności w trybie SCAN ( np. tąpnięcie zasilania w modelu ) nie daje żadnych szans na jej wznowienie. Trzeba wszystko wyłączyć i włączyć we właściwej kolejności ...

W instrukcji piszą, że jest on przeznaczony dla "crowded 2.4GHz environment" - czyli dla tłoku w eterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proszę posiadaczy Aurory-9 o informację z przebiegu próby ustawienia aparatury i trybie Scan-Mode.Mi nadal się to nie udaje. :?

Przy działającym nadajniku i odbiorniku wciskamy przycisk w module nadawczym. Po 3 sekundach słyszymy pojedyńczy beep. Trzymamy dalej ( puszczenie po pierwszym beep wchodzi w rangecheck mode ).

Po 6 sekundach słyszymy podwójny beep. Dopiero wtedy puszczamy przycisk.

Wszystko wyłączmy i włączamy nadajnik, potem odbiornik. Jesteśmy w trybie SCAN. Widać po kolorach diod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie tryb SCAN - jest dla modelu "bezpieczniejszy" tak ??

Moim zdaniem nie. Pisałem już o tym wcześniej - zerwanie łączności w trybie SCAN ( np. tąpnięcie zasilania w modelu ) nie daje żadnych szans na jej wznowienie. Trzeba wszystko wyłączyć i włączyć we właściwej kolejności ...

W instrukcji piszą, że jest on przeznaczony dla "crowded 2.4GHz environment" - czyli dla tłoku w eterze.

Ok - ale jak to się ma do zapisanych na stałe 20 kanałów ( z 79) podczas bindowania odbiornika z nadajnikiem. W sytuacji gdy te same kanały będą już zajęte (na lotnisku z kilkunastoma modelarzami latającymi na 2,4) - tez chyba na nic to..

No chyba że kanały są zakodowane w jakiś sposób tylko i wyłacznie dla naszego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... W sytuacji gdy te same kanały będą już zajęte (na lotnisku z kilkunastoma modelarzami latającymi na 2,4) - tez chyba na nic to..

Przy kilkunastu trzeba pewnie ryzykować SCAN mode.

Ogólnie utrata części z 20 ustalonych kanałów w protokole FHSS nie powinno zerwać połączenia. Pytanie tylko ile kanałów z 20 można utracić - połowę ? 15 ?, 18 ? - ja tego nie wiem. Nie wiem też, jak sprzęt wybiera kanały - czy musi to być 20 kolejnych, czy niekoniecznie. Jeśli kolejne, to kolizje są wysoce prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale większośc funkcji programowania Aurory ma dwie opcje C - wspólna i S - odseparowana. Jeżeli zaprogramowałeś rewersy z włączoną opcją C, to prawdopodobne że zmina dotyczy wszystkich modeli. Jeżeli zaprogramujesz z włączoną opcją S, to będzie to dotyczyło tylko tego konkretnego modelu.

PP

To nie tak. C i S oznaczają odpowiednio ustawienie wspólne dla wszystkich trybów lotu ( danego modelu), i niezależne dla trybu lotu. Wszystkie ustawienie - łącznie z przypisaniem drągów do funkcji ( czyli jakby modu ) są definiowane na poziomie modelu - z tymi rewersami to musi być nieporozumienie.

Masz oczywiście rację. Chodzi o fazy lotu, nie o różne modele. Tak też napisałem kilkanaście postów wcześniej, tym razem strzeliłem jak kulą w płot z pamięci. Poproszę adminstrację o skasowanie feralnego postu, bo ktoś czytając bez całości wątku może zostać wprowadzony w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale większośc funkcji programowania Aurory ma dwie opcje C - wspólna i S - odseparowana. Jeżeli zaprogramowałeś rewersy z włączoną opcją C, to prawdopodobne że zmina dotyczy wszystkich modeli. Jeżeli zaprogramujesz z włączoną opcją S, to będzie to dotyczyło tylko tego konkretnego modelu.

PP

To nie tak. C i S oznaczają odpowiednio ustawienie wspólne dla wszystkich trybów lotu ( danego modelu), i niezależne dla trybu lotu. Wszystkie ustawienie - łącznie z przypisaniem drągów do funkcji ( czyli jakby modu ) są definiowane na poziomie modelu - z tymi rewersami to musi być nieporozumienie.

Masz oczywiście rację. Chodzi o fazy lotu, nie o różne modele. Tak też napisałem kilkanaście postów wcześniej, tym razem strzeliłem jak kulą w płot z pamięci. Poproszę adminstrację o skasowanie feralnego postu, bo ktoś czytając bez całości wątku może zostać wprowadzony w błąd.

Co macie na myśli pisząc o fazach lotu ??

Chodzi tu o dodatkowe opcje w modelu typu klapy, mixery itd czy jeszcze o coś innego ??

Czy też o kategorie modelu : acro, glider i heli ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.