Skocz do zawartości

X Piknik Modelarski Żar 2010 - zapisy są otwarte!


Piotrp_de

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Chyba trzeba się wybrać do Nowego Targu, chociaż dłuższa droga, ale pewnie lepsza organizacja niż na Zarze.. Kiedyś ŻAR to był ŻAR, ale to juz nie jest to samo co kiedyś.

Może jakieś szczegóły :?: Co wg ciebie się pozmieniało :?: Za popularne :?: Za dużo ludzi przyjeżdża :?: Ciągle ta sama osoba organizuje :?: Ciągle brak osób do pomocy :?: Ciągle z powodów różnych modele spadają na teren Międzybrodzia :?:

 

Dodasz coś jeszcze :?: Czy może pomożesz i będzie WSPANIAŁE spotkanie hmmmm ... tylko kogo ????

 

Nowy Targ - fakt - fajny piknik ale tylko dla dużych - plankton - to na Żar proszę się udać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jade 500km żeby oglądać poklejony taśmą depronolot w środku dnia, co innego wieczorem ...

dokładnie tak, sobota i ew. niedziela na prawdziwe pokazy dla publiczności, ranki, wieczory i cały tydzień dla "planktonu" 8) co innego szybowce - one latają daleko i wysoko więc mogą latać cały dzień :) ew. problem z kanałami, ale teraz już sporo na 2.4GHz jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba się wybrać do Nowego Targu, chociaż dłuższa droga, ale pewnie lepsza organizacja niż na Zarze.. Kiedyś ŻAR to był ŻAR, ale to juz nie jest to samo co kiedyś.

Może jakieś szczegóły :?: Co wg ciebie się pozmieniało :?: Za popularne :?: Za dużo ludzi przyjeżdża :?: Ciągle ta sama osoba organizuje :?: Ciągle brak osób do pomocy :?: Ciągle z powodów różnych modele spadają na teren Międzybrodzia :?:

 

Dodasz coś jeszcze :?: Czy może pomożesz i będzie WSPANIAŁE spotkanie hmmmm ... tylko kogo ????

 

Nowy Targ - fakt - fajny piknik ale tylko dla dużych - plankton - to na Żar proszę się udać ...

Pamiętam jak byłem 3 lata temu na Żarze, było super, Grzegorz Baraniak i inni robili nisko akrobacje, było owszem mniej wypadków, była lepsza organizacja,atrakcja z akrobacją Makuli , 2 lata temu było już gorzej, z tego co pamietam były znowu problemy z kanałami, latalo dużo osób początkujących, którzy nawet ze sterowaniem nie mogli się poradzić, wypadki, mam jeszcze fotkę, gdzie wilga walneła do dachu domku rodzinnego, rok temu niestety miałem takiego pecha, że podczas niedzielnego wyjazdu zobaczyłem tylko kilka osób , m.in chomika, mellow, i chyba sławkamod i innych pakujących modele do samochodów .Kolega Radek był w sobotę i mówił że było gorzej niż w poprzednie lata, w co wierzę.

 

A co do Nowego Targu, z tego co widziałem na zdjęciach to fakt duże modele, ale chyba każdy woli oglądać duze modele niż deprony dziesięć razy klejone? na Żar i tak się wybiore, nie wiem czy w dniu pikniku (zależy od pogody) chociaż dla odpoczynku, bo sam Żar jest super jeżeli chodzi o relaks i spędzenie wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, w sobotę wieczorem zaczęło padać a niedziela od rana była deszczowa. Postanowiliśmy wyjechać w niedziele rano bo nie było sensu siedzieć a do domu daleko.

Do mordobicia prawie doszło na płycie lotniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę nie chodzi o organizacje żaru tylko o to że przez ostatnie kilka lat modelarstwo stało się tak popularnie że co rusz jest jakiś piknik i dużo osób rezygnuje z wyjazdów na drugi kraniec polski.

 

Druga sprawa to taka że piknik jest dla wszystkich a nie tylko dla bogatych z dużymi modelami, jak Piotr przyjmie taką zasade to na żar przyjedzie mu 30 modelarzy , a reszta to oleje i stworzy alternatywny piknik dla małych i wszystkich.

Sam nie mam modeli po ileś tam kPLN i latałem na żarze GWS'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę nie chodzi o organizacje żaru tylko o to że przez ostatnie kilka lat modelarstwo stało się tak popularnie że co rusz jest jakiś piknik i dużo osób rezygnuje z wyjazdów na drugi kraniec polski.

 

Druga sprawa to taka że piknik jest dla wszystkich a nie tylko dla bogatych z dużymi modelami, jak Piotr przyjmie taką zasade to na żar przyjedzie mu 30 modelarzy , a reszta to oleje i stworzy alternatywny piknik dla małych i wszystkich.

Sam nie mam modeli po ileś tam kPLN i latałem na żarze GWS'em.

Masz rację, Żar dla wszystkich, lecz dla tych, co potrafią latać, a nie mają piąty raz nadajnik w ręce, co się stanie jeżeli poleci jakaś extra z c-arf a tutaj jakiś niedoświadczony pilot z modelem CMPro uderzy w tą extre?? płacz i zgrzytanie zębów.. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2009r w regulaminie też był zapis o obowiązkowym OC , ale nikt tego nie egzekwował,a co do dużych i małych to chyba organizator błędnie odczytał potrzeby uczestników pikniku bo dla uatrakcyjnienia imprezy zaprosił modelarzy z Baardzo dużymi modelami , a o depronkach zapomniał :devil: ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze nigdy nie byłem na Żarze, chodź zawsze się wybieram :) Nie mam super modeli, latam rekreacyjnie i z nikim o nic się nie ścigam. Wychodzę z założenia że jeżeli nie mam nic fajnego do pokazania to jadę jako widz. Rekreacyjnie to polatać sobie mogę u siebie na lotnisku czy na innych mniejszych, lokalnych piknikach. Ale jak już jadę jako widz to chciałbym zobaczyć to co widuję jak dotąd na zdjęciach czy filmach :)

 

Z powyższego akurat mi odpowiadają "tematyczne" imprezy, specjalni goście, programy czyli jednym słowem - widowisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie zabieram żadnych modeli ale w tym roku zabiorę małego ultimate i Virgo jak skończę. Oczywiście latał będę albo bardzo rano albo wieczorem po pikniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkarll napisał

a co do dużych i małych to chyba organizator błędnie odczytał potrzeby uczestników pikniku bo dla uatrakcyjnienia imprezy zaprosił modelarzy z Baardzo dużymi modelami , a o depronkach zapomniał ,

 

BUWI777 odpowiedź

Domniemywam że masz na myśli Nowy Targ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

BUWI777 !!!

 

Organizatorzy pikniku w Nowym Targu już dawno się określili co do charakteru RC AIR SHOW, nic błędnie nie odczytali, tym bardziej o kimś zapomnieli.

 

 

Charakter pikniku

 

Po kilku piknikach tworzy się charakter nowotarskiej imprezy. Z obserwacji wynika że 85% modeli to modele o rozpiętości powyżej 2m, dlatego taż pragniemy aby piknik był imprezą dla pilotów latających dużymi modelami RC, i tu nie koniecznie mają być modele akrobacyjne. oczywiście nikt na nikogo się nie obrazi i nikogo nie wyrzuci z pikniku bo przyjechał z mniejszym modelem.

 

Ktoś po jednym z RC AIR SHOW na forum napisał żeby organizatorzy określili jaki jest to piknik

 

Szanowni drodzy przyjaciele piloci RC

Piknik nowotarski jest piknikiem dużych modeli, zakładamy że od rozpiętości 1,8m wzwyż, i mogą to być modele akrobacyjne, makiety różnych okresów, szybowce, oraz modele śmigłowców.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Informacje, regulamin i zapisy

http://www.rc.podhale.pl/info.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.