Skocz do zawartości

X Piknik Modelarski Żar 2010 - zapisy są otwarte!


Piotrp_de

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem w tym roku na Zarze i w NT.

Z moich obserwacji wynika ze Zar to glownie impreza dla szybownikow a NT to w wiekszosci akrobaty. Oczywiscie na jednej i drugiej imprezie bylo na co popatrzec, z kim pogadac ale moim zdaniem NT > Zar. O ile czas pozwoli to w tym roku wybiore sie na obie imprezy ale jesli mialbym wybierac jedna z dwoch to wybralbym Air Show w Nowym Targu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

w 2009r w regulaminie też był zapis o obowiązkowym OC , ale nikt tego nie egzekwował,

Sorry - typowo Polskie, po-PRLowskie podejście :ass: A zaufanie? Nie wystrczy że to w Waszym własnym interesie? Jak w Polsce nikt nie kontroluje to już odrazu wolna amerykanka. Uważaj, żebym Was w tym roku nie zaskoczył i każdego nie sprawdził... ;D

 

a co do dużych i małych to chyba organizator błędnie odczytał potrzeby uczestników pikniku bo dla uatrakcyjnienia imprezy zaprosił modelarzy z Baardzo dużymi modelami , a o depronkach zapomniał :devil: ,

Chciałbym przypomnieć, że Piknik do tej pory był spotkaniem na którym pojawiały się tendencje i pchał rozwój modelarstwa w Polsce do przodu. Jak byliśmy na drugim Pikniku, to w Polsce praktycznie nie znane było holowanie szybowców. Nikt nigdy nie widział modelu z napądem turbinowym. Silniki benzynowe można było policzyć na palcach. A modele szybowców pięciometrowych były zdumiewającym zjawiskiem. Co jest teraz? Tego nie widzicie?

 

Kiedyś nie umiano latać w grupie, nikt nie znał podstawowych zasad zachowania się na lotnisku w grupie modelarzy itd, itp...

 

Teraz "planktonem" lata się wsządzie. Na przez nas wprowadzonych zasadach zaczęły powstawć zloty, i spotkania modelarskie. I to dzięki tym kolegom, co przyjeżdżali i widzieli jak to się robi i jak to działa na Zarze czy potem w Pile.

 

To czy błędem z mojej strony jest podnoszenie poprzeczki? Czyżby komuś zależało na imprezie, gdzie jest 250 pilotów z deproniaczkami? Co jest dla modelarzy atrakcyjne? Chyba to czego sam jeszcze nie robił, nie doświadczył i może na własne oczy zobaczyć różne kierunki dalszego możliwego rozwoju.

 

Pisanie, że na Pikniku tylko to jest atrakcyjne co duże i drogie to bzdura. Najlepszy przykład - rewelacyjny występ Tomka Patana ze śmigłowczykiem którego koszty napewno nie przekroczyły niczyich możliwości finansowynch! A i na VIII i IX Pikniku był on rewelacją.

 

Oczywiście, że i dla modelarzy i szczególnie dla publiczności atrakcją są duże modele, których na codzień się nie widzi. Ale to dla nich opłaca się przyjeżdżać często wiele setek kilometrów. To jest to co czyni ten Piknik dla wielu interesującym. No cóż, nigdy nie dogodzi się wszystkim a malkontentów nie trzeba długo szukać.

 

Pozdrawiam Piotr

 

Pozdrawiam Piotr

 

PS. I tak po 10 Pikniku chciałbym oddać pałeczkę jakiemuś następcy. Może będzie wiedział lepiej czego wam potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lód i krem do opalania ...

 

A tak na poważnie to się już "frajer" jakiś wyrwał co by pomóc Piotrowi :?:

No niestety kolejka się jeszcze nie ustawiła. Jest jeden kolega, ale nie ma doświadczenia z namotu nadajnikowego na Zarze, i ma problemy z dotarciem na Zar (jest bez własnego środka transportu).

 

Pozdrawiam Piotr

 

PS. Sorry że Zar piszę zawsze bez wielkiego "ż" ale tego jest mi brak na niemieckiej klawiaturze. Mógłbym kopiować z tablicy znakąw, lub wbijać w kodzie ale jestem na to za leniwy :-(

 

PSS. Wiem znajdą się zaraz tacy co powiedzą - tak, na ustawieniu klawiatury programisty jest. Zgadza się, ale wtedy mam jak w Polskiej klawiaturze zamienione "z" z "y". I tak źle i tak nie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, nieskromnie mogę zaproponować swoją osobę, mogę na tą zaszczytną funkcję wygospodarować jeden dzień bo mi na więcej kobieta nie pozwoli ... Z naciskiem na Piątek/Sobota

 

Mam też kilka innych planów wobec Żaru co wiąże się z tematem w hydeparku, ale to jest temat na private o ile cały ten temat "wypali".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! Być może, że pomógłbyś tego innego kolegę w piątek i może sobotę rano wprowadzić w zakres obowiązków. Zobaczymy. Jeszcze cały czas liczę na kogoś, kto się od piątku do niedzieli tą sprawą zajmie. Zajmie - co nie znaczy, że będzie do namiotu uwiązany. Tak ja i ja dzięki Wam nie byłem. Tyle, że ten Piknik będzie także odemnie więcej wymagał i poprostu wszystkiemu co organizacyjne sam nie podołam.

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

recepcja hotelu Szkoły Szybowcowej a w szczególności pan Wojtek Bidziński (w powołaniu na mnie) są zawsze pomocni w znalezieniu odpowiedniej kwatery. Ja mogę polecić Niagarę. Lokowałem tam kolegów z zagranicy i widziałem pokoje. Bardzo porządne i w jeszcze rozsądnych cenach.

 

Następne znane mi możliwości to Motel oraz Jawel

 

Pozdrawiam Piotr

 

www.piotrp.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

mam jeszcze kilka miłych nowinek. Będziemy mieli pierwszy raz na Zarze "Airlinera" z napędem turbinowym. Kolega Norbert Hesse przyjedzie z Boeingiem 727 napędzanym jedną turbiną. Model jest już w galerii. Zachęcam przy tej okazji do przysyłania fotek i danych modeli do galerii!

 

Druga atrakcja, to występ kolegów z Czech z grupy modelarskiej "Výzkumný ústav Valašského letectva" To już drugi występ z użyciem pirotechniki :lol: "Walka" odbywa się w obronie... gorzelni :mrgreen: Tu znajdziecie

z takiego pokazu. Jeżeli doliczyć ok 30 pilotów z obu czeskich grup, to będzie nas tylu, że aż strach się bać ;-) Tak więc możemy liczyć na masę atrakcji i własnego latania jak na lekarstwo. :?

 

Pozdrawiam Piotr

 

www.zar.piotrp.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zarezerwowalem miejsca na nadchodzacy piknik w Hotelu przy wyjezdzie z ostatniego pikniku.

Dlaczego Pan Wojtek Bidzinski przeslal mi informacje, ze moja rezerwacja jest anulowana?

 

Czy ma to jakis zwiazek z tym, ze w ostatnim roku mialem uwagi odnosnie tego, ze podczas deszczu w szafie z ubraniami w "przydzielonym" mi pokoju kapala woda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielkie dzięki! Być może, że pomógłbyś tego innego kolegę w piątek i może sobotę rano wprowadzić w zakres obowiązków. Zobaczymy. Jeszcze cały czas liczę na kogoś, kto się od piątku do niedzieli tą sprawą zajmie. Zajmie - co nie znaczy, że będzie do namiotu uwiązany. Tak ja i ja dzięki Wam nie byłem. Tyle, że ten Piknik będzie także odemnie więcej wymagał i poprostu wszystkiemu co organizacyjne sam nie podołam.

 

Pozdrawiam Piotr

Piotrze postaram się być w sobotę i jeżeli Andrzej P wyśle mi wcześniej swój program do obsługi przydzielania i nadzoru nadajników to pomogę. Proszę Cię też o przydział pokoju dla naszej trójki w "Skrzydłach"

Witek z Igą i Anią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.