Skocz do zawartości

X Piknik Modelarski Żar 2010 - zapisy są otwarte!


Piotrp_de

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zbyt słaby silnik, przerobiony od jakiejś kosiarki, zbyt mała prędkość w zakręcie, zakręt wykonywany samymi lotkami i w efekcie kret z wysokości ok. 10-12 m. Maszyna sama w sobie była ciekawie zrobiona /konstrukcyjna/, ale bez subtelnych detali, np. karbowanej blachy na płatach. Na pikniku objawił się chętny do zakupu tego modelu i zlecenia przerobienia go na pełnowartościową makietę. Czy jest może chętny lub może znacie takiego, kto fachowo by to zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm caly film z lotu p11 i widac ze caly lot jest na granicy przeciagniecia prawie. Silnik o polowe za slaby porownujac z innymoi modelami podobnej wielkosci jakie lataly na pikniku. No i wrazenie ze model za ciezki na ogon i zle wywazony. Zreszta w piatek o malo co przy starcie nie bylo kreta a skonczylo sie na urwanym podwoziu. Model zachowywal sie jak model ze zbyt tylnym SC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przerobiony od jakiejś kosiarki...

W P-11 silnik to był modelarski bokser. I nie od kosiarki tylko od piły to był silnik w Sroce.

Model latał całkiem poprawnie, pilot trochę za bardzo przycieśnił zakręt, na wzniesieniu go przydusiło no i spadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i był to bokser, ale chodził jak mój silnik od kosiarki /nieprzerobionej :wink: / , a że był za słaby to każdy widział, chyba, że nie patrzył. I takie latanie z całą pewnością masz prawo nazywać lataniem całkiem poprawnym. Twoje święte prawo! Lotkami może i można "przycieśniać" zakręty, ale nie wiem dlaczego na wzniesieniu miało go przydusić, skoro całe lotnisko jest na wzniesieniu?... Innych jakoś nie przyduszało, a i nie spadali w klasycznym krecie.

Arek da film i jeszcze raz można będzie sobie pooglądać to "całkiem poprawne" latanie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . A z jakiego powodu PZL P11 się rozbił ?

Może nie jestem jakimś znawcą, ale według mnie to model od samego startu wykazywał jak by to ująć „słabe zdolności lotne”. Leciał jakoś tak ciężko i niepewnie. Wyglądało tak jak by był żel wyważony lub w ogóle mało lotny. Po kilku chybotliwych zakrętach zwalił się na skrzydło i poszedł w dół z jakichś 20m. Niestety nie widziałem, co uległo uszkodzeniu, bo model spadł jakieś 150-200m od sektora widów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem to samo, że silnik miał za słaby (sam z nim gadałem i mówił że potrzebowałby do tego modelu silnika 150 ccm, plus dodał to co chyba każdy wie, że są wielkie problemy z wyważeniem bo ma krótki dzióB). Ale to nie zmienia faktu że takim słabym samolotem da się latać... Trzeba tylko używać steru kierunku, który jest (przynajmniej moim) podstawowym sterem a nie samych lotek. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, zobaczyłem i ... rewelacja!

 

Gratulacje i brawa dla Piotra za zorganizowanie imprezy.

 

Pokaz czeskiej grupy to było coś wspaniałego. Aż zaniemówiłem z wrażenia. 12 trzymetrowych makiet naraz w powietrzu, symulujących walkę. Wybuchy, dymy i do tego muzyka i komentarz słowny dawało wrażenie, że siedzi się w centrum walki powietrznej. Takie kino 3D na żywo. Film tego nie oddaje.

 

 

A P11C leciał słabo już od samego startu. Sam start był w porządku, ale już po pierwszym zakręcie pomyślałem, że facet powinien jak najszybciej lądować bo model nie jest sterowny. Wrażenie miałem takie jak koledzy powyżej - zbyt tylny ŚĆ i za mało mocy. Zwalił się w przeciągnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedzielę na pikniku i przyłączam się do gratulacji dla organizatorów, w szczególności Piotra. Widziałem i wiem, że nie jest łatwo zorganizować i prowadzić imprezę o tak dużym rozmachu, szczególnie pod kątem bezpieczeństwa uczestników.

 

PS. Dobrze, że P11C miał słaby silnik. Przynajmniej spadł tam gdzie powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.