Skocz do zawartości

X Piknik Modelarski Żar 2010 - zapisy są otwarte!


Piotrp_de

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś widzi taśmę i przechodzi na chama to i chamsko zostaje potraktowany proste.Jeżeli ktoś to robi nieświadomie i nie trybi po co są taśmy powinien być pod nadzorem kogoś bardziej kumatego.Niestety piknik Żar to nie jest miejsce na wypasanie się po płycie zresztą bydło jak widzi druty to potrafi zrozumieć, że się nie przechodzi.

 

A może za rok zamocować te bariery pasterskie tylko pod 230V ? może jak kogoś pierd....nie to sie nauczy.

 

Jestem w szoku jak potrafią sie zachowywać ludzie, ale to chyba w wiekszosci zbłąkane owieczki.Na zawodach w Znojmo EXFC 2009 nie było żadnych taśm ograniczeń nikt tego nie pilnował ludzie sami się pilnowali i nikt nie wcinał się na chama.Można było podejsc podotykać modele nie małej wartosci najlepszych pilotów.

 

Zdjęcie modelu Yak 55M Gernota Brugmana i w oddali jego ojciec z którym można było pogadać na luzie.Zrobiłem ponad 700 zdjęc modeli z bliska łącznie z funkcja makro nikt nawet nie zwracał uwagi na to, że przekreciłem sobie smigło do zdjęcia.U nas by cos takiego nie przeszło

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wojtek spoko i tak nie bedzie upomnien i krawatow :wink:

na tym forum daje sie krawaty np 4 czy 5 za jedno wykroczenie od dwoch modow rozumiem pierwsze ale drugie to od debila chyba dostalam :wink:

Bo chyna nie wolno karac dwa razy za to samo ?

Luk opisal sytuacje jaka przezyl nie pisal ze piknik byl beee...

opisal tylko zachowanie strazakow i organizatora

 

hehe

napomkne tylko ze bedac na woodstock kilka lat temu bylo sporo ludzi i Jurek jakis kulturalny byl mimo ze bydlo sie pchalo wszedzie :wink:

 

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumcie że 90% widzów myśli że latamy niegroźnymi zabawkami !!!!!!!!! a to BŁĄD. Oni nie zdają sobie sprawy co może zrobić śmigło, czy też sam model o sporej wadze !

 

Tak jak powiedział Piort na "befingu" każdy z nas uczestników powinien dbać o bezpieczństwo na takimpikniku i upominać oraz wywalać za taśme WSZYSTKIE osoby postronne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pikniku w ubiegłym roku również spotkałem się z, hm... bardzo mało kulturalnym zachowaniem w stosunku do mnie i to ze strony jednego z uczestników. Wszystko odbywało się na polu wzlotów, miałem plakietkę i w tym czasie latałem. Po tym co teraz czytam odnoszę wrażenie, że pewne zachowania zaczynają być standardem. Szkoda, dawniej tego nie było, a byłem kilka kolejnych lat więc mam jakieś porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek spoko i tak nie bedzie upomnien i krawatow :wink:

na tym forum daje sie krawaty np 4 czy 5 za jedno wykroczenie od dwoch modow rozumiem pierwsze ale drugie to od debila chyba dostalam :wink:

Zapraszam za miesiac. Nawet nie bede komentowal kogo sobie mozesz debilem nazywac. Sadze jednak ze Ty juz sie nie zmienisz.

 

(sorki za OT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety z jednej i drugiej strony taśmy są czarne owce i tego nie da się uniknąć

 

ja też miałem dziwną sytuacje kiedy pan se śląska musiał mieć swoją barakude obok swojego fotela no bo jak on by mógł mieć model tak gdzie są inne i jak chciałem robić fotki to wyskoczył z tekstem abym zrobił krok nie nie dwa dalej bo tu jest jego model i mógłbym go nadepnąć (takiego gościa moge tylko nazwać na k....) ale co tam zrobiłem ten krok aby się tak nie podnicał tym swoim modelem. Cóż mogę dodać chyba nic .... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego Luk.

ja pisalem o minimum kultury a raczej jej braku, a ta powinna obowiązywać wszystkich w pierwszym rzędzie organizatorów

Masz absolutną racje, powinna obowiązywać wszystkich.

Jeśli tak się nie stało, cóż po prostu miałeś pecha, ponieważ (uwierz mi bo byłem 3 dni) w 90% wszyscy zachowywali sie OK. Te 10% to ludzie którym słońce dopiekło oraz chmiel zaszkodził.

 

Jeżeli Wielki Organizator urzadzliłby taki spektakl w kraju swego zamieszkania byłby to z pewnością ostatni zorganizowany przez niego piknik

To też prawda, tylko jeśli jak piszesz byłeś na wielu innych pokazach to na pewno zauważyłeś że tam ludzi są inni. Są po prostu zdyscyplinowani i jak im sie powie, że namalowanej linii na trawi nie wolno przekraczać to nikt tego nie zrobi. Niestety my Polacy jesteśmy inni. Jak nam się powie, że nie wolno przekraczać to 90% właśnie przekroczy tą linie, bo co, bo kto mi zabroni, jakiś tam (bez urazy Piotrze) organizator, a kim on jest. Itd, itp,

Marny argument przytoczyłeś.

Napisałem o tym zajściu bo jest mi naprawde żal tych ludzi,dla nich te zdjęcia miałyby napewno dużą wartość,a naprawdę nie wygladali na cwaniaków ,oni prosili o odrobinę zrozumienia i nie zasłużyli na to co ich spotkało

Faktycznie szkoda że tak się przydarzyło. Ale to był incydent który nie może przesądzać o całości imprezy. Twoja wypowiedź jest oparta, jak sam mówisz, o 2 godzinny pobyt, więc nie możesz sie tak radykalnie wypowiadać nie widząc całości a jedynie malutki fragment.

Przyjechałeś prawdopodobnie w klimatyzowanym samochodzie wyszedłeś pełen wigoru, a tu nagle gość który w czarnej koszulce(koszmar) stojący od 8.00 w upale który był dla większości nie do zniesienia (u mnie wyświetliło się 36st.C) zaczyna być opryskliwy.

Wiesz wszyscy jesteśmy tylko powtarzam tylko ludźmi (strażacy też) i zdarza się w tych warunkach czasami nie zapanować. Ten strażak od 8.00 powtarzał pewnie z 1000 lub więcej w kółko to samo i miał już dość, a nie było nikogo kto by go zluzował i chcąc dotrzymać powierzonego mu zadania zrobił to co zrobił. Czy źle zrobił może tak a może nie punkt widzenia zależy jak mawia przysłowie od punktu siedzenia.

Dla Ciebie jak widać zrobił źle dla mnie no cóż już wyraziłem wcześniej swoją opinie.

 

Nie chce mi się już pisać.

Przetraw już to i się pogódź. Myślę jak już napisałem, że miałeś pecha, co nie może stanowić o całej imprezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wielki meloowie dzięki Ci

jeszcze tylko pokłonik po pas proszę i będę dowartościowany :P

 

Ciekawi mnie dlaczego w tej dyskusji biorą udział osoby które w żaden sposób nie są związane z piknikiem na żarze na nadodatek nie piszą nic co przedsiawiałoby jakąkolwiek wartość !? czyżby ne mieli nic innego do pisania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wielki meloowie dzięki Ci

jeszcze tylko pokłonik po pas proszę i będę dowartościowany :P

 

Ciekawi mnie dlaczego w tej dyskusji biorą udział osoby które w żaden sposób nie są związane z piknikiem na żarze na nadodatek nie piszą nic co przedsiawiałoby jakąkolwiek wartość !? czyżby ne mieli nic innego do pisania ?

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden pohľad zvonku...

Nechápem o čom sa tu stále hádate. Usporiadateľ bol na naše pomery až príliš benevolentný k divákom. Zúčastňujem sa akcií u nás na Slovensku, Čechách, Nemecku i Francúzsku...

Tento rok sme lietali prvý krát v Poľsku.

Pravidlá stanovuje usporiadateľ a informuje o tom na brífingu. Bežný účastník ich musí akceptovať, alebo odísť. Je len veľmi málo akcií, kde usporiadateľ povolí kontrolovaný pohyb divákov medzi modelmi. Je to len kvôli ochrane modelov pred poškodením, pretože hodnota niektorých modelov sa rovná cene menšieho automobilu...

S pozdravom Laco

*************

einen Aussensicht ...

Ich verstehe nicht, um was streiten sich hier. Der Veranstalter war in unserer Verhältnisse zu wohlwollend auf das Publikum. Ich teilnehme auf der Veranstaltung hier in der Slowakei, Tschechei, Deutschland und Frankreich ...

Dieses Jahr flogen wir zum erstmal in Polen.

Die Regeln vom Veranstalter gestellt und sind auf Briefing publik machen.

Normale Schauer muss die Regel akzeptiren oder die Veranstaltung verlassen . Es gibt sehr wenige Veranstaltungen, bei denen der Veranstalter Bewegung der Zuschauer zwischen den Modellen bewilligt werden können. Es ist nur wegen Modelle zu schützen, weil bei einigen Modellen ist ihre Preis gleiche dem Kleinwagens ...

Mit freundlichen Grüßen Laco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice Laco.

Děkuji, že jste psal na našich forum.Mluvíš o této akci pozitivně, to znamená, že některé z mých krajanů, kteří kritizovali organizátory za bordel, je špatné.

Jano pozdravy

Nice Laco.

Vielen Dank, dass Sie auf unserer forum.Schrieb redest du über dieses Ereignis positiv, bedeutet dies, dass einige meiner Landsleute, die die Organisatoren für den Schlamassel kritisiert falsch ist.

Jano Grüße

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice Laco.

Děkuji, že jste psal na našich forum.Mluvíš o této akci pozitivně, to znamená, že některé z mých krajanů, kteří kritizovali organizátory za bordel, je špatné.

Jano pozdravy

Nice Laco.

Vielen Dank, dass Sie auf unserer forum.Schrieb redest du über dieses Ereignis positiv, bedeutet dies, dass einige meiner Landsleute, die die Organisatoren für den Schlamassel kritisiert falsch ist.

Jano Grüße

nie muszą być tłumaczone, przeczytać umiem po polsku :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym był na ich miejscu zabrał bym kałacha na nap....ł po tych debialch co nie wiedzą do czego służy taśma zabezpieczająca

piszę to co chcę i mam do napisania nie łamiąc regulaminu zresztą który między innym i ja tworzyłem ;)

A to co sobie inni o tobie myślą po takich wypowiedziach to już ich prywatna sprawa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.