Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyna przesyłka jaka do mnie nie dotarła z HK (na ponad 60) to nierejestrowana przesyłka z europejskiego magazynu. Potrzebowałem odbiornik za parę dolarów, więc zaordynowałem nierejestrowaną. Mimo, ze strata niewielka, to już raczej nie będę ryzykował z nierejestrowanymi przesyłkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

O mojej przygodzie z HK z HK pisałem kilka stron wcześniej. Niedawno moje pierwsze zakupy (z 10.01.2014) są już definitywnie zakończone. Po tym jak w końcu po prawie 3 miesiącach otrzymałem paczkę. Napisałem do Amercan Exprers i HK że paczkę otrzymałem (wcześniej American wstępnie oddał mi pieniadze za zakup, ale napisał że proces reklamacji może trwać do 3 miesięcy), aby nie było że chcę od nich wyłudzić pieniądze. Jednak ostanio American odpisał mi że PayPal rozpatrzył moją reklamację na moją korzyść i nie bedą mi zabierać wstępnie oddanych pieniędzy :). Tak więc po długim czekaniu na paczkę okazało się przyszła do mnie jako gratis.

 

Pozdrawiam i życzę pozytywnych finałów z HK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam wszystkich Użytkowników i Użytkowniczki, którzy planują zamawiać w najbliższym czasie z Chin. Skandalicznie długie czasy oczekiwania na zapakowanie paczki, jej przesłanie do Kuala Lumpur (Malezja), następnie po znalezieniu miejsca w kontenerze- olbrzymie oczekiwanie na fizyczne dotarcie do Warszawy. Pod spodem zamieszczam streszczenie całej historii. 

 

1. Zamówienie paczki, 25.04.2014, w trybie "Backorder"- czyli płacimy i czekamy, aż towar fizycznie pojawi się w magazynie. W skład zamówienia wchodzą: regulator (niedostępny w Europie), moduł i nadajnik FrSky XJT, bipczyk na wypadek zagubienia modelu w kukurydzy (latam nad polami), śmigła i parę drobiazgów. Masa była mniejsza niż 500 gramów. Wszystko pięknie opłacone, brak komunikatów o błędach. Pozostało mi grzecznie czekać.

 

2. W kolejce do druku i zapakowania ("In print queue") moje zakupy znajdowały się 14 dni. No cóż, może jakieś problemy.

 

3. 11.05.2014 paczka zmienia status na shipped. Z doświadczenia wiem, że dostarczenie paczki na pocztę w Malezji trwa mniej niż tydzień. I tutaj się zdziwiłem, informacja na poczcie na temat mojego ładunku pojawia się dopiero 20.05.2014.

 

4. Do 04.06.2014 przesyłka leży na poczcie i się kurzy. Zmartwiony radzę się dwukrotnie Hobbykingowego czatu. Do 45 dni może trwać wędrówka mojej paczki od Kitajców.

 

5. 16.06 paczka została wysłana do Warszawy (Hurrra!), jednakże dotarła fizycznie dopiero 28.06. Co się działo z nią pomiędzy tym okresem?

 

 

 

Wyciąg z trackingu Poczty Malezyjskiej:

 

  1. 8-Jun-2014 1601 Item held by customs for OTHERS POLAND
  2. 28-Jun-2014 0819 Item arrived POLAND POLAND
  3. 16-Jun-2014 1523 Item sent to WARSZAWA WER MPC PMIH (KLIA)
  4. 04-Jun-2014 2213 Item posted over the counter MPC PMIH (KLIA)
  5. 20-May-2014 1340 Dispatch Pre-Alert 20/05/2014 In Transit

 

Tutaj macie tracking Poczty Polskiej:

 

Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa

  1. Nadanie przesyłki 2014-06-04 22:12 KUALA LUMPUR
  2. Wysłanie przesyłki 2014-06-16 15:23 KUALA LUMPUR
  3. Nadejście przesyłki 2014-06-28 08:19 WER Warszawa
  4. Zatrzymanie przez urząd celny 2014-06-28 16:01 WER Warszawa
  5. Wysłanie przesyłki 2014-06-28 23:25 WER Warszawa
  6. Nadejście przesyłki 2014-06-29 05:19 WER Zabrze
  7. Zatrzymanie przez urząd celny 2014-06-30 08:10 WER Zabrze
  8. Zatrzymanie przesyłki w cle 2014-06-30 12:21 WER Zabrze
  9. Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2014-07-03 13:36 WER Zabrze
  10. Wysłanie przesyłki 2014-07-03 17:56 WER Zabrze
  11. Nadejście przesyłki 2014-07-03 21:10 WER Wrocław
  12. Wysłanie przesyłki 2014-07-04 05:21 WER Wrocław
  13. Nadejście przesyłki 2014-07-04 06:49 UP Lubin 1
  14. Wysłanie przesyłki 2014-07-04 08:36 UP Lubin 1
  15. Nadejście przesyłki 2014-07-04 09:01 UP Lubin 7
  16. Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2014-07-04 10:19 UP Lubin 7
  17. Przekazanie przesyłki do doręczenia 2014-07-04 10:20 UP Lubin 7
  18. (już odebrałem, ale informacji jeszcze nie dodano do monitoringu)

 

Reasumując, poczekajcie aż Hobbyking zmieni dostawcę usług, lub zamawiajcie inną opcją niż International Tracked Mail.

 

 

PS. Przesyłkę już mam w domu. Monitoring i tracking nie zdążyły się zaaktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

45 dni to nic nowego. Z tym,że to chodzi bardziej o pocztę malezyjską niz HK. Mi z banggood szło dokładnie 42 dni.

Dlatego nie kupuję jak coś jest backorder. To wydłuża dodatkowo czas.

paczka była w transporcie przez cały czerwiec i 2/3 mają. strasznie długo. poprzednie paczki szły szybciej.

 

Wysłane z tapacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odebrałem dziś przesyłkę zamówioną w maju. Na stronach HK w Support Center jest informacja, że paczki wysyłane przez Malezję będą w czerwcu szły dłużej ze względu na to, że poczta malezyjska otrzymywała informacje o wysyłaniu niebezpiecznych przedmiotów i "trzepią" przesyłki poszukując podejrzanych rzeczy.

Niemniej jednak ta poczta malezyjska to porażka. Kiedyś gdy paczki szły z Hong Kongu, zawsze miałem je w domu max. 10 dni od zamówienia, a rekordem była paczka z aparaturą Turnigy, po 6-ciu dniach od zamówienia była u mnie i to zwykłą przesyłką rejestrowaną.

Poczta malezyjska jest do bani, może kiedyś to zmienią.

 

Pozdrawiam Krzysiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Singapurski dostawca usług pocztowych będzie współpracował z Hobbyking na stałe? To może być jedyną opcja dla mnie, by zdążyć zamówić elementy przed wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy malezyjską czy singapurską wyślą. Póki co od tygodnia przesyłka ma status "paid" i nic więcej. Przepraszają, że nie wyrabiają z zamówieniami, i wyślą jak się da najszybciej. bla bla bla... Tak czy inaczej kiedy tylko mogę to kupuję w europejskich magazynach, z Holandii idzie tydzień albo krócej. Global mnie przerasta, za długo się czeka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta Singapurska daje radę: zamówienie niedziela 29.06
Wysłane 4.07 dziś w Warszawie.

 

 

Destination Country - Poland:Tracking Consuming:2028 Millisecond

2014-07-07 22:20, Item arrived, WER Warszawa

2014-07-04 14:48, Package sent, SINGAPORE SŘ5

 

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:2917 Millisecond

2014-07-07 22:20, Arrived at overseas (Country code: PL)

2014-07-04 14:48, Despatched to overseas (Country code: PL)

2014-07-03 02:12, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie tu piszecie i narzekacie. Żeby nie było, to moje paczki nadal są ch... wie gdzie. Zapraszam do trackingu moich przesyłek:

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RC005503044MY

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RC006647932MY

Model mam w domu od ponad miesiaca i sie kurzy na półce. A odpowiedzi satysfakcjonującej od tych dekli z HK nie dostałem. Napisałem do Pos Malaysia, żeby wyśledzili tą wcześniejszą paczkę, bo jesli pudło 26 maja wyleciało z Kuala Lumpur (wypłynęło, wyjechało, wyszł czy wypełzło) to nie ma ch... żeby do Polski nie dotarło. Ale mam nerwa na nich, co za niedorobieni Azjaci!!!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.