Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

O, już trochę jasniej ale widzę, że i tak musze pokazać moje przewody bo sa inne. czyli nadjnik nie ma osobnego gniazda zasilania i zasilany jest przez odgałęzienie jednego z przewodów? Jeden z przewodów jackiem wchodzi do gniazda AV/in - ten rozgałęzia się na dwa czincze biały i żółty oraz gniado na wtyk zasilania i taki sam wtyk zasilania. Ten wtyk wchodzi w gniazdo przewodu kamery, a gniazdo zasilania jest już pod lipol lub zasilacz(?). Z kamery wychodzi jeszcze jeden gruby czarny przewód zakończony gniazdem ale nie wiem jak go nazwać - czincz w niego wchodzi ale czy tak ma być - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pierwsza fotka mego czegoś:

Dołączona grafika

I teraz: yacka wpinam do zielonego gniazda AV/IN nadajnika,

wtyczkę zasilania tego przewodu łączę z gniazdem zasilania przewodu kamery, a gniazdo zasilania z zasilaczem(a póżniej z pakietem?)

na tym samym przewodzie zostały jeszcze dwa czincze żółty i biały

Teraz odbiornik

żółte wyjście Video Aut i białe Audio Aut łączę dołączonym przewodem z żółtymi i czerwonymi czinczami z jakim kolwiek "monitorem" - TV, dvd(nagrywarką) - mógłbym od razu nagrywać podłączając w wejście kamery?

Do czego służy ta ostatnia wtyczka na przewodzie kamery?

 

EDIT ... i jeszcze połączenia płytki kamery i pilota

URL=http://img132.imageshack.us/i/kameraipilot.jpg/]Dołączona grafika[/url]

tu konieczne dalsze instrukcje jak odpiąc pilota nie tracac obrazu :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód masz identyczny jak mój. Tylko masz Jacka, zamiast mojego, szerokiego złącza.

Jack do nadajnika. Zasilacz w gniazdo, wtyczka do gniazda kamery, a biały AV do gniazda sygnałowego kamery. Do testów wystarczy.

 

Ja miałem tylko kamerę, więc u mnie sprawa była prosta. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a biały AV do gniazda sygnałowego kamery. Do testów wystarczy.

 

Ja miałem tylko kamerę, więc u mnie sprawa była prosta.

Czyli do tej dużej wtyczki z przewodu kamery?

 

EDIT - tak wygląda połączenie wszystkiego po odpowiedzi Madriana

Dołączona grafika

 

a jak teraz z ustawianiem kanałów? Jest coś w instrukcji, że muszę akceptować dłuższym przytrzymaniem przycisków? W odbiorniku są dwa przyciski CONTROL, a w nadajniku jeden. W nadajniku jest też wewnętrzne pokretło(?) BRIGHT ADJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bright adj. to regulacja jasności. Tak na chłopski rozumek.

 

Na nadajniku kanał ustawiasz zworkami z tyłu, przy antenie. W instrukcji powinny być ustawienia zworek dla kanałów. Na odbiorniku ustawiasz przyciskami ten sam kanał.

 

Albo po prostu szukasz na odbiorniku, na którym kanale masz obraz.

 

Oczywiście przewody AV z odbiornika, podłączasz do gniazda AV In w TV lub innym urządzeniu, np. DVD czy magnetowidzie. W urządzeniach ustawiasz kanał AV na którym działają urządzenia zewnętrzne. I tyle.

 

A i podłącz zasilacze. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ty masz zasilacze normalne, ja dostałem z wtyczkami chiń

To cieszyć się czy płakać? :mrgreen: Gdyby jeszcze ktoś dokładnie opisał jak tym OSD posługiwać się - znaczy konkretnie co mogę ustawić. Nie bardzo widzę też jak mogę odłączyć pilota od kamerki. Chodzi o to, że z głównego przewodu wychodzą trz przewody, a pilot i kamera oprócz tej szerokiej wtyczki połączone są 4ro żyłowym. Niestety jak pisałem szybkośc nadania i odbioru zaskoczyła mnie więc nie mam jeszcze EasyCap'a. W Media... nie wiedzieli o co pytam.

Teraz tylko najpilniejsze to zamiana wtyczki zasilania nadajnika dostosowanej do lipola.

Jaki typ Waszym zdaniem sprawdza się najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zasilanie nadajnika mam z tego samego pakietu na którym latam quadem. Z tym, że nadajnik ma gniazdo pasujące do gniazda balancera pakietu - nawet jak dam osobny pakiet, to nie mam problemu z wtyczką - gniazda balancera są praktycznie uniwersalne w większości pakietów.

 

O kamerce nic nie powiem - mam inną, słabszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że nadajnik ma gniazdo pasujące do gniazda balancera pakietu -

No to mamy trochę inny sprzęt. Teraz gdy dokładniej oglądałem ofertę na ebayu to widze dodatkowe przewody - pewnie taki bym wziął.

Czyli pozamieniac wszystkie przewody na powiedzmy wielkości tych od wtyczek serw, czy tylko niektóre. Np. wielki wtyczki od obrazu kamery ? Czy są np ekranowane i nic z tym nie zrobię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj blad z tym czerwonym kablem, czasami tak te audio jest jednak opisane ;)

 

Anyway. Fokker zasilanie bezposrednio do kamerki, pilota tylko dołączaj jak jest Ci potrzebny, na razie mozesz go odpiąć, na defaulcie wszystko dziala okej.

 

 

Wtyczki zrob takie jak uwazasz/masz. Ja zrobilem wszedzie na serwowe, kazdy nadajnik, czy tez kamere moge przekladac do dowolnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker. Ja w oryginale do kamerki miałem wtyk zasilania czerwony JST. Zamiast niego wmontowałem Dołączona grafika podłączając tylko krańcowe przewody (czerwony i czarny). Dzięki temu podpinam kamerkę tym wtykiem, a głowne przewody prądowe pakietu zasialają bezpośrednio regulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj blad z tym czerwonym kablem, czasami tak te audio jest jednak opisane

 

Anyway. Fokker zasilanie bezposrednio do kamerki, pilota tylko dołączaj jak jest Ci potrzebny, na razie mozesz go odpiąć, na defaulcie wszystko dziala okej.

Nie wiem o co chodziło z czerwonym czinczem bo nie mam takiego u siebie. Jedyna różnica to nie biały tylko żółty czincz przewodu nadajnika łączy się z tą dużą wtyczka sygnałową.

Diem - może dla ciebie to proste rozłączenie ale nie dla mnie :( Jak widać z fotki przewód sygnałowy i zasilania wychodzi z płytki pilota - jest 3żyłowy. Teraz pilot z kamerką połączony jest jedną wiązką 4żyłową i jedną wiązką 10żyłową. Rozumiem, że muszę odpiąć te 4 i 10 a w miejsce 4żyłowej włączyć tę 3żyłową główną? Innej mozliwości tu nie ma. Na płytce pilota jest jeszcze jedno wolne gniazdo 4pinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, parę dni temu dostałem zestaw video z ebaya

kamerka z tego linku:http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220507135019&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_4241wt_952

Nadajnik i odbiornik:http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220504600315&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_4685wt_952

Do tego Easy Cap z allegro

 

Obraz z testów w rzeczywistości obraz jest sporo lepszy

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=QA412cmrzpc Kompresja Xvid

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=l3ZYh2lsxMQ Kompresja Dv zgrywana Live

 

Zastanawiam się nad skutecznym mocowaniem kamerki na model spalinowy aby dało się zobaczyć cokolwiek podczas lotu.

 

Waga zestawu: 84g kamera: 44g Nadajnik bez anteny 20g

Zasilanie Lipo 3s

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad skutecznym mocowaniem kamerki na model spalinowy aby dało się zobaczyć cokolwiek podczas lotu.

Ja miałem zwykłego gumcam mocowanego na tasmę w spalinie i dało siewszystko zobaczyć. Czemu tu miałoby być gorzej?

 

EDIT : Właśnie jestem po pierwszych "atmosferycznych" próbach zasięgu i zapisu. Odbiornik podłączony do DVD więc nagrywałem obraz na żywo ;D Z kamerą przeszedłem jakieś 300m. Po powrocie okazało się, że tylko pod blokiem obraz był przez chwilę. Próba wiec nieudana ale... odbiornik leżał jakieś 4m od okna - ściany pewnie zkłocały. Następna próba już z bratem; odbiornik przy oknie i informowaliśmy się o wynikach. W ten sposób uzyskałem zasięg jakieś 400m moze trochę więcej ale to wszystko w centrum osiedla - otoczony byłem przez zabudowę 11piętrową. Jutro lub w sobotę gdy przyjdzie grabber wykonam próbę na plaży...

I jeszcze pytanie co do kanałów; jest różnica czy odbieramy na niższych lub wyższych? Nadajnik jest 15 kanałowy przy czym od 9 to kanały oznaczone a b c d e f. Natomiast odbiornik 28 kanałowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro lub w sobotę gdy przyjdzie grabber wykonam próbę na plaży...

I jeszcze pytanie co do kanałów; jest różnica czy odbieramy na niższych lub wyższych?

Przygotuj sie na dlugi spacer :) Uzywamy tego kanalu ktory nie zakloca linku RC (badz zakloca w najmniejszym stopniu).

 

edit: kill3ro92 strasznie ciezka ta obudowa kamery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie z poprzedniej strony o te dzwine sprzęty zamiast Video Grabbera :)

Szczerze mowiac to niezbyt widac, ten pcmci to chyba karta firewire, druga fotka to chyba kabel/przejsciowka. Kompletnie nie ma to nic wspolnego z video grabberem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.