Skocz do zawartości

Easy Glider


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

trochę z innej beczki...

 

Nastała wiosna. W związku z tym udało mi się pierwszy raz skorzystać z uroków latania na tzw termice. Moim EG latałem 64 min. bez lądowania z czego silnik włączony był 7,5min (pomiar czasu z aparatury). Pogoda prawie bezwietrzna, piękne słońce i żal, że nie było na pokładzie kamery, jednak jak się zorientowałem, że "nosi" postanowiłem sprawdzić co z tego będzie. Lądowałem ponieważ zacząłem obawiać się o stan pakietu. Jak się okazało na ziemi można było jeszcze troche poszybować...

 

Z pewnością nie wyszedł mi z tego Rekord Świata ale z pewnością (mam nadzieję chwilowo) mój osobisty :)

 

Jakie są Wasze doświadczenia z latania na termice tym modelem???

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 565
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja wczoraj na jednym pakiecie 46 minut i polatałbym jeszcze sporo bo cele w pakiecie wskazywały 4,09 ale przeszkodził mi telefon z pilnym wezwaniem do firmy :-(

A mogło być tak pięknie :-(

Termika była taka sobie ale nosiło, dziś wiało lepiej więc i pewnie latanie byłoby fajniejsze ale czasu zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malki, nie szukaj , samo Cie znajdzie hehe.

Ja mam miejsce do latania osłonięte z 2 stron lasem i największe a może raczej najdłuższe noszenia mam właśnie blisko linii drzew.

A druga metoda to jak wspomniał kefir, ptaki. Niestety ja mam często pecha że zamiast wskazywać mi miejsca noszenia latają razem z modelem. Przeważnie jaskółki ale wczoraj się trafił jakiś wielgachny ptak który po około 30 sekundach zainteresowania odleciał. Na ptakach się nie znam więc jaki nie powiem, wielkości bociana ale jakby bardziej "krępej" budowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kefir, mowie co miernik pokazywał. Przeważnie pokazuje to samo co ładowarka ale pakiet leżał potem kilka godzin w bagażniku więc podłączenie go po takim czasie do ładowarki nie dało by już miarodajnego porównania.

Latam z miernikiem na pokładzie i jeszcze mi się nie zdarzyło by pokazał inaczej niż ładowarka akkucell 6.

Ile zjada odbiornik AR6200 nie wiem.

Wznoszenia były dwa. Za pozno by sprawdzić co pokazałaby ładowarka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latam motoszybowcem "Falkon" produkcji Leszka Kwarcińskiego na pakietach Zippy 2200 20C 11.1V (http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=14876) Co do długości lotu to znalezienie termiki to nie wszystko, moim zdaniem cała sztuka opiera się na technice lotu, umiejętności wycentrowania komina i nie popełniania błędów z zakrętach :) Swoim Falkonem na tym pakiecie wczoraj zrobiłem lot godzina i 5 minut :) Mój Falkon wazy 1.5kg gotowy do lotu i jest raczej szybkim modelem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej na termice latałem troche ponad godzinę a można to wyciągnąć moim zdaniem do 1,5h na tym pakiecie. Także nie można powiedzieć że nie wystarcza:) jednak jak chce się bić rekordy to przydałby się trochę większy. Poza tym myślę o FPV i pakiet kupię również z myslą o takim lataniu. Podsumowując - myślę, że 2200 jest akuracik. Większa pojemność to już krok w kierunku "kombinacji" - długie loty lub dodatkowy sprzęt na pokładzie. Myślę, że Kefir się wypowie bo on "wozi" conieco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.