Skocz do zawartości

Easy Glider


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 565
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

 

Bardzo mocny ten silnik ja na EG. Ja bym założył największe śmigło z polecanych przez producenta, czyli 10x5. Kup sobie klika różnych zestawów łopat i wypróbuj w powietrzu. Mój EG na śmigle 9x6 latał praktycznie tak samo jak na silniku szczotkowym. Na śmigle 10,5x6 jest OK. A silnik mam http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=8_19_283&products_id=2934

 

A wczoraj wiało chyba z prędkością 50 km/h (tak szacuję, ale może wiało nawet bardziej) więc można było latać nawet bez silnika. W takich warunkach trzeba dociążyć model prętem stalowym bo nie chce lecieć pod wiatr: EG na zboczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile on waży z tym prętem i jaka to wersja (pro , szybowiec czy electric)

 

Jeszcze tego nie zrobiłem - nie mam pręta. Na razie mam tylko takie spostrzeżenie, które wdrożę w życie jak tylko nie zapomnę kupić pręta. Masa stalowego pręta długości 1m i średnicy 8mm, który trzeba włożyć w węglowy dźwigar to

 

(0.25*3.14*0.008^2*1*7860)=~0.4[kg]

Gdyby dźwigar zastąpić prętem fi 10mm, to jego masa byłaby ~0,6[kg]

 

Mój to jest wersja "Electric".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile on waży z tym prętem i jaka to wersja (pro , szybowiec czy electric)

 

Jeszcze tego nie zrobiłem - nie mam pręta. Na razie mam tylko takie spostrzeżenie, które wdrożę w życie jak tylko nie zapomnę kupić pręta. Masa stalowego pręta długości 1m i średnicy 8mm, który trzeba włożyć w węglowy dźwigar to

 

(0.25*3.14*0.008^2*1*7860)=~0.4[kg]

Gdyby dźwigar zastąpić prętem fi 10mm, to jego masa byłaby ~0,6[kg]

 

Mój to jest wersja "Electric".

Z tego co ja wiem to rurka ma wew.7mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część mam takie pytanie bo chcę zamówić łopatki do easy glidera pro :

Silnik: to ray c3536/06 (25A)

regiel: dynam 30A

Pakiet :planuje fullymax 3S 2200mAh

 

Które wziąć łopatki żeby napęd dźwignął bez problemu pionem model

9x6 czy 9x5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem odpalić swojego EasyGlider'a po długiej zimowej przerwie.

 

Na początku było wszystko ok. Po ustawieniu niektórych parametrów w aparaturze (Futaba 6EX), po uruchomieniu i podłączeniu regulatora do gniazda 3 odbiornika silnik zaczyna wydawać dziwne dźwięki. Jeszcze godzinę temu było wszystko ok, silnik kręcił... co to może być?

 

Filmik ilustrujący te "dziwne dźwięki"

KLIK

 

Proszę o pomoc

 

 

EDIT:

 

Teraz pika nieprzerywalnie: pik, pik, pik, pik, pik...

nie wiem już co o tym myśleć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążek jest na 0, w ustawieniach 3 jest na nor, czyli dobrze (zmieniałem, jednak ciągle to samo).

 

Serwa działają normalnie.

 

Coś się pozmieniało. Gdy do wejścia numer 2 podłącze serwo mogę je kontrolować z drążka gazu. Podłączenie regulatora pod 2 nic nie daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na zero jak na filmiku drągal jest w połowie ? Chyba że masz mode 1(gaz po lewej) to sorki.

Ja bym powiedział jak kolega mammuth . Regiel wchodzi w tryb programowania lub coś w tym stylu (ustawienia). Weź i ustaw drąg gazu na min . i trymer gazu na minimum( u mnie to -50% ). Wtedy włącz zasilanie modelu. Jak to nie pomoże to nie nie wiem.

U siebie ja ustawiam -25% to jest trochę poniżej zera(lekko drążek w górę i silnik chodzi).

Moj silnik jak włączam zasilanie modelu to piszczy 1 - przerwa i 4 razy i gotowe do lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie rozwiązałem problem, po waszych podpowiedziach.

Gdy przy starcie ustawiam prawy drążek na pozycję maks silnika zapika 4 razy i gdy puszczam drążek silnik zaczyna działać.

Teraz tylko jak przełożyć gaz na lewą stronę, jak to zawsze miałem...

 

Instrukcję już dawno wyrzuciłem. Nie mogę odnaleźć takiej funkcji w nadajniku (futaba 6ex), aby zmienić mod2 na mod1.

 

 

EDIT:

Już jest ok! Sam nie wiem jak to zrobiłem :)

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Futabie T7C należy wyłączyć nadajnik, wcisnąć i przytrzymać przyciski MODE i END i włączyć nadajnik. Powinno się pojawić specjalne menu. Wybierasz odpowiedni tryb i wyłączasz nadajnik. Mam nadzieję, że u ciebie też tak się to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.