Skocz do zawartości

IX OGÓLNOPOLSKI PIKNIK MODELARSKI WILCZE LASKI 2010


Piotrek Pindral

Rekomendowane odpowiedzi

10-11 lipca 2010

lotnisko przy wsi Wilcze Laski koło Szczecinka

 

Mam przyjemność zaprosić wszystkich modelarzy lotniczych do wspólnego latania na „IX Ogólnopolskim Pikniku Modelarskim”, w ramach którego odbędzie się również: „IX Ogólnopolski Zlot Wicherków i OLD TIMERÓW”. Sobota jest dniem zarezerwowanym głównie dla miłośników „Wicherków” oraz innych OLD TIMERÓW (modeli starej, klasycznej konstrukcji, makieta wykonana współcześnie nie jest OLD TIMEREM). Dwukrotnie podjęta będzie próba bicia rekordu świata w ilości „Wicherków” przebywających jednocześnie w powietrzu (dotychczasowy rekord to 14 modeli). Taka sama próba odbędzie się również dwukrotnie dla OLD TIMERÓW. Najładniej wykonane i latające modele otrzymają wyróżnienia (zawody w formie jak to miało miejsce do tej pory w roku bieżącym się nie odbędą).

Wieczorem odbędzie się ognisko.

Niedziela będzie dniem wielkiego międzynarodowego PIKNIKU MODELARSKIEGO. Wśród wszystkich gości zostaną rozlosowane liczne upominki modelarskie a wszyscy otrzymają: plakietki okolicznościowe, dyplomy uczestnictwa itp. Chętni będą mogli wziąć udział w zawodach precyzyjnego lądowania (dla modeli silnikowych lądujących na asfalcie, wyposażonych w podwozie kołowe).

W ramach imprezy odbędzie się również giełda modelarska oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy sklepy modelarskie do wystawienia swoich kramików opłata za jeden dzień - 30 zł, za dwa dni - 50 zł. (z tych opłat zwolnieni są fundatorzy upominków o wartości minimum 50 zł!).

Istnieje możliwość rozbicia namiotu na miejscu (5 zł. od namiotu lub przyczepy kempingowej).

Dysponujemy opuszczonym lotniskiem wojskowym z doskonałej jakości asfaltem i lądowiskiem trawiastym- raj dla modelarzy J . Na uczestników czekamy już od godziny 9:00. Wpisowe 10 zł.(będzie pobierane na miejscu).

Mile widziani będą wszyscy modelarze lotniczy, niezależnie od preferowanych klas i posiadanych umiejętności. Bezpieczeństwo w powietrzu i na ziemi będzie zapewnione między innymi dzięki: systemowi depozytu nadajników, pracującym non stop skanerom (w tym kilka dni przed imprezą) oraz „patrolom porządkowym”. Patronat medialny: „RC PRZEGLĄD MODELARSKI”. Sponsorzy : Urząd Miasta, Urząd Gminy, „Modelarski Świat”, „RC PRZEGLĄD MODELARSKI”, „MODELARZ”, SAPiK, firma stolarska „SOKÓŁ”,

 

Dojazd: ze Szczecinka wyjeżdżamy w kierunku na Piłę, udajemy się do Turowa Pom. (kierunek Piła) następnie kierujemy się na Wilcze Laski. W Wilczych Laskach przy kościele skręcamy w prawo (teraz pas mamy po lewej stronie ok. 1 km.). Pozostaje tylko skręcić w lewo za zniszczonym dworkiem i asfaltowa droga doprowadzi Was na miejsce. Zaś jadąc w stronę Szczecinka z Piły (z Piły kierunek Koszalin), wówczas w Lotyniu skręcamy

w lewo, dojeżdżamy do wsi Wilcze Laski, za kościołem jedziemy prosto i za zniszczonym dworkiem skręcamy w lewo i już jesteśmy na lotnisku. Jadąc z kierunku Szczecina nie dojeżdżamy do Szczecinka tylko we wsi Sitno skręcamy na Dziki, tam kierujemy się na Turowo Pom. a stamtąd na Wilcze Laski. Zapraszam serdecznie!

 

Informacja i zgłoszenia: Piotr tel. 503 132 391 p.pietrek@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Miło mi poinformować Kolegów, że w organizację PIKNIKU MODELARSKEGO wspiera również od tego roku Aeroklub Ziemi Pilskiej. Poza wsparciem finansowym wystawi jako ekspozycję naziemną szybowiec a każdy chętny będzie mógł odbyć lot An-2 (wśród uczestników PIKNIKU zostaną rozlosowane darmowe kupony na lot). Stałych bywalców zachęcać do przyjazdu nie muszę ;) ale niezmiennie WSZYSTKICH ZAPRASZAM SERDECZNIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy, istnieje możliwość doświadczenia czegoś niezapomnianego do końca życia (gwarantuję). W sobotę wieczorem oraz w niedzielę rano chętni będą mogli odbyć lot balonem na ogrzane powietrze. Przedsięwzięcie dojdzie do skutku jeśli ośmiu z Was zdecyduje się polecieć (4 wieczorem i 4 rano) oczywiście jeśli pogoda pozwoli. Okazja jest niebywała ponieważ cena 350 zł od osoby to jest NAJTAŃSZA STAWKA W KRAJU! Sprawdźcie sami. Zainteresowani proszeni są o kontakt bezpośrednio z pilotem: GG: 1375232 . Piszcie, zgłaszajcie sie na lot, sam tego doświadczyłem i mówię Wam, NAPRAWDĘ WARTO! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szykując się do Zlotu, po trzech bardzo wietrznych dniach przewidując że w piątek powinno być cicho, skrycie i bez rozgłosu udałem się na ww lotnisko aby w samotności i na twardym pasie oblatać swoje dwa nowe modele. Pittsa-Robbe i Handymana-chińczyka. Po przyjeździe warunki idealne, bezchmurne niebo, umiarkowany wiatr z tendencją do słabnięcia i wiejący dokładnie w osi pasa oraz całkowity brak wszędobylskich i dokuczliwych o tej porze roku meszek i innych latających stworzeń.

Po wypakowaniu swojego majdanu.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zauważyłem nad przeciwległym końcem pasa odbicie słońca, najwyraźniej od skrzydeł latającego modelu :shock: . Natychmiast pojechałem tam aby zorientować się czy nie będziemy latać na tych samych kanałach i nie zaszkodzimy sobie. Na miejscu okazało się, że dwaj koledzy, Leszek ze Szczecinka ( w Starogardzie Gd. latał bardzo szybkim motoszybowcem własnej konstrukcji) oraz Piotr z Okonka również postanowili wykorzystać piękną pogodę i potrenować. Na szczęście konfliktu kanałów nie było.

 

Dołączona grafika

 

No i wyszło małe latanko. Leszek latał szybowcem którego start jest bardzo widowiskowy. Jest to połączenie techniki rzutu dyskiem z wyrzutem w górę modelu trzymanego za kołek umocowany na końcówce lewego skrzydła :shock:

 

Dołączona grafika

 

Lądowanie modelu było do ręki.

 

Dołączona grafika

 

Piotr latał własnym deproniakiem. Bardzo dobrze i pewnie kręcił figury 3D.

 

Dołączona grafika

 

Ja na rozgrzewkę wykonałem dwa loty Red Hawk-iem i kiedy wiatr całkowicie osłabł przestąpiłem do oblotu Handymana. Start z ziemi, początkowy nerwowy lot, trymowanie, pierwsze lądowanie (bardzo twarde, model stracił kółko ogonowe-zauważyłem to później), przesunięcie pakietu do tyłu i w górę. Było całkiem nieźle.

Pitts tutaj nie było żadnego problemu, może nie poszedł od razu jak po sznurku ale bez problemu dał się opanować. Mając trzy pakiety do niego ćwiczyłem tylko starty i lądowania.

Na koniec jeszcze jeden lot Handymanem. Jako że model nie miał już kółka ogonowego więc start był z ręki i przewidywane lądowanie na trawie (łące) tuż obok pasa startowego. I tutaj sprawdziło się stare modelarskie porzekadło:

 

,,Jeżeli w miejscu na którym latasz znajduje się choć jedno drzewo, jeden krzew, jeden kamień to prędzej czy później w niego trafisz. Ponieważ posiada on wielką moc przyciągania wszelkich obiektów latających,, 8)

 

Właśnie na tej trawie (łące) rośnie jeden jedyny krzak w promieniu kilkuset metrów. I tak skończyło się moje lądowanie.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Strat nie było żadnych :D

Opis modeli zamieszczę później w tematach ich dotyczących.

 

Mam też niezbyt dobrą wiadomość dla Piotr Pindrala. Otóż na końcu pasa przy którym odbywają się zloty jest dużo szkła z porozbijanych butelek oraz resztek z palonych opon. Gdybyś zaplanował jakieś sprzątanie to ja również stawiłbym się również ze swoją miotłą-ulicznicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, to stały problem. Miłośnicy sportów samochodowych nie mają tyle kultury co modelarze i efekt widać. Corocznie w przeddzień imprezy wieczorkiem sprzątam pas, ale to lezy w gestii organizatorow a goście powinni ładnie wygladać, ładnie latac i świetnie się bawić, :) dlatego dziękuję za pomoc ale poradzimy sobie własnymi siłami. Pozdrawiam wszyskich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.