Skocz do zawartości

Moja modelarnia :)


motyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

No i nowa zabaweczka w modelarni :D

 

DSC00337.jpg

 

Do tego jest na stanie Aerograf, pistolet do malowania wzorków z dysza 1,o z pojemnikiem 100ml oraz pistolet z dyszą 1,3 i 0,5l zbiornikiem na farbe. Dodatkowo odwadniacz i niedługo malowanie EXTRY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo na dworze lub w garazu

 

A czy ja wogóle pisałem cos o miejscu malowania ?? Narazie ma kompresor i osprzęt. Podkładówke czy szpachlówke to dam rade w piwnicy prysnąć. SZPREJAMI pryskałem w piwnicy też, waliło troche na klatce, ale szybciutko do domu i "to nie ja" :D :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale jedna z dwóch (druga jest oficjalna :P ) moich modelarni wygląda tak :oops: .argh.jpg

Ten widok jest wprawdzie po całonocnym klejeniu (a po klejeniu już tylko pad na łóżko), ale i tak nie jest odpowiedni dla wrażliwych.

 

 

ps. Teraz jest już porządeczek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. Oczywiscie, ze kazdy ma prawo do zagrzebania sie we wlasnych smieciach (tutaj sprzatanie moze potrwac dwa lata) :wink:

2. PRAWIE zawsze zamiatam po cieciu i szlifowaniu balsy

3. Moje modele powstaja w 2 MIESIACE :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole mięć bałagan w modelarni niz porządek :D . Zawsze jak mam porządek to nic nie mogę znalez :D .

 

ja też :D

a jak jest bałagan to chociaż widać ze coś się dzieje :)

zrobił bym wam zdjęcie mojego pokoju/modelarni ale sie wystraszycie albo aparat nie wytrzyma :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a cóż to za pochwała turpizmu z ust niektórych z Was?

Ostatnimi czasy odnoszę wrażenie, im niechlujniej wykonany model i w im gorszych warunkach, tym lepiej...

 

Oto warsztacik mojego Ojca i przy okazji moja modelarnia:

884a6208a9d7e318.jpg

 

Nie korzystam z niej, niestety, od kilkunastu lat - mam za daleko - ale do tej pory z zamkniętymi oczami potrafię wskazać gdzie leży jakie narzędzie. Zdjęcie zrobiłem w te święta, ale nikt z okazji świat porządków tu nie robił, choć warsztat jest wykorzystywany non-stop...

 

Wg mnie zwykłym lenistwem i niechlujstwem jest tłumaczenie, że w syfie łatwiej znaleźć narzędzie, a do zrobienia porządku zabrakło sił. Odłożenie narzędzia na miejsce zajmuje tyle samo czasu, co bezmyślne rzucenie go w kąt, ale bezbłędne sięgnięcie po narzędzie trwa o wiele krócej niż szukanie go w stercie brudu. Zaoszczędzony czas można przeznaczyć na uprzątniecię miejsca pracy i pewnie coś jeszcze, bo wrzucenie odpadów do kosza, odłożenie materiałów na półkę i przelecenie wszystkiego zmiotką to minuta-dwie pracy. Nikt nie każe biegać z odkurzaczem i ściereczką do kurzów...

 

Miałem przyjemność wiele razy bywać w różnych zakładach lotniczych i bezpośrednio przyglądać się produkcji np. Wilgi, Dromadera, Skytrucka, Sokoła czy SW-4, na lotniskach widziałem bierzącą obsługę MiGów-29, ale i przeglądy generalne dużych Benków oraz remonty MiGów-21 i Su-22 i wszyscy - jak jeden mąż - mieli idealny porządek w miejscu pracy. Frajerzy, nie?

 

Powiecie, że to duże lotnictwo, inne technologie. To dodam, że widziałem też produkcję i naprawy szybowców - a to te same materiały co u nas, i technologia podobna, i narzędzia - i tam ci frajerzy i cieniarze też mieli nienaganny porządek. Na pohybel im!

 

To walnąłem elaborat, ale mam nadzieję, że powstrzyma on niektórych przed wygłaszaniem bzdur, a może i przyczyni się do przygotowania porządnego miejsca do pracy.

Jakby ktoś pytał, to teraz uprawiam moje hobby w mieszkaniu bloku - i tu rygory porządku są jeszcze większe, bo dochodzi ten nieszczęsny odkurzacz i ściereczka pod groźbą sceny małżeńskiej w wykonaniu mojej Szanownej Żony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.