Skocz do zawartości

Moja modelarnia :)


motyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek, my się też nie dziwimy :wink: Zdecydowanie łatwiej pracuje się, kiedy jest porządek, ale czasem po prostu ciężko go utrzymać. Tak czy siak w modelarni, którą często jest piwnica czy coś podobnego takie ładne regały, pojemniki segregacyjne i temu podobne udogodnienia nie często się zdarzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po pierwsze pisałem że to jest zaraz po wprowadzeniu, jak będzie potem to zobaczymy, chociaż lubie porządek ale nie zawsze jest czas na to.

Co do brudnych i balsowych prac to mam inne miejsce z ciężkimi narzędziami, to jest kącik do delikatnego dłubania na czysto.

Teraz montuję zestaw zasilaczy i myślę nad panelem pomiarowym oraz bezpiecznym miejscem do ładowania pakietów.

Pracuję też nad statywami do kamerki bo przymierzam się do robienia małych filmików instruktażowych o budowie i działaniu RC i modeli.

Tutaj mała próbka http://pl.youtube.com/watch?v=hpmD-Z860XA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to poszlifuj trochę balsy , to już nie będzie czyste stanowisko.Sprzątniesz i na drugi dzień będzie podobna warstwa pyłu. Co wcale nie oznacza że nie należy sprzątać :lol2:

 

Niestety poki co mam "modelarnie" w pokoju, jako, ze to pokoj nastolatka, to mozna wyjac ksiazke od matmy z szuflady na bielizne i tym podobne, ale co do modeli to staram się mieć porządek, nawet gdybym miał codziennie odkurzaczem robić, poza tym dla mnie nie ma nic gorszego, jak mysl "popracuje troche przy deproniaku" i trace 5 minut na szukanie deseczki z papierem sciernym w lozku, szafie itp.

 

Dlatego co do modelarstwa lubie mieć wszystko w szufladkach, koszyczkach, przegródkach itp ;)

 

Powyzszego obrazka tylko pozazdrościc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Każdy z nas wie że o miejsce na warsztat trudno, do tego problem z małżonka, konkubiną itp :wink: :wink: Moja mama jest chyba małym wyjątkiem po pozwoliła mężowi a mojemu tacie, zrobić modelarnie w salonie przed telewizorem :

99320de3f4fb4f77m.jpg

 

1e8707488a972d10m.jpg

 

Ma go cały czas na oku, bajera leci a telewizor tylko jej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem zwyczajnie zawistny to ci dołożę...

Ta tokarka jest SUCHA ! Naoliw to wszystko! Przykrywaj maszyne bo kurz drewniany mocno daje popalić. :devil: Reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co mi daje mój stół jak położę skrzydło 2500mm o cieciwie 40cm...

 

Niestety pełno wymiarowy warsztat musi mieć około 40m2 ... Mój ma około 12m2 powierzchni użytkowej ... Miałem piękną 2500mm półke z czego skrzynia z modelem zajęła ok. 1,7m ... A gdzie tu rozmowa o konkretniejszych maszynach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.